تابلو عبور عابر پیاده ممنوع

5/5 - (2 امتیاز)

اگر می خواهید در مورد تابلو عبور عابر پیاده ممنوع، اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب در سایت مرسی تست را مطالعه فرمایید.

تابلو عبور عابر پیاده ممنوع چیست؟

یکی از تابلوهای ترافیکی و از دسته ی تابلوهای انتظامی یا بازدارنده، تابلوی عبور عابرپیاده ممنوع می باشد. هر عابر پیاده ای که این تابلو را مشاهده می کند باید از عبور و تردد در مکان هایی که این تابلو نصب است جدا خودداری کند.

یکی از هدف هایی که این تابلو طراحی شده است و در خیابان ها نصب می شود این است که از خطرات احتمالی که ممکن است در راه ها برای عابران وجود داشته باشد، جلوگیری شود.

برای مثال در برخی از راه های خطرناک ممکن است حضور عابر پیاده بسیار خطرناک باشد و باعث برخورد با وسایل نقلیه گردد. از این رو در این مکان ها از این تابلو استفاده می شود تا امنیت را به عابران بازگردانند و حافظ جان ان ها باشند.

کاربرد تابلوی عبور عابرپیاده ممنوع چیست؟

همانطور که قبلا هم گفتیم این تابلو در مکان هایی نصب می شود که حضور عابران پیاده بسیار خطرناک می باشد. برای مثال یکی از کاربردهای این تابلو در اتوبان ها و بزرگ راه ها می باشد.

از این رو مکان های جایگزین دیگری برای تردد عابران در نظر گرفته شده است که می توانند از آن ها استفاده نمایند. مثلا پل های هوایی و یا زیرگذرهای مخصوص عابران.

از این رو توجه به این تابلو توسط عابران بسیار مهم است و نباید از محل هایی که این تابلو نصب شده است، عبور نمایند.

ویژگی های تابلو عبور عابر پیاده ممنوع چیست؟

اگر بخواهیم ویژگی های این تابلو را بگوییم می توان گفت که از تابلو های انتظلمی تبعیت می کنند. مثلا به صورت دایرهای شکل می باشند و نوار قرمز رنگی دارند که ممنوعیت عبور عابران در محل های خاص را می رساند.

در زمینه ی سفید این تابلو، تصویر یک عابر پیاده کشیده شده است که به عابران دستور می دهد از مکان های خاصی عبور نکنند.

در واقع این تابلو نوعی حافظ جان عابران است و امنیت را برای آن ها بوجود می آورد. هم چنین مانع از بروز بسیاری از حوادث جاده ای می شود.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید:

تابلو عبور عابر پیاده ممنوع

یکی دیگر از تابلوهای گروه بازدارنده یا انتظامی هست به نام فقط عبور عابر پیاده. این تابلو نقطه ی مقابل تابلوی عبور عابرپیاده ممنوع می باشد. شما تصویر این تابلو را می توانید در زیر ببینید:

این تابلو دارای زمینه ی آبی است که تصویر یک عابر پیاده در مرکز آن رسم شده است و به عابران دستور می دهد که تنها از این مکان ها استفاده کنند.

این تابلو در واقع مکان های امنی که برای تردد عابران پیاده مناسب می باشد را به آن ها معرفی می کند و تبعیت کردن از این تابلو باعث حفظ امنیت جانی آن ها می شود.

البته تابلوهای دیگری نیز هستند که با تابلو عبور عابر پیاده ممنوع شباهت زیادی دارند و ممکن است داوطلبان آزمون آیین نامه آن ها را با هم اشتباه بگیرند.

تابلوی عبور عابر پیاده، یکی از این تابلوهاست که در تصویر زیر مشاهده می کنید. این تابلو جزو تابلوهای اخطاری و هشدار دهنده می باشد که خطر عبور عابران پیاده را در یک محل به دیگر افراد یا رانندگان وسایل نقلیه می دهد تا بسیار مراقب آنها باشند.

این تابلو دارای شکل مثلثی شکل می باشد و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگی است و تصویر یک عابر پیاده در مرکز آن وجود دارد.

جهت آشنایی بیشتر با نمونه سوالات آیین نامه پیرامون مبحث این بخش، می توانید به انتهای این مطلب مراجعه فرمایید. هم چنین تعداد سوالات بیشتری در فایل دانلود بسته طلایی موجود می باشد که می توانید از آن استفاده کند.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو عبور عابر پیاده ممنوع

  1. تابلو عبور عابر پیاده ممنوع است
  2. تابلو عبور عابر پیاده
  3. تابلو فقط عبور عابر پیاده
  4. تابلو عبور عابر پیاده مجاز است

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – تابلوی زیر چیست و جزو کدام گروه از تابلوهای می باشد؟

  1. تابلو عبور عابر پیاده ممنوع – تابلوهای اخطاری
  2. تابلو عبور عابر پیاده ممنوع – تابلوهای انتظامی
  3. تابلو فقط عبور عابر پیاده – تابلوهای اخطاری
  4. تابلو فقط عبور عابر پیاده – تابلوهای انتظامی

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *