در هوای مه آلود برای جلوگیری از حوادث رانندگی کدام مورد نادرست است

5/5 - (1 امتیاز)

این یکی از سوالات آیین نامه سال گذشته بوده است: در هوای مه آلود برای جلوگیری از حوادث رانندگی کدام مورد نادرست است؟ ما برای پاسخ به این سوال مطلبی را در سایت مرسی تست تهیه کرده‌ ایم و به شما پیشنهاد می‌ کنیم که آن را مطالعه فرمایید.

چگونه در هوای مه آلود برای جلوگیری از حوادث رانندگی کنیم؟

مهم ترین کاری که می‌ توان در هوای مه آلود انجام داد، اطمینان از روشن بودن چراغ‌ های مه‌ شکن است. این چراغ‌ ها کم فشار می‌ باشد و همچنین به شما این اطمینان را می‌ دهد که برای سایر رانندگان در جاده قابل رویت می‌ باشید. و این به آن معنا است که هر کسی که به سمت شما در حال حرکت است شما را می‌ بیند.

از جمله نکات دیگری که باید به آن اشاره کنیم زیر می‌ باشد:

چراغ‌ های نور پایین خود را روشن کنید: اگر با روشن کردن چراغ‌ های مه‌ شکن اطمینان خاطر ندارید، می‌ توانید چراغ‌ های نور پایین را نیز روشن کنید. روشن کردن چراغ‌ های نور پایین یکی از راه‌ های دید عالی می‌ باشد و باعث می‌ شود که روشنی قابل توجهی به قسمت جلوی خودروی شما اضافه کند و همچنین رانندگان و دیگر عابرین پیاده بتوانند شما را ببینند.

همچنین استفاده کردن از این چراغ‌ ها می‌تواند دید راننده را بهتر کند. تحت هیچ شرایطی از چراغ‌ های نور بالا استفاده نکنید، استفاده از چراغ‌ های نور بالا نه تنها زاویه دید را افزایش نمی‌ دهد بلکه رانندگان دیگر را نیز اذیت می‌ کند و باعث ایجاد خسارت‌ های جبران ناپذیری می‌ شود.

سرعت خود را کم کنید: علاوه بر اینکه چراغ‌ های مه‌ شکن یا چراغ‌ های نور پایین را روشن می‌ کنید از سرعت خود بکاهید. این شاید یکی از مهم‌ ترین روش‌ های ایمن ماندن شما در هوای مه آلود خواهد بود. در صورت کم بودن دید راننده عکس العمل‌های شما سریع نخواهد بود، از این رو کم کردن سرعت خودرو باعث می‌ شود که شما واکنش بهتری را هنگام مواجه شدن با رانندگان و حوادث از خود بروز دهید.

با فاصله استاندارد و ایمن رانندگی کنید: حتی اگر شما یک راننده دقیق و با تجربه باشید، ممکن است دیگران در حد شما احتیاط نکنند. بنابراین رعایت فاصله ایمن با دیگر وسایل نقلیه باعث می‌ شود که سطح خطا بسیار کاهش پیدا کند، پس لازم است که شما فاصله استاندارد را با راننده جلویی خود رعایت کنید تا حوادث و خطرات برای شما اتفاق نیفتد.

آینه‌ ها را بررسی کنید: قبل از اینکه وارد هوای مه آلود شوید، بررسی کنید که آیا آینه‌ های عقب و بغل خودرو به درستی زاویه دید به شما می‌ دهند یا نه؟ این کار خیلی مهم است تا قبل از از عزیمت شما به مسافرت یا در روز های تعطیل بررسی گردد. انجام این کار باعث می‌ شود که هوشیاری شما افزایش یافت و به دید خارج از خودرو دسترسی داشته باشید.

سعی کنید بعد از پیمودن مسافتی متوقف شوید و علاوه بر رفع خستگی و خواب آلودگی، چراغ‌ های اتومبیل را تمیز کنید تا روشنایی کافی داشته باشد.

که دارای ترمز ABS هستند، خیالشان از این بابت راحت‌ تر است، زیرا این ترمزها برای لیز نخوردن در شرایط مه‌ آلود طراحی شده‌ اند.

اگر مجبور شدید که هنگام بارش باران شدید ترمز بگیرید، چند بار پشت سر هم پا را روی ترمز فشار دهید این کار مانع از لیز خوردن خودرو خواهد شد.

از سبقت گرفتن و تغییر مسیر ناگهانی جلوگیری کنید، بودن شیشه‌ ها و بخار گرفتن آن دید کافی نخواهید داشت.

همیشه سعی کنید در هنگام توقف خودرو را در دنده قرار دهید و از خلاص کردن آن به پرهیزید، زیرا این حالت باعث می‌شود سرعت خودرو کم شود و راننده کنترل بیشتری را روی اتومبیل خود داشته باشد.

امیدواریم که از مطالعه ی مطالب بالا توانسته باشید پاسخ سوال خود «در هوای مه آلود برای جلوگیری از حوادث رانندگی کدام مورد نادرست است» را پیدا کرده باشید، رعایت کردن تمام نکات اشاره شده در بالا در هوای مه آلود الزامی است و خطرات کمتری برای شما و سرنشینان خودروی شما در بر دارد.

لطفا برای دریافت نمونه سوالات بیشتر در این زمینه، بسته طلایی موجود در همین سایت را دانلود فرمایید و آن را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *