تابلو همگرا

در مورد اینکه تابلو همگرا چیست؟ بهتر است ابتدا مطالب تهیه شده در این پست مرسی تست را مطالعه فرمایید تا پاسخ این سوال را دریافت کنید.

تابلو جریان همگرا

با استفاده از تابلوهای جریان همگرا، ترافیک بهبود پیدا می کند و ایمنی در جاده ها و بزرگ راه ها افزایش می یابد. این تابلو از دسته تابلوهای محلی می باشد که به رانندگان کمک می کند که در ترافیک همزمان با سایر لاین ها حرکت داشته باشند تا به تداخل و سانحه های رانندگی پایان دهند.

هدف در استفاده از تابلوهای جریان همگرا، تسهیل ترافیک و افزایش ایمنی در مناطقی است که شامل لاین های مختلف به هم پیوسته می باشد و به صورت همزمان حرکت می کنند. از این رو باعث کاهش حوادث جاده ای خواهد شد.

در هنگام رانندگی وارد شدن از یک شریان به یک شریان دیگر که جریان ترافیک در آن یکی می شود، جریان همگرا می گویند. به عبارت دیگر، در جریان های همگرا، مسیر ترافیک از سمت راست صورت می گیرد و جریان دیگر از سمت چپ است.

باید این مورد را در نظر داشته باشیم که ما در مسیر خود رانندگی کنیم و خود را وارد جریانی که حرکت ترافیک در آن می باشد وارد نکنیم. بعد از وارد شدن از یک خیابانی به یک خیابان دیگر را جریان همگرا می گویند.

این تابلو یکی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی در زمینه ی ایمنی ترافیکی به حساب می آید که در جاده ها و بزرگ راه ها استفاده می گردد.

این تابلو با نمایش جریان همگرا به رانندگان اطلاع می دهد چندین لاین ترافیکی در مسیر یکسان وجود دارد که باید همگام با آن حرکت داشته باشند.

هدف در استفاده ی این تابلو، تسهیل ترافیک و افزایش ایمنی در مکان هایی است که از لاین های مختلفی تشکیل شده است. ما در زیر شکل این تابلو را برای شما قرار داده ایم:

تابلو همگرا

این اصطلاح در کتاب آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی نیز توضیح داده شده است و رانندگان با دیدن این تابلو متوجه می شوند که مسیر ترافیک از راست یا چپ با مسیر اصلی ترافیک یکی می گردد.

تابلوی جریان واگرا چیست

در حین رانندگی ممکن است ما با تابلو جریان واگرا نیز روبرو شویم. این تابلو بیان گر این موضوع می باشد که موقعی که از شریانی به شریان دیگر وارد می شویم در آن جا ترافیک حالت رفت و برگشتی یا به عبارت دیگر دو طرفه می باشد.

تابلو هایی که نباید آن را باهم اشتباه گرفت

در آزمون آیین نامه، سوالات تابلو های راهنمایی و رانندگی بسیار مهم می باشد. از این رو داوطلبین اخذ گواهینامه باید سعی کنند برای قبولی در این آزمون تسلط کافی بر مفاهیم و تابلو‌‌ها داشته باشند تا دچار سردگمی نگردند.

از این رو شما می توانید با خرید بسته ی نمونه سوالات آیین نامه و پاسخ به این سوالات، از تسلط کافی بر علائم راهنمایی و رانندگی برخوردار شوید.

در ادامه ما تابلو هایی که ممکن است معنی آن ها را با یکدیگر اشتباه بگیرید را برای شما معرفی کرده ایم تا از طریق تصویر آن ثبت مفاهیم در ذهنتان را آسان تر کند.

تابلوهای مشابه جریان همگرا

کاربرد تابلو همگرا و تابلوی واگرا چیست؟

همانطور که گفتیم تابلو همگرا هنگامی که مسیر ترافیک از راست یا چپ با مسیر اصلی ترافیک یکی می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو واگرا هم موقعی که از شریانی به شریان دیگر وارد می شویم در آن جا ترافیک حالت رفت و برگشتی یا به عبارت دیگر دو طرفه می باشد.

از این رو نکته ای را که مرتبط با این تابلوها وجود دارد و نباید آن را از خاطر ببریم این است که در خطوط سرعت که به منظور هماهنگ شدن رانندگان با ترافیک در نظر گرفته شده اند نیاز به این تابلو ها إحساس می شود تا به رانندگان معنی مورد نظر را برسانند و ضمن هماهنگی با ترافیک بر سرعت خود کنترل داشته باشند.

در این سایت آزمون های آنلاین برای شما داوطلبان فراهم شده است تا با شرکت در آن ها بتوانید خود را محک بزنید و با آمادگی بیشتری در آزمون آیین نامه اصلی حاضر شوید.

تعداد سوالات آین آزمون ۳۰ سوال می باشد که باید در مدت زمان نیم ساعت به آن پاسخ دهید. این دقیقا همان چیزی است که در آزمون اصلی نیز وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *