تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر

5/5 - (2 امتیاز)

ما این مطلب از سایت مرسی تست را اختصاص داده ایم به تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر. پس در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر

تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر یکی از تابلوهای هدایت مسیر می باشد و جزو تابلوهای مهم راهنمایی و رانندگی می باشد که در راه ها بسیار دیده اید. راننده ای که این تابلو را مشاهده می کند می داند که به مهمانسرا نزدیک می شود و می تواند در آن جا استراحت کند و از خدمات آن استفاده کند.

از جمله خدماتی که در این مراکز ارایه می شود شامل: استراحتگاه، رستوران، سرویس های بهداشتی و … می باشد. شما تصویر این تابلو را می توانید در زیر ببینید. هر راننده ای که این تابلو را می بیند متوجه می شود که در فاصله ی ۵۰۰ متری یک مهمانسرا وجود دارد.

تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر

یک نوع دیگری از این تابلو نیز وجود دارد، که میزان فاصله در این تابلو مشخص نشده است و تنها از وجود مهمانسرا به رانندگان اطلاع داده می شود.

این تابلو به رانندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از خدمات اینگونه مراکز، آمادگی بهتری پیدا کرده و بتوانند به رانندگی خود ادامه دهند.

تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر

ویژگی های تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر

از جمله بارزترین ویژگی های تابلو مهمان سرا ۵۰۰ متر این است که به رانندگان و به خصوص مسافران این امکان را می دهد تا با دسترسی به این مراکز، از خدمات آن استفاده کنند و آمادگی بهتری برای ادامه ی راه خود کسب کنند.

در زیر برخی از ویژگی های دیگر برای شما بیان شده است:

ارایه ی خدامت بین راهی: این تابلو به رانندگان اعلام می کند که در فاصله ی ۵۰۰ متری یه مهمانسرا وجود دارد که می توانند از خدامت آن از جمله: پمپ بنزین، رستوران، مغازه، سرویس بهداشتی، تعمیرگاه و … استفاده کنند.

افزایش ایمنی: تابلو مهمان سرا ۵۰۰ متر با اطلاع به رانندگان، از نزدیک بودن مهمانسرا و استراحتگاه، به کاهش خستگی و خطرات ناشی از راه کمک می کند و باعث افزایش ایمنی در راه ها می شود.

تسهیل در مسافرت: تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر به مسافران کمک می کند تا در مسافرت خود به راحتی به خدمات و استراحتگاه ها دسترسی داشته باشند و در نتیجه باعث تسهیل در مسافرت و افزایش رضایت مندی آن ها می شود.

همان طور که قبلا هم گفتیم تابلو مهمان سرا ۵۰۰ متر جزو تابلوهای راهنمای مسیر می باشد. تابلوهای راهنمای مسیر برای اطلاع رسانی به رانندگان و هدایت آن ها در مسیر پیش رو می باشد. در نتیجه رانندگان با آگاهی بیشتر و اطمینان در مسیرهای خود حرکت می کنند.

اکنون که با تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر آشنا شدید می خواهیم نمونه سوالات آیین نامه که برای این تابلو طرح می شود را بیاوریم.

سوال – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

 1. تابلو مهمانسرا ۵۰۰ متر
 2. تابلو مهمانسرا
 3. تابلو هتل
 4. تابلو هتل ۵۰۰ متر

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر چیست؟

 1. تابلو مهمانسرا
 2. تابلو هتل
 3. تابلو مراکز خدماتی
 4. تابلو مراکز تفریحی

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۳ – تابلو مهمانسرا جزو کدام نوع از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای انتظامی یا بازدارنده
 2. تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده
 3. تابلوهای راهنمای مسیر
 4. تابلوهای اخطاری یا هشدار دهنده

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه

برای کسب نمره ی قبولی در آزمون های آیین نامه راه های زیادی وجود دارد. ما تعدادی از آن ها را برای شما بیان می کنیم که بسته به توانایی خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

مطالعه ی کتاب آیین نامه: با توجه به این که کتاب آیین نامه، یک منبع مهم و کامل از طرح سوالات آیین نامه می باشد، پس هر داوطلبی که بتواند این کتاب را بخواند با تمام مطالب آشنا خواهد شد.

استفاده از بسته طلایی سایت مرسی تست: از آن جایی که مطالعه ی کتاب آیین نامه بسیار کار زمان بر می باشد، پس با تهیه ی بسته طلایی از همین بخش از سایت می توانید با سوالات آزمون های قبلی آشنا شوید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

شرکت در آزمون های آنلاین: آزمون های آنلاین که در سایت مرسی تست قرار داده شده است و به صورت رایگان می باشد، محیط های واقعی آزمون های آیین نامه را برای شما داوطلبان شبیه سازی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *