تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر راجع به تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر می باشید، لطفا به این مطلب که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است، مراجعه فرمایید.

معرفی تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر

تابلوی پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلو متر در ساعت، از نشانه های بازدارنده یا انتظامی در راهنمایی و رانندگی می باشد. این تابلو که بسیار در خیابان ها و جاده ها مشاهده می شود، یکی از تابلوهای رایج می باشد.

هر راننده ای بعد از دیدن این نشانه متوجه می شود که دستور حداقل ۳۰ کیلومتر بر ساعت به پایان رسیده است و می توانید با سرعت های دیگر به رانندگی خود ادامه دهد. البته باید از سرعت مجاز پیروی کند.

اگر از نظر ویژگی های ظاهری بخواهیم به بررسی این تابلو بپردازیم، باید بگوییم به صورت دایره ی آبی رنگ می باشد که عدد ۳۰ در مرکز این دایره و به رنگ سفید نوشته شده و خط مورب قرمز رنگی بر روی آن کشیده شده است.

تصویر این تابلو را می توانید در زیر مشاهده کنید. پیروی از این تابلو، الزامی است و سرپیچی کردن از آن، جریمه هایی را در پی خواهد داشت.

تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر

اما وقتی تابلوی پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلو متر درساعت نصب می گردد، پس باید قبل از آن تابلو حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر هم نصب شده باشد. این تابلو در زیر معرفی شده است.

تابلوی حداقل سرعت ۳۰ کیلو متر در ساعت

در مورد این تابلو که از نظر ویژگی های ظاهری و نوع گروه بندی، مانند تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر است، بای این تفاوت که خط مورب بر روی تابلو وجود ندارد. شکل آن را می توانید در زیر ببینید:

این تابلو با هدف افزایش ایمنی و کاهش تصادفات در جاده ها و خیابان ها استفاده می شود و به رانندگان اعلام می کند حداقل سرعت مجاز در این منطقه، ۳۰ کیلومتر در ساعت می باشد.

این تابلو که در خیابن ها و جاده ها بسیار دیده می شود به این معناست که سرعت نباید از ۳۰ کیلومتر برساعت کمتر شود به عبارت دیگر، میزان حداقل سرعتی که رانندگان باید با آن برانند، حداقل ۳۰ کیلومتر بر ساعت می باشد که تخطی از آن، مجازات در پی خواهد داشت.

اکنون نوبت به معرفی نمونه سوالات آیین نامه می باشد که در زمینه ای مطرح شده است. این سوالات بخشی از سوالات آزمون های آیین نامه بوده است که بسیار مهم می باشند.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر

 1. تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت
 2. تابلو پایان حداکثر سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت
 3. تابلو پایان سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت
 4. تابلو سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت ممنوع می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر در کدام یک از گزینه ها، صحیح می باشد؟

 1. تابلو حداکثر سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت
 2. تابلو حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت
 3. تابلو سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت ممنوع می باشد
 4. تابلو سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت مجاز می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۳ – تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر جزو کدام گروه از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای هشدار دهنده و اخطاری
 2. تابلوهای آگاهی دهنده و اخباری
 3. تابلوهای انتظامی و بازدارنده
 4. تابلوهای راهنمای مسیر

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۴ – شکل تابلوی تابلو پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلومتر به چه صورت می باشد؟

 1. به صورت مثلث است
 2. به صورت مربع است
 3. به صورت مستطیل است
 4. به صورت دایره می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

اکنون که سوالات پیرامون تابلوی پایان حداقل سرعت ۳۰ کیلو متر در ساعت را مشاهده کردید، می توانید با مراجعه به دیگر بخش های سایت، با مطالب و سوالات بیشتری آشنا شوید.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که سوالاتی که از تابلوهای راهنمایی و رانندگی مطرح می شود، بسیار زیاد است و اگر شما مباحث مربوط به تابلوها را به خوبی یاد بگیرید، سوالات آن ها را در آزمون آیین نامه به خوبی می توانید پاسخ دهید و نمره ی قبولی دریافت کنید.

با توجه به اینکه ۳۰ سوال تستی در آزمون های آیین نامه مطرح می شود، پس اگر تنها به ۲۶ مورد آن پاسخ صحیح بدهید نمره ی قبولی کسب می کنید. سعی کنید سوالات را با دقت بخوانید و در مورد تابلوهایی که بسیار شبیه به هم هستند، در پاسخ دادن به آن دقت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *