تابلو پایان سبقت ممنوع

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که در مورد تابلو پایان سبقت ممنوع، اطلاعاتی بدست آورید به شما توصیه می کنیم این مطلب که در سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو سبقت ممنوع

گاهی اوقات ممکن است در برخی از راه ها و جاده های به دلیل وجود شرایط خاصی، سبقت گرفتن وسایل نقلیه ممنوع اعلام شود. برای مثال در خیابان هایی که دارای خطوط ممتد می باشد، مجاز به سبقت گرفتن نمی باشیم.

از این رو با نصب تابلو سبقت ممنوع، این عمل به اطلاع رانندگان رسانده می شود که مجاز به این کار نمی باشند و در صورتی سرپیچی از این قانون، جریمه برای آن ها در نظر گرفته می شود.

شما ضمن مشاهده ی تصویر این تابلو در زیر، متوجه می شوید که جزو یکی از تابلوهای انتظامی و بازدارنده می باشد که ویژگی هایی دارد از جمله: به شکل دایره است، نوار حاشیه ای قرمز دارد، در زمینه ی سفید آن تصویر دو خودرو کشیده شده است که خودروی سمت چپ به رنگ قرمز است.

علت اینکه خودروی سمت چپ در این تابلو را به رنگ قرمز کشیده اند به همین دلیل است، که اجازه ی سبقت گرفتن برای وسایل نقلیه وجود ندارد.

اما ممکن است هر محدودیتی با برطرف شدن شرایط، تمام شود. از این رو برای محدودیت عدم سبقت گرفتن در راه ها توسط وسایل نقلیه نیز پایانی در نظر گفته شده است که با استفاده از تابلو پایان سبقت ممنوع، به اطلاع رانندگان رسانده می شود.

معرفی تابلو پایان سبقت ممنوع

این تابلو به رانندگان اعلام می دارد که محدودیت سبقت گرفتن که پیش تر وجود داشت، تمام شده است و می توانند با رعایت تمام نکات، این کار را انجام دهند. در واقع سبقت گرفتن مجاز می باشد.

هر جایی که تابلو سبقت ممنوع نصب می شود، به دنبال آن تابلو پایان سبقت ممنوع نیز نصب خواهد شد تا رانندگان با اطلاع از این موضوع، هر جایی که نیاز بود، بتوانند سبقت بگیرند.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر ببنید. این تابلو هم چنین از دسته ی تابلوهای انتظامی می باشد که باید بسیار به آن توجه کرد.

تابلو پایان سبقت ممنوع

هر خودرویی برای سبقت گرفتن باید یک سری مراحلی را انجام دهد تا یک سبقت موفق و بدون خطر داشته باشد. ما این مراحل را در زیر برای شما آورده ایم:

ابتدا باید به منطقه ای که می خواهید در آن سبقت بگیرید، توجه کنید. از این نظر که سبقت گرفتن مجاز می باشد یا نه. با استفاده از تابلوها و یا خطوط روی زمین این کار قابل تشخیص می باشد.

بعد از این که اطمینان کسب کردید که سبقت در آن محل مجاز می باشد، باید تصمیم به این کار بگیرید. یعنی بدانید بدون اینکه خطری برای خود و دیگران ایجاد کنید، می توانید از خودروی جلویی پیشی بگیرید.

با زدن راهنمای سمت چپ، به لاین سمت چپ می روید و خودروی روبرویی را با دادن علامت به کنار منتقل می کنید. نباید به راننده ی جلویی استرس وارد کنید.

سپس کمی سرعت خود را افزایش داده و از خودرو، پیشی می گیرید. بعد از اتمام سبقت، با زدن راهنمای سمت راست به لاین اولیه خود باز می گردید و راه را باز می گذارید.

نکته: در مکان هایی که خطوط ممتد دارد، سبقت گرفتن ممنوع است و در مکان هایی که از خطوط منقطع یا بریده بریده استفاده شده است، سبقت گرفتن بلامانع است.

نکته: با مشاهده ی خطوط منقطع و ممتد ترکیبی متوجه می شوید که تنها از سمت خطوط منقطع می توانید سبقت بگیرید و اگر در سمت خطوط ممتد وجود داشتید، مجاز به سبقت گرفتن نمی باشید.

اکنون که در مورد تابلو پایان سبقت ممنوع، اطلاعاتی بدست آوردید، می خواهیم تعدادی از نمونه سوالات آیین نامه را به شما معرفی کنیم که در رابطه با همین موضوع می باشد.

اگر می خواهید سوالات کامل تری از تابلو ها داشته باشید، بسته طلایی که در این سایت تهیه شده است را خریداری کنید و به مطالعه ی آن ها بپردازید.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو پایان سبقت ممنوع

  1. تابلو سبقت ممنوع
  2. تابلو پایان سبقت ممنوع
  3. تابلو سبقت ممنوع برای کامیون
  4. تابلو پایان سبقت ممنوع برای کامیون

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

امیدواریم این مطلب در مورد تابلو پایان سبقت ممنوع، برای شما داوطلب آزمون آیین نامه مفید بوده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *