چرا تابلو ایست هشت ضلعی است؟

چرا تابلو ایست هشت ضلعی است؟ سوالی است که در نگاه اول ممکن است ساده و فاقد اهمیت به نظر برسد اما این سوال یکی از سوالات آزمون آیین نامه می باشد.

از این رو سایت مرسی تست در این بخش درصدد پاسخگویی به این سوال و بررسی نمونه سوالات مرتبط بر آمده است.

چرا تابلو ایست هشت ضلعی است؟

چرا تابلو ایست هشت ضلعی است؟

اولین علت برای طراحی تابلو ایست به شکل هشت ضلعی این است که تشخیص علامت از پشت را برای رانندگانی که در جهت مخالف حرکت می کنند آسان می نماید و مانع از سردرگمی می شود.

دومین علت هم مربوط به آسان سازی تشخیص تابلو می باشد اما در شب. به این صورت که تابلو هشت ضلعی هنگامی که به آن نور تابانده شود نور به همان شکل به سمت شما بازتاب می شود

تابلو ایست در چه جاهایی کاربرد دارد؟

این تابلو که یکی از تابلوهای بازدارنده می باشد رانندگان باید در هر نقطه ای که این تابلو را مشاهده کردند بالافاصله توقف نمایند.

البته این توقف باید قبل از رسیدن به خط توقف، محل عبور از خیابان، قبل از خط عابر پیاده یا تقاطع ، انتهای خیابان یا کوچه فرعی و یا نزدیک راه اصلی باشد.

این تابلو عموما در تقاطع ها و به عبارت دیگر در فرعی های که به خیابان اصلی منتهی می شوند کاربرد دارد.

نمونه سوالات آیین نامه درباره تابلو هشت ضلعی ایست

پاسخ سوال به همراه نکات ضروری که دانستن آن ها به داوطبین در قبولی کمک می نماید را ذکر کردیم اما نکته قابل توجه این است که داوطلبین اخذ گواهینامه باید برای تسلط کافی بر مفاهیم کتاب آیین نامه به میزان کافی نمونه سوال حل کرده باشند.

از این رو سایت مرسی تست به عنوان همراه همیشگی داوطلبان اخذ گواهینامه با تهیه بسته نمونه سوالات آیین نامه سعی در کمک شایان به داوطلبین اخذ گواهینامه برای سربلندی در این آزمون داشته است.

سوالی که در این بخش ما به پاسخگویی به آن و بررسی اش پرداختیم یکی از سوالات پر تکرار آزمون آیین نامه در خصوص تابلو ایست می باشد.

اما سوالات دیگری ممکن است در این باره طرح شوند که ما نمونه ای از آن ها را آورده ایم و در ادامه می توانید آن را همراه به جواب مطالعه نمایید.

سوال اول: تابلو ایست به چه شکل می باشد؟

  1. دایره
  2. مثلث
  3. هشت ضلعی
  4. مربع

پاسخ سوال گزینه: 3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *