تابلوهای اخطاری راهنمایی رانندگی

اگر می‌ خواهید در مورد تابلوهای اخطاری در رانندگی و راهنمایی اطلاعاتی کسب کنید، به شما توصیه می‌کنیم که این مطلب که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

ما با مطالبی که در این بخش تهیه کرده‌ ایم می‌خواهیم تابلو های راهنمایی و رانندگی اخطاری را از صفر تا صد به همراه توضیحات کامل و با شکل برای شما معرفی کنیم. ابتدایی‌ ترین تا پیشرفته‌ ترین توضیحات را برای شما آورده‌ ایم، پس از شما تقاضامندیم که اطلاعات این صفحه را با دقت مطالعه کنید.

کسانی که تا به حال برای اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی پایه سه اقدام کرده‌ اند، و حداقل یک بار کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی را خوانده‌ اند و تجربه شرکت در آزمون‌ های آیین نامه را دارند، می‌ دانند که یکی از سخت‌ ترین بخش کتاب‌ های راهنمایی و رانندگی و سوالات آزمون، همین بخش تابلو های راهنمایی و علائم آن ها می‌ باشد.

بسیاری از افرادی هستند که با این گونه تابلو های راهنمایی و رانندگی مشکل دارند، به طوری که ممکن است بار ها و بار ها به دلیل یادگیری اشتباه این گونه تابلو ها و قاطی کردن آن ها با یکدیگر در آزمون اصلی مردود شده‌ اند، این مشکل به یکی از دغدغه‌ های افراد تبدیل شده است که بتوانند گواهینامه پایه سه بگیرند.

اما نگران این موضوع نباشید، زیرا ما در این مطلب قصد داریم این گونه تابلو ها را به شما آموزش دهیم و حتی کسانی که تمایل به حل نمونه سوالات آیین نامه دارند می‌ توانند با استفاده از لینک دانلود که در ابتدای همین صفحه واقع شده است نسبت به تهیه ی آن اقدام کنند و اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهند پس با ما همراه باشید.

همانطور که در مطالب قبلی تابلو های راهنمایی و رانندگی را تقسیم کردیم، این تقسیم بندی شامل سه دسته زیر شد، که عبارتند از:

  1. تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده
  2. تابلو های باز دارنده یا انتظامی
  3. تابلو های آگاهی‌ دهنده یا اخباری

در کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی بیش از ۲۰۰ نوع تابلو وجود دارد که به دلیل زیاد بودن تعداد این تابلو ها به خاطر سپردن آن ها کار سخت و زمان بر است.

یکی از مهم ترین نکاتی که برای یادگیری علائم و تابلو های راهنمایی و رانندگی باید در نظر داشته باشید، رنگ آن ها می‌ باشد و نکته ی دیگر توجه به شکل آن ها است، اگر این دو نکته را به خاطر بسپارید یادگیری این تابلو ها برای شما بسیار آسان خواهد شد ما در ادامه به معرفی تابلو های اخطاری راهنمایی و رانندگی می‌ پردازیم.

یکی از مهم ترین تابلو های راهنمایی و رانندگی تابلو های اخطاری راهنمایی و رانندگی می‌ باشند، که ما در زیر به همراه تصویر هر کدام از آنها را برای شما جمع کرده‌ ایم. برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی شما باید تمام این تابلو ها را مطالعه کنید.

تابلوهای اخطاری راهنمایی رانندگی

تابلوهای اخطاری راهنمایی رانندگی

تابلوهای اخطاری راهنمایی رانندگی

تابلوهای اخطاری راهنمایی رانندگی

تابلوهای اخطاری راهنمایی و رانندگی

تابلو های هشدار دهنده یا اخطاری که به شکل مثلثی شکل هستند و دارای زمینه سفید رنگی هستند و یک نوار حاشیه قرمز رنگ به دور این مثلث وجود دارند و در واقع نوع خطر را به رانندگان هشدار می‌ دهند.

همان طور که اشاره شد بخشی از سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی مربوط به علائم و تابلو های راهنمایی و رانندگی می‌ باشد، که شما برای قبول شدن در این آزمون باید تمام این تابلو ها را به خاطر بسپارید.

علاوه بر یادگیری تابلو های اخطاری راهنمایی و رانندگی به شما توصیه می‌ کنیم که دو نوع دیگر از این تابلو ها یعنی تابلو های انتظامی و اخباری را نیز یاد بگیرید.

یکی از بهترین و سریع‌ ترین روش‌ ها برای یادگیری علائم راهنمایی و رانندگی و همچنین مطالب کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی استفاده از نمونه سوالات و صوت و ویدیویی تهیه شده در این زمینه است.

به شما توصیه می کنیم که علاوه بر مطالعه ی منبع مهم آزمون یعنی کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی، به مطالعه ی منابع دیگر هم بپردازید.

این کار علاوه بر اینکه ماندگاری اطلاعات در حافظه ی شما را دو چندان می کند، امکان قبولی صد در صد شما را در آزمون نهایی راهنمایی و رانندگی نیز فراهم می کند. توصیه های ما را جدی بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *