تابلو فقط عبور اسب سوار

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد تابلو فقط عبور اسب سوار می باشید، لطفا این مطلب که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو فقط عبور اسب سوار

تابلوی فقط عبور اسب‌سوار مجاز است، یکی از ابزارهای ترافیکی است که در جهت راهنمایی در مسیرهایی که تردد اسب یا اسب سواران وجود دارد، استفاده می شود.

این تابلو که از دسته ی تابلوهای انتظامی می باشد و نام دیگر تابلوهای انتظامی، تابلوهای بازدارنده است، ویژگی های زیر را دارد:

همان گونه که در تصویر مشاهده می کند به صورت دایره ی آبی طراحی شده است که دارای تصویر سفید است. در تصویر آن یک اسب سواری که سوار بر اسب شده است را مشاهده می کنید که مفهوم این تابلو را می رساند.

تابلو فقط عبور اسب سوار

به عبارت دیگر هر فردی که این تابلو را رویت کرد متوجه می شود، که در این مکان برای عبور اسب سواران مجاز است که باید بسیار مراقب بود. این تابلو برای حفظ ایمنی اسب ها و اسب سواران و جلوگیری از ایجاد حادثه برای آن ها می باشد.

هر راننده ای که این تابلو را مشاهده کرد، متوجه می شود که این مکان فقط برای عبور اسب ها و اسب سواران مجاز است و عبور و تردد وسایل نقلیه ممنوع می باشد.

تابلوی فقط عبور اسب‌سوار مجاز است، به عنوان یک دستور الزامی است که باید از این قانون تبعیت شود. یکی از هدف های نصب این تابلو، تنظیم تردد و جلوگیری از تداخل های ناخواسته میان اسب ها و خودرو ها می باشد. نصب این تابلو بر أساس قوانین و مقررات هر منطقه می باشد.

کاربرد تابلوی فقط عبور اسب‌سوار مجاز است

یکی از اصلی ترین کاربردهایی که می توان برای تابلوی فقط عبور اسب‌سوار مجاز است، بر شمرد این است که در مناطقی که تردد اسب با اسب سوار بسیار زیاد است، مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مثال در مسیرهای روستایی، مزارع، پارک ها و دیگر مکان هایی که حضور این مورد بسیار مشاهده شده است.

نصب این تابلو نه تنها باعث ایجاد امنیت در این مناطق می شود، بلکه می تواند باعث حفظ امنیت در محیط های شهری نیز گردد و باعث بهبود کیفیت زندگی شهروندان شود.

ویژگی های تابلو فقط عبور اسب سوار

ما در زیر به دو مورد از مهم ترین ویژگی های تابلوی فقط عبور اسب‌سوار پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

بهبود ایمنی: این تابلو با در نظر گرفتن محدودیت هایی برای عبور اسب سواران از مناطق خاص، باعث حفظ ایمنی برای اسب ها، اسب سواران و دیگر کاربران راه می گردد. هم چنین با توجه به وجود خودروها و دیگر موانع در آن مکان ها، جلوی بسیاری از حوادث بعدی را می گیرد.

تنظیم ترافیک: نصب تابلوی فقط عبور اسب‌سوار در مناطقی می باشد که حضور اسب یا اسب سوار بسیار زیاد می باشد. جهت تنظیم ترافیک و کنترل حجم تردد اسب ها از این تابلو بسیار استفاده می شود.

هم چنین باعث ایجاد ترافیک سازگار با استفاده از اسب ها و جلوگیری از شلوغی و تداخل های ناخواسته می شود.

راهنمای مسیر: اسب سواران می توانند با مشاهده ی این تابلو، بهترین مسیری که برای عبور آن ها مجاز است را شناسایی کنند. این تابلو با نمادهای قابل فهمی، اسب سواران را در مسیرهای درست راهنمایی کرده و از ورود به مناطق خطرناک و غیرمجاز جلوگیری می کند.

اکنون که با این تابلو آشنا شدید و کاربرد و ویژگی های آن را فرا گرفته اید، می خواهیم چند مورد از نمونه سوالات آیین نامه را برای شما بیاوریم که مرتبط با این تابلو ها می باشد.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

  1. تابلو عبور اسب سوار ممنوع می باشد
  2. تابلو فقط عبور اسب سوار مجاز است
  3. تابلو عبور حیوانات اهلی می باشد
  4. تابلوی سوارکاری ممنوع می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – رنگ تابلو فقط عبور اسب سوار به چه رنگی می باشد؟

  1. به رنگ آبی و بدون حاشیه است
  2. به رنگ سفید با حاشیه ی قرمز است
  3. به رنگ قرمز و بدون حاشیه است
  4. به رنگ آبی با حاشیه ی قرمز می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

امیدواریم این مطلب در مورد تابلو فقط عبور اسب سوار مجاز است و هم چنین سوالات مربوط به آن برای شما داوطلبان آزمون آیین نامه، مفید باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *