در راه های بیرون شهر حداکثر سرعت در شب ها در جاده های فرعی چند کیلومتر در ساعت است

اگر بخواهید بدانید که در راه های بیرون شهر حداکثر سرعت در شب ها در جاده های فرعی چند کیلومتر در ساعت است، باید بگوییم مطلب تهیه شده توسط مرسی تست را در زیر مطالعه فرمایید. هم چنین شما می توانید برای آشنایی با سوالات آیین نامه در این زمینه از همین سایت تهیه فرمایید.

چه در قدیم و چه اکنون با وجود خودروهای جدید و دارای شتاب بیشتر، باز هم نمی‌توان با سرعت‌های بسیار بالا حرکت کرد چون که اجازه این کار وجود ندارد.

با امنیت جان سرنشینان و عابرین نمی‌توان شوخی کرد. آیا می‌دانستید که ۵۰ درصد دلایل تصادفات به خاطر سرعت‌های غیر مجاز می‌باشد؟ پس توجه بیشتر به سرعت مجاز در معابر اهمیت زیادی دارد.

این آمار اعلام شده توسط راهنمایی و رانندگی است. هرچند خیلی از افراد با دانستن این آمار باز به این اصول بی‌توجه هستند. ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا درباره سرعت‌های مجاز در معابر درون شهری و برون شهری صحبت کنیم.

تخطی از محدودیت‌های سرعت به چه معناست؟

تخطی از محدودیت‌های سرعت دارای تعریف جدایی نیست و برای هر نوع معابر شهری و برون شهری سرعت معین و مجازی تعیین شده است، این محدودیت بر اساس شرایط آن معبر می‌باشد.

برای مثال ممکن است در جاده‌ای حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت باشد و در عین حال در جاده مشابه آن و در یک نقطه دیگر این سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت تعریف شده باشد. مطمئن باشید که این اعداد بر اساس روش‌های کارشناسی تعیین می‌گردد.

تخطی از سرعت مطمئنه به این معنا می‌باشد که راننده یک وسیله نقلیه به سرعت مجاز تعیین شده برای آن معبر توجهی نمی‌کند و در طول مسیر با بیشتر از این مقدار رانندگی می کند. اگر راننده به دنبال این باشد که به خاطر سرعت جریمه نشود پس باید همیشه سرعت مجاز را در همه معابر رعایت کند، همچنین توجه به جان سرنشینان خودرو در وسایل نقلیه نیز مهم می‌باشد.

میزان سرعت مجاز در معابر چگونه است؟ (پاسخ به سوال در راه های بیرون شهر حداکثر سرعت در شب ها در جاده های فرعی چند کیلومتر در ساعت است)

برای تعیین حداکثر سرعت مجاز در معابر درون شهری و مسکونی به این صورت عمل می‌کنیم، حداکثر سرعت مجاز در معابر شریانی درجه یک به این صورت است: در آزادراه‌ها حداقل ۷۰ کیلومتر بر ساعت و حداکثر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌باشد، به طوری که در بزرگراها حداکثر ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

در معابر شریانی درجه دو سرعت به این گونه تعریف می‌شود: در خیابان‌های اصلی حداکثر سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌باشد به طوری که در خیابان‌های فرعی حداکثر سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت است، در معابر محلی و میدان‌ها حداکثر سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌باشد.

حداکثر سرعت مجاز در راه‌های برون شهری و غیر مسکونی به صورت زیر تعریف می‌گردد، راه‌ها برای سواری و وانت‌ها حداقل سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.

در آزادراه‌ها برای خودروهای سنگین حداقل سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.

در بزرگراه‌ها برای سواری و وانت‌ها حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.

در بزرگراه‌ها برای خودروهای سنگین حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.

در جاده‌های اصلی و برای انواع وسایل نقلیه در روز حداکثر سرعت ۹۵ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است و در همین جاده‌ها در شب حداکثر سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.

در جاده‌های فرعی و برای انواع وسایل نقلیه در روز حداکثر سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.

و برای پاسخ به سوال در راه های بیرون شهر حداکثر سرعت در شب ها در جاده های فرعی چند کیلومتر در ساعت است باید بگوییم این عدد ۷۵ کیلومتر بر ساعت می باشد.

چند نکته در خصوص تخلف سرعت را در زیر برای شما می آوریم:

تخلف‌هایی که توسط دوربین ثبت می‌شود اگر پرداخت نشود شامل دو برابر شدن هستند و این را نیز در نظر داشته باشید که ثبت خلافی با استفاده از دوربین نسبت به ثبت توسط افسر بسیار دقیق‌تر می‌باشد.

برای رانندگانی که سرعت مجاز را رعایت نمی‌کنند نمره منفی در نظر گرفته می‌شود، برای مثال نمره منفی برای خودروهای شخصی بین ۵ تا ۱۰ نمره و برای وسایل نقلیه عمومی بین ۱۰ تا ۱۵ نمره می‌باشد.

بر اساس گفته‌های پلیس راهنمایی و رانندگی افرادی که با سرعت بیشتر از ۵۰ کیلومتر بر ساعت از حد مجاز خود حرکت می‌کنند و بیشتر از سه بار جریمه می‌شوند خودرویشان به پارکینگ منتقل می‌شود و آنهایی که سرعتشان در همان بار اول بسیار زیاد می‌باشد خودرویشان به پارکینگ منتقل شده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *