فرق خیابان یک طرفه با راه یک طرفه

5/5 - (1 امتیاز)

فرق خیابان یک طرفه با راه یک طرفه موضوعی است که قصد داریم درباره آن توضیحات لازم را بدهیم.

یکی از مراحل کسب گواهینامه راهنمایی و رانندگی شرکت در آزمون آیین نامه می باشد. از این رو داوطلبان اخذ گواهینامه باید تسلط کافی بر مفاهیم کتاب آیین نامه داشته باشند.

یکی از مفاهیم مورد تدریس در کتاب آیین نامه خیابان یک طرفه می باشد در این بخش مرسی تست به طور موردی تصمیم بر ارائه توضیحات لازم در پاسخ به سوال فرق خیابان یک طرفه با راه یک طرفه داشته است.

در ادامه شما با تمامی نکاتی که در باره فرق خیابان یک طرفه با راه یک طرفه و هر آنچه که باید بدانید آشنا می شوید و به تمامی سوالات شما در این باره پاسخ داده می شود.

فرق خیابان یک طرفه با راه یک طرفه

یکی از مفاهیمی که در کتاب آیین نامه مورد تدریس قرار می گیرد خیابان یک طرفه می باشد. و داوطلبان اخذ گواهینامه را با همه نکاتی که لازم است درباره خیابان یک طرفه بدانند آشنا می کند.

نکاتی مانند تابلو و علامت خیابان یک طرفه، قوانینی که باید در آن رعایت کنند و بسیاری از نکات دیگر که یک راننده باید بداند.

اما برای شروع آموزش داوطلبان اخذ گواهینامه ابتدا باید بدانند که خیابان یک طرفه چیست؟

خیابان یک طرفه به خیابانی گفته می شود که تمام ماشین هم جهت هستند و به یک سو حرکت می کنند. به عبارت دیگر در خیابان یک طرفه ماشین ها همه هم جهت هستند و ماشینی که جهت مخالف حرکت کند وجود ندارد.

نکته قابل توجه این است که به خیابان یک طرفه راه یک طرفه هم می گویند و راه یک طرف معنی متفاوتی نیست و تفاوتی با یک دیگر ندارند.

برای رانندگان در خیابان، خیابان یک طرفه با تابلویی که تنها یک فلش وجود دارد و جهت را نشان می دهد  مشخص شده است.

داوطلبان اخذ گواهینامه برای پاسخگویی به سوالات آزمون آیین نامه ابتدا باید با مفهوم خیابان یک طرفه و تابلو آن به خوبی آشنا باشند و سپس قوانینی که باید در یک خیابان یک طرفه رعایت کنند را بشناسند.

از این رو در ادامه ما شما را برای تسلط بیشتر مفهوم خیابان یک طرفه و قوانین حاکم بر آن با نمونه سوالات آیین نامه درباره این مفهوم آشنا می نماییم.

نمونه سوالات آیین نامه درباره خیابان یک طرفه

کتاب آیین نامه سرشار از مفاهیم و مقررات بسیاری است که داوطلبان اخذ گواهینامه باید بر آن ها برای پاسخ گویی به سوالات آزمون آیین نامه مسلط باشند.

نکته دیگر این است که این تسلط باید به گونه ای باشد که فقط پاسخگوی یک نوع سوال نباشد و هر سوال مختلفی از یک مفهوم شد بتوانند پاسخ درست بدهند.

از این رو سایت مرسی تست با تهیه بسته سوالات آیین نامه سعی دارد تا داوطلبین اخذ گواهینامه را با انواع سوالات آشنا نماید و تسلط آن ها را افزایش دهد.

در ادامه ما سعی نمودیم با آوردن نمونه سوالات آیین نامه درباره خیابان یک طرفه شما را با اینگونه سوالات آشنا نماییم.

سوال اول: در خیابان یکطرفه باید درکدام سمت اتومبیل را پارک کرد؟

  1. راست
  2. چپ
  3. هر دو طرف آزاد است
  4. پارک کردن در خیابان های یکطرفه ممنوع است

پاسخ سوال گزینه: 1

سوال دوم: در راه های یک طرفه، برای حرکت بر خلاف مسیر تعیین شده چه قانونی در نظر گرفته شده است؟

  1. با رعایت حق تقدم آزاد است .
  2. با دادن علامت و زدن چراغ راهنما مجاز است .
  3. ممنوع است .
  4. برای گردش به چپ آزاد است .

پاسخ سوال گزینه: 3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *