تابلو جاده دو طرفه

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که اطلاعات بیشتری راجع به تابلو جاده دو طرفه کسب نمایید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را بخوانید.

تابلوی جاده دوطرفه چیست؟

تابلو جاده دو طرفه یکی از تابوهای ترافیکی و از دسته ی تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد. تابلوهای هشدار دهنده در علایم راهنمایی و رانندگی دارای ویژگی هایی هستند که آنها را متمایز می کند.

برای مثال شکل مثلثی، نوارحاشیه ای قرمز، زمینه ی سفید، تصویر مشکی و نشسته روی قاعده از جمله ی این ویژگی ها می باشند.

علایم و نشانه های ترافیکی ممکن است با ساده ترین شکل ممکن در تابلوها استفاده شوند. از این رو شکل تابلوی جاده دوطرفه به این صورت است که دو فلش به موازات هم و در دو طرف مخالف می باشد که نشان دهنده ی دو طرفه بودن جاده می باشد.

تابلو جاده دو طرفه، در خیابان ها و جاده های دو طرفه نصب می شود تا رانندگان با دیدن این تابلو سبقت نگیرند و از مسیر خود منحرف نشوند.

رعایت کردن این موارد از سوی رانندگان، باعث برقراری امنیت در راه ها می شود و از جان و مال آن ها و سرنشینان آن ها، حفاظت می کند.

کاربرد تابلو جاده دو طرفه چیست؟

هر راننده ای با دیدن این تابلو متوجه می شود که اگر در جاده ی یک طرفه در حال رانندگی هستید، وارد یک جاده ی دو طرفه می شوید که در هر دو سمت آن، خودروها در حال تردد می باشند. از این رو باید بسیار مراقب باشند.

خودروهایی که در دوطرف عبور می کنند، در خلاف جهت هم می باشد، بنابراین در سبقت گرفتن ها و گردش ها باید بسیار مراقب بود و در مکان هایی اقدام به این کار کرد، که مجاز اعلام شده باشد.

کاربرد این تالو در جاده های یک طرفه که انتهای آن به خیابان یا اتوبان های دوطرفه ختم می شود، نصب می گردد و از دو فلش با جهت های مخالف در این تابلو استفاده شده است که دو طرفه شدن جاده های یک طرفه را نشان می دهد.

رنگ این دو فلش به رنگ مشکی می باشد که در مرکز یک مثلث با حاشیه ی قرمز قرار گرفته است. وجود حاشیه ی قرمز رنگ، به معنای دقت و توجه بیشتر رانندگان به این تابلو است.

وجود این تابلو باعث ایجاد نظم و امنیت در جاده ها می شود و از حوادث ناگواری جلوگیری می کند. با توجه به مفهومی که این تابلوی جاده دوطرفه دارد، در پایان خیابان های یک طرفه که به جاده ها و اتوبان های دو طرفه ختم می شود، نصب شده تا رانندگان با دیدن آن از لاین خود خارج نشوند.

تابلو جاده دو طرفه هم در راه های برون شهری و هم در راه های درون شهری کاربرد فراوانی دارد. از این رو تصویر این تابلو را می توانید در شکل زیر ببینید:

تابلو جاده دو طرفه

یک تابلوی دیگری وجود دارد که بسیار شبیه به تابلوی جاده دوطرفه است. با این تفاوت که به جای مثلث، به صورت دایره ای شکل است و یکی از فلش های آن به رنگ قرمز می باشد. این تابلو، تابلوی حق تقدم عبور با وسیله ی نقلیه مقابل است، می باشد که تصویر آن را می توانید در زیر مشاهده کنید:

اگر شما داوطلب آزمون آیین نامه هستید و به دنبال راه های گوناگونی برای موفقیت در آزمون آیین نامه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم بسته طلایی که در این سایت تهیه شده است را بخرید و نسبت به مطالعه ی آن اقدام کنید.

بسیاری از داوطلبان با تهیه ی این بسته در آزمون آیین نامه قبول شده اند، می توانید نظرات آن ها را در رابطه با این بسته بخوانید.

هم چنین برای آشنایی بیشتر با نمونه سوالات آیین نامه می توانید فایل کامل و جامع آن را از لینک واقع در این صفحه تهیه فرمایید. ما تعدادی از سوالات این فایل که مربوط به تابلو جاده دو طرفه می باشد را برای شما فراهم کرده ایم. پس با ما همراه باشید:

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو جاده دو طرفه

  1. تابلوی جاده دوطرفه
  2. سبقت ممنوع است
  3. تابلوی حق تقدم عبور با وسیله ی نقلیه مقابل است
  4. تابلو جاده یک طرفه

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

  1. تابلو جاده دو طرفه
  2. تابلوی حق تقدم عبور با وسیله ی نقلیه مقابل است
  3. سبقت گرفتن مجاز است
  4. تابلو جاده یک طرفه

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *