تابلو پایان شهر

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال آشنایی با تابلو پایان شهر می باشید به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب که در سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو پایان شهر

تابلوی پایان‌شهر یکی از تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده می باشد، که در نقاط پایانی شهرها و قبل از تقاطع ها و خروجی های شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو پایان شهر برای بهبود در ترافیک شهری و یکی از ابزارهای موثر استفاده می شود. شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر ببینید:

تابلو پایان شهر

از جمله ویژگی های ظاهری که برای نشانه های اخباری می توان برشمرد، این است که به شکل چهارگوش می باشند و اکثرا دارای زمینه ی آبی هستند. البته تابلوهایی نیز وجود دارند که زمینه ی آن ها سفید می باشد.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و مخصوصا حضور بیشتر خودروها و وسایل نقلیه در شهرها، از این تابلو به عنوان یک تابلوی ترافیکی مهم و حیاتی در جهت بهبود ترافیک استفاده می گردد. هدف از نصب این تابلو آگاهی و خبر دادن به افراد می باشد.

کاربرد تابلوی پایان‌شهر

همان طور که قبلا اشاره کردیم، تابلو پایان شهر باعث بهبود ترافیک می شود، هم جنین ممکن است به عنوان یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی نیز به حساب آید. از این رو با قرار دادن نام شهر، شعار، تصویر شهر و شماره تلفن شرکت های مرتبط، می توان دو جنبه ی ترافیکی و تبلیغاتی را در آن ها در نظر گرفت.

تابلو ابتدای شهر

همان گونه که تابلوی پایان‌شهر در خروجی های یک شهر جهت آگاهی افراد نصب می شود، در ورودی های شهرها نیز از تابلوهای ابتدای شهر یا ورود به شهر استفاده می شود. شما می توانید تصاویر این تابلوها را در زیر ببینید:

تابلوی دیگری که می خواهیم به معرفی آن بپردازیم و شباهت زیادی به تابلو پایان شهر دارد، تابلو پایان منطقه مسکونی می باشد، که در ادامه معرفی شده است.

معرفی تابلو پایان منطقه مسکونی

این تابلو نیز از دسته ی تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده می باشد، عموما به رنگ سیاه و سفید است و عبارت پایان منطقه مسکونی یا خروج از منطقه مسکونی روی آن نوشته شده است.

در این صورت هر راننده ای که این تابلو را می بیند، متوجه می شود که از منطقه ی مسکونی خارج شده است و می تواند سرعت خود را افزایش و با راه ها تنظیم کند. تصویر این تابلو در زیر آمده است:

یکی از کاربردهایی که برای این تابلو می توان گفت، در جاده ها، بزرگ راه ها و شهرداری ها می باشد که برای خارج شدن از منطقه ی مسکونی می باشد. هم چنین از این تابلو در پارکینگ های بزرگ و شهرک های صنعتی نیز استفاده می شود.

اکنون که با تابلو پایان شهر آشنا شدید و کاربرد و ویژگی های آن را شناختید، نوبت به معرفی نمونه سوالات آیین نامه می باشد که مربوط به این تابلوها است.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو پایان شهر

 1. تابلو پایان شهر
 2. تابلو پایان منطقه مسکونی
 3. تابلو ورود به شهر
 4. تابلو ورود به منطقه مسکونی

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو پایان شهر

 1. تابلو پایان شهر
 2. تابلو پایان منطقه مسکونی
 3. تابلو ورود به شهر
 4. تابلو ورود به منطقه مسکونی

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۳ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

 1. تابلو پایان شهر است
 2. تابلو پایان منطقه مسکونی است
 3. تابلو ابتدای شهر است
 4. تابلو ابتدای منطقه مسکونی است

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۴ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه درست است؟

 1. تابلو پایان شهر می باشد
 2. تابلو پایان منطقه مسکونی می باشد
 3. تابلو ابتدای شهر می باشد
 4. تابلو ابتدای منطقه مسکونی می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

امیدواریم این مطلب در مورد تابلو پایان شهر برای شما داوطلب آزمون آیین نامه مفید باشد. شما می توانید جهت دریافت نمونه سوالات بیشتر، به فایل دانلود در همین بخش مراجعه فرمایید.

این فایل کامل و جامع با قیمت بسیار ناچیز در اختیار شما قرار گرفته است، تا با مطالعه ی آن از شانس موفقیت در آزمون های آیین نامه برخوردار شوید.

در سایر بخش های سایت، راجع به دیگر تابلوهای راهنمایی و رانندگی توضیحاتی داده شده است، تا با مراجعه به آن با این تابلو ها آشنا شوید و سوالات مربوط به آن ها را حل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *