تابلو میدان

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که در رابطه با تابلو میدان، اطلاعاتی کسب کنید، ابتدا این مطلب که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو میدان چیست؟

تابلوی میدان یکی از تابلوهای ترافیکی و از دسته ی تابلوهای هشدار دهنده و اخطاری می باشد که دارای شکل مثلث است و یک نوار حاشیه ای قرمز دارد.

این تابلو قبل از رسیدن به میدان نصب می شود تا رانندگان با دیدن این تابلو از سرعت خود کم کنند و با سرعت کمی وارد میدان شوند. از این رو خطرات کمتری آن ها را تهدید می کند.

از آن جایی که می دانید، حق تقدم در میدان های با خودروهایی است که درون میدان قرار دارند، بنابریان هر خودرویی که می خواهد به تازگی وارد میدان شود، باید اولویت آن، خودروهایی باشند که دورن میدان هستند.

از این رو رانندگان باید تمام قوانینی که درباره ی میدان ها است را بدانند و از آن تبعیت کنند. برای مثال قوانین سرعت ها و حق تقدم در میدان ها. تا از هر گونه هرج و مرجی در این مکان ها جلوگیری شود.

کاربرد تابلوی میدان چیست؟

تابلو میدان، معمولا در نزدیکی میدان ها نصب شده و اخطار وجود میدان را به رانندگان می دهد. هر راننده ای که این تابلو را رویت کرد، باید تمام قوانین مربوط به میدان ها را رعایت کند تا حادثه ای رخ ندهد.

کاربرد این تابلو در میدان ها، تقاطع ها و دیگر نقاط حساس شهری است، تا هر راننده یا پیاده رویی با دیدن آن متوجه وجود میدان گردد.

تابلوی میدان معمولا اطلاعاتی مانند نام خیابان، محل بیمارستان، ایستگاه های اتوبوس و مترو، محل تردد دوچرخه سواران و پیاده ها را نشان داده و به رانندگان کمک بسیاری می کند تا مسیر درست را پیدا کنند.

هم چنین این تابلو در مکان هایی مانند میدان ها، پارک ها، مراکز خرید و دیگر فضاهای باز نصب می گردد. یکی دیگر از کاربرد های این تابلو، نشان دادن مراکز اطفای حریق می باشد و از این تابلو برای تبلیغات شهری نیز استفاده می شود.

با توجه به کاربردهای متنوع و متفاوت تابلوی میدان، باید محل مناسب نصب این تابلو به خوبی در نظر گرفته شود.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید.

تابلو میدان

یکی دیگر از تابلوهایی که می خواهیم به آن اشاره کنیم، تابلوی جهت عبور در میدان می باشد. این تابلو یکی از علایم حیاتی در جاده ها و خیابان ها می باشد و نقش بسیار مهمی را در کاهش ترافیک شهری دارد.

رنگ این تابلو، آبی می باشد و یک دایره ای از فلش ها به رنگ سفید بر روی آن رسم شده است و به افراد کمک می کند که مسیر راحتی را در میدان ها پیدا کنند.

تصویر این تابلو را می توانید در زیر ببیند.

حالا که با مفهوم تابلوی میدان، اشنا شدید، به شما پیشنهاد می کنیم نمونه سوالات آیین نامه که در این زمینه طراحی شده است را نیز مطالعه کنید. این سوالات می تواند کمک زیادی به موفقیت شما در آزمون های آیین نامه کند.

لینک دانلود این سوالات در ابتدای همین مطلب قرار داده شده است، کافی است با مراجعه به این لینک و خرید بسته طلایی، آن ها را مطالعه کنید و نمره ی قبولی در آزمون آیین نامه کسب کنید.

با توجه به این که تعداد تابلوهای راهنمایی و رانندگی بسیار زیاد می باشد، به خاطر سپردن آن ها بسیار کار دشواری می باشد و حفظ کردن آن باعث می شود تنها در مدت زمان کوتاهی در حافظه بماند.

این این رو راه مناسبی برای یادگیری این تابلوها و علایم، یاد گرفتن آن ها در قالب سوال می باشد.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو میدان

 1. تابلو میدان
 2. تابلو جهت عبور در میدان
 3. از جمله تابلوهای انتظامی است
 4. از جمله تابلوهای راهنمای مسیر است

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – کدام یک از تابلوهای زیر نشان دهنده ی مکان های اطفای حریق است که در تبلیغات شهری نیز کاربرد دارد؟

 1. تابلوی میدان
 2. تابلو جهت عبور در میدان
 3. تابلوهای تبلیغات شهری
 4. هیچ کدام

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۳ – مفهوم تابلوی زیر در کدام یک از گزینه ها درست می باشد؟

 1. تابلوی میدان
 2. تابلو جهت عبور در میدان
 3. تابلوی راهنمایی میدان
 4. تابلوی گردش در میدان

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *