تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده

5/5 - (1 امتیاز)

ما قصد داریم در این مطلب درباره ی تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده، صحبت کنیم. پس در ادامه ی این مطلب از سایت مرسی تست با ما باشید.

معرفی تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده

گاهی أوقات مسیرهای مشترکی برای عبور و تردد پیاده ها و دوچرخه سواران در نظر گرفته می شود، که با استفاده از تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و پیاده به اطلاع آن ها رسیده می شود.

تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده مجاز است، یکی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی و از گروه تابلوهای بازدارنده است که دارای ویژگی هایی از جمله: دایره، پس زمینه ی آبی و نماد سفید است.

همان گونه که در تصویر زیر تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و پیاده را مشاهده می کنید، از نماد یک دوچرخه و عابرپیاده جهت رساندن این مفهوم استفاده کرده اند.

تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده

این تابلو با هدف تنظیم حرکت و ترافیک در مناطق شهری و برای عابران پیاده و دوچرخه سواران تهیه شده است. در این صورت هر راننده ای که این تابلو را می بیند، متوجه می شود که این مسیر برای تردد دوچرخه سواران و عابران پیاده می باشد و اجازه ی عبور برای وسایل نقلیه نمی باشد.

تبعیت کردن از این تابلو برای سایر وسایل نقلیه الزامی می باشد، به طوری که اگر این قانون نقض شود، جریمه یا نمره منفی برای دارندگان گواهی نامه در نظر گرفته می شود.

با توجه به گروه بندی که تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و پیاده دارد، می توان گفت به کاری دستور می دهد یا از کاری باز می دارد. در واقع تابلوهای انتظامی، نوعی ممنوعیت را می رسانند.

کاربرد تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و عابرپیاده

از تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده برای هدایت و راهنمایی عابران پیاده و دوچرخه سواران در خیابان ها و جاده ها بهره گرفته اند. در این صورت این دو گروه از افراد می توانند به راحتی و با خیال راحت از مسیرهای نصب این تابلو عبور کنند.

این تابلو در مسیرهایی نصب می شود که ممکن است حضور وسایل نقلیه، خطراتی را برای عابران و دوچرخه سواران ایجاد کند. از این رو با محدود کردن عبور آن ها، مانع بسیاری از حوادث بعدی می شوند.

در این صورت با نصب این تابلو به تمام افراد اطلاع داده می شود تا در جریان قوانین و محدودیت ها قرار داشته باشند تا با پیروی از آن ها جلوی بسیاری از حوادث گرفته شود.

تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و پیاده علاوه بر افزایش امنیت و آرامش در محیط های شهری، باعث بهبود کیفیت زندگی نیز می شود.

یکی از مزایایی که برای تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و پیاده می توان برشمرد، این است که باعث ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و پیاده روی می شود. در واقع نوعی حمل و نقل سبز می باشد که نتیجه ی آن، کاهش آلودگی هوا و افزایش سلامت جامعه می باشد.

یکی دیگر از مزیت ها، می توان به کنترل ترافیک و روان تر شدن ترافیک در این مسیرها اشاره کرد. عدم حضور وسایل نقلیه، حرکت و تردد عابران و دوچرخه سواران را روان تر می کند.

حال که در مورد تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و پیاده، اطلاعاتی بدست آوردید، می خواهیم در پایان این بخش، تعدادی از نمونه سوالات آیین نامه را برای شما بیاوریم که بسیار در آزمون های اصلی آمده است.

مرور و مطالعه ی این سوالات و مخصوصا سوالات مربوط به تابلوها، می تواند کمک بسیار زیادی در قبولی شما در آزمون های آیین نامه داشته باشد. چرا که حجم زیادی از سوالات آزمون ها را همین تابلوها تشکیل داده اند.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر کدام می باشد؟

تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده

  1. تابلو عبور دوچرخه و پیاده ممنوع می باشد
  2. تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده مجاز است
  3. تابلو هشدار حضور دوچرخه و پیاده است
  4. تابلو ورود دوچرخه سواران و عابران است

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – کدام تابلو به معنای فقط عبور دوچرخه و پیاده مجاز می باشد؟

۱) تابلو فقط عبور دوچرخه و پیاده ۲) ۳) ۴)

  1. تابلوی شماره یک می باشد
  2. تابلوی شماره دو می باشد
  3. تابلوی شماره سه می باشد
  4. گزینه های ۱ و ۳ صحیح است

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

امیدواریم این مطالب درباره ی تابلوی فقط عبور دوچرخه‌سوار و پیاده مورد قبول شما داوطلبان آزمون آیین نامه باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی، می توانید از دیگر بخش های سایت کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *