تابلو پایان منطقه مسکونی

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد تابلو پایان منطقه مسکونی می باشید، به شما توصیه می کنیم این مطلب از سایت مرسی تست را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو پایان منطقه مسکونی

تابلوی پایان منطقه ی مسکونی یکی از تابلوهای مهم راهنمایی و رانندگی می باشد و از دسته ی تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده است. رنگ این تابلو به صورت سیاه و سفید می باشد که معمولا بر روی آن عبارت «پایان منطقه مسکونی» یا «خروج از منطقه مسکونی» نوشته شده است.

تابلو پایان منطقه مسکونی

تابلوی پایان منطقه ی مسکونی به رانندگان اطلاع می دهد که از منطقه ی مسکونی خارج شده اند و می توانند سرعت خود را افزایش دهند. البته باید از قوانین مربوط به سرعت ها در راه ها سرپیچی نکنند.

شما تصویر این تابلو را در زیر ملاحظه می کنید. تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی در واقع اطلاعاتی از مسیر پیش رو را به رانندگان اعلام می دارد.

تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی یکی از تابلوهای مهمی است که در جاده ها استفاده می شود. از این رو توجه به این تابلو توسط رانندگان بسیار مهم می باشد به طوری که جلوی بسیاری از حوادث را می گیرد.

کاربرد تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی

از مهم ترین کاربردهای تابلو پایان منطقه مسکونی در جاده ها، بزرگ راه ها و شهرداری ها می باشد که جهت نشان دادن پایان آن منطقه ی مسکونی است. البته از این تابلو در پارکینگ های بزرگ و شهرک های صنعتی نیز استفاده می شود.

تابلو ابتدای منطقه مسکونی

همان گونه که برای مناطق مسکونی، پایانی در نظر گرفته می شود و از طریق تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی که در خروجی این مناطق نصب می شود، اطلاع رسانی می شود، برای ابتدای مناطق مسکونی نیز از تابلوهایی استفاده می کنند که به تابلو ابتدای منطقه مسکونی شناخته می شود.

این تابلو از نظر ویژگی های ظاهری مانند تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی می باشد، اما مفهوم متفاوتی دارد. شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر ببینید:

تفاوتی که در میان تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی و تابلو ابتدای منطقه مسکونی وجود دارد این است که با استفاده از خط مورب قرمز رنگی، تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی متمایز شده است و مفهوم پایان این تابلو را می رساند.

تابلوی مشابه تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی

گاهی أوقات به دلیل شباهت زیادی چند تابلو به یک دیگر، داوطلبان آن ها را با هم اشتباه می گیرند و باعث گمراه شدن آن ها در آزمون های آیین نامه می شود.

اگر مفهوم و دسته ی هر یک از تابلوها را بدانید، هیچ گاه با هم اشتباه نمی گیرید و می توانید سوالات مربوط به آن ها در آزمون های آیین نامه را به درستی پاسخ دهید.

یکی از تابلوهایی که ممکن است برای داوطلبان به تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی شباهت داشته باشد، تابلوی تابلو پایان شهر می باشد. شما تصویر این تابلو را در زیر ملاحظه می کنید:

این تابلو در واقع پایان یک شهر را مشخص می کند که در نقاط خروجی شهر ها نصب می گردد. می توان گفت یکی از خدماتی که این تابلو ارایه می دهد، استفاده در موارد تبلیغات شهری می باشد.

اکنون که با تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی آشنا شدید، و نکات آن ها را یاد گرفتید، می خواهیم تعدادی از نمونه سوالات آیین نامه را برای شما بیاوریم که مربوط به این تابلو ها می باشد.

در پاسخ دهی به این سوالات بسیار دقت کنید، چرا که گاهی أوقات به دلیل شباهت زیاد گزینه ها با هم دیگر، به آن پاسخ اشتباه می دهید و از این رو شانس موفقیت در آزمون آیین نامه را از دست می دهید.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام یک از گزینه ها درست می باشد؟

تابلو پایان منطقه مسکونی

 1. تابلو پایان منطقه مسکونی
 2. تابلو پایان شهر
 3. تابلو ابتدای منطقه مسکونی
 4. تابلو ابتدای شهر

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – تابلوی زیر چه نام دارد؟

 1. تابلو پایان منطقه مسکونی
 2. تابلو پایان شهر
 3. تابلو ابتدای منطقه مسکونی
 4. تابلو ابتدای شهر

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۳ – کدام یک از گزینه های زیر در مورد مفهوم تابلوی زیر صحیح می باشد؟

تابلو پایان منطقه مسکونی

 1. تابلو پایان منطقه مسکونی
 2. تابلو پایان شهر
 3. تابلو ابتدای منطقه مسکونی
 4. تابلو ابتدای شهر

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۴ – نام تابلوی زیر چه می باشد؟

 1. تابلو پایان منطقه مسکونی
 2. تابلو پایان شهر
 3. تابلو ابتدای منطقه مسکونی
 4. تابلو ابتدای شهر

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *