کدام گزینه در مورد گردش به چپ در راههای یک طرفه درست است

«کدام گزینه در مورد گردش به چپ در راههای یک طرفه درست است» این یکی از سوالات آیین نامه پر تکرار می باشد که برای مشاهده ی پاسخ کامل می توانید به سایت مرسی تست مراجعه فرمایید.

کدام گزینه در مورد گردش به چپ در راههای یک طرفه درست است؟

  1. رانندگان موظفند وسیله نقلیه را به منتهی الیه طرف راست خیابان هداست و سپس به چپ گردش کنند
  2. گردش به چپ در خیابان یک طرفه ممنوع است
  3. رانندگان موظفند وسیله نقلیه را به منتهی الیه طرف چپ خیابان هدایت و سپس به چپ گردش کنند
  4. باید منتظر بمانند تا خیابان خلوت شود

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

قواعد مربوط به گردش به چپ و راست در راههای یک طرفه

یکی از سوال های مهم هر راننده و هنرجویی، گردش به راست یا چپ در تقاطع ها و راه های یک طرفه یا دو طرفه می باشد. ما در اینجا سعی کرده ایم این قواعد را برای شما تهیه و به شما آموزش دهیم. پس لطفا با ما همراه باشید.

قواعد گردش در راه های یکطرفه و راه های دوطرفه با هم فرق دارد. ما سعی کرده ایم در این جا به هر دوی آن ها بپردازیم.

قواعد گردش در راه های یک طرفه و گردش به چپ: برای این کار قبل از اینکه به تقاطع برسید، راهنمای سمت چپ را بزنید و با رعایت اختیاط کامل و زیر نظر داشتن خودرو های دیگر، خود را به مسیر سمت چپ جاده برسانید با توجه به اینکه می دانید آخرین لاین و لاین مخصوص سبقت نیز همین لاین می باشد.

بعد از اینکه به تقاطع می رسید و هنوز راهنمای سمت چپ روشن می باشد، تا مرکز تقاطع به صورت مستقیم پیش رفته و وقتی که به مرکز تقاطع رسیدید با رعایت حق تقدم خودروهایی که در مسیر مستقیم در حال حرکت هستند، به سمت چپ گردش کنید. و سپس در چپ ترین لاین خیابانی که قصد وارد شدن به آن را دارید قرار بگیرید.

قواعد گردش در راه های یک طرفه و گردش به راست: در این نوع گردش که به نسبت آسان تر می باشد، باید به این صورت عمل کرد که ابتدا راهنمای سمت راست را میزنیم و در سمت راست ترین لاین قرار می گیریم و بعد از رسیدن به تقاطع، وارد خیابان مورد نظر می شویم.

خودرویی که در حال گردش به چپ می باشد باید قبل از اینکه به تقاطع برسد خود را در مسیر مجاز سمت چپ جاده قرار دهد. در هنگام گردش تا مرکز تقاطع به پیش رود و در مسیر مجاز سمت چپ در خیابان نهایی قرار بگیرد.

خودرویی که در حال گردش به سمت راست می باشد باید قبل از اینکه به تقاطع برسد در سمت راست قرار بگیرد و بعد از گردش وارد مسیر سمت راست خیابان نهایی خود شود.

چند مورد گردش به چپ در راههای برون شهری چگونه است

همان طور که می دانید، راه های برون شهری دارای دو مسیر رفت و برگشت می باشند و به عبارت دیگر دو طرفه می باشند، و باید بگوییم برای گردش به راست قواعدی شبیه راه های یک طرفه دارد اما در مورد گردش به چپ باید طبق قواعد زیر عمل کنیم.

برای گردش به چپ در راه های برون شهری، ابتدا باید خودرو را به شانه ی راست راه منتقل کرده و در صورتی که شانه ی راه وجود نداشته باشد در راست ترین قسمت راه یا جاده منتقل می کنیم و در آن جا متوقف می شویم. سپس با رعایت احتیاط کامل و رعایت حق تقدم خودروهایی که در مسیر مستقیم در حال تردد و عبور می باشند، ابتدا راهنمای سمت چپ را روشن می کنیم و سپس اقدام به گردش می کنیم. بعد از إتمام گردش راهنمای خود را خاموش می کنیم.

لطفا جهت آشنایی با نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی، از لینک قرار داده شده در همین صفحه، بسته طلایی را تهیه و مطالعه فرمایید. قیمتی که برای این بسته در نظر گرفته شده است بسیار ناچیز می باشد و حتی از قیمت آزمون های مجدد و مردودی نیز کمتر در می آید.

شما یکبار این بسته را تهیه می کنید و با مطالعه ی آن، صد در صد در آزمون اصلی قبول می شوید و نیازی به هزینه های مجدد جهت آزمون های مردودی ندارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *