تابلو خطر

5/5 - (1 امتیاز)

اگر می خواهید در مورد تابلو خطر، اطلاعاتی کسب کنید، پیشنهاد ما به شما مطالعه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست می باشد.

تابلو خطر چیست؟

تابلو خطر، یکی از تابلوهای گروه اخطاری یا هشدار دهنده می باشد، تا به رانندگان و عابران هشدار دهند در مسیر ایمن، تردد کنند.

برای مثال این خطرات ممکن است از کارگاه های ساختمانی، صنعتی، پروژه های راه سازی و … باشد. علاوه بر این، تابلو خطر قابل نصب روی وسایل نقلیه کارگاهی، پیمانکاری و دیگر وسایل نقلیه ی سنگین می باشد، که در پشت آن ها نصب می گردد.

این تابلو یکی از تجهیزات ایمنی در خیابان ها و جاده ها می باشد و به عنوان وسیله ای جهت هشدار دادن به سایر افراد استفاده می شود، از اینکه خطری در راه است و باید احتیاط کنند.

هر فرد یا راننده ای که این تابلو را می بیند باید بسیار مراقب بوده و از مکان های ایمنی عبور نماید. تا باعث ایجاد حوادث در راه ها نشود.

این تابلو نیز دارای ویژگی های ظاهری تابلوهای اخطاری است. برای مثال مثلثی شکل است، نوار حاشیه ی قرمز دارد، زمینه ی سفید و تصویر آن به رنگ مشکی است و در مرکز آن یک علامت تعجب قرار داده شده است. راس این مثلث به سمت بالا است و به عبارتی نشسته روی قاعده است.

هر راننده ای که این تابلو را می بیند باید از سرعت خود کم کند، چرا که برای او و خودروی او، حادثه ای رخ ندهد.

کاربرد تابلو خطر چیست؟

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، این تابلو در خیابان ها و معابر شهری نصب می گردد تا هشداری باشد برای خطرات ساختمانی، صنعتی و راه سازی. هم چنین در پشت وسایل نقلیه ی سنگین و پیمانکاری نیز دیده می شود.

یکی دیگر از نام هایی که به تابلوی خطر داده می شود، تابلوی احتیاط یا تابلوی هشدار نیز می باشد. با توجه به این که حرکت وسایل نقلیه ی سنگین بیشتر در شب صورت می گیرد پس این تابلو در پشت این وسایل نصب می شود.

هم چنین یکی دیگر از کاربردهای این تابلو، در هنگام خرابی خودروها در راه ها می باشد. هر خودرویی باید به عنوان یکی از تجهیزات ایمنی، این تابلو را به همراه داشته باشد تا در مواقع ضروری از آن استفاده کند.

این تابلو ها باید در هنگام خرابی خودروها در راه ها، در فاصله ی مناسبی از خودرو قرار داده شود، تا دیگر رانندگان با دیدن آن متوجه خطر شوند.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید:

تابلو خطر

بعضا مشاهده شده است در طراحی این تابلو، از هیچ علامتی و تصویری در مرکز آن استفاده نشده است و تنها یک مثلث سفید رنگ با حاشیه ی قرمز می باشد. این تابلو را با تابلوی رعایت حق تقدم اشتباه نگیرید.

اگر چه ممکن است این دو تابلو شبیه به هم باشند اما تابلوی رعایت حق تقدم به صورت مثلث برعکس نشسته روی راس می باشد.

نکاتی درباره ی آزمون های آیین نامه

هر آزمونی آیین نامه از ۳۰ سوال تشکیل شده است که اگر به ۲۶ مورد آن پاسخ صحیح بدهید، نمره ی قبولی دریافت می کنید. هر آزمونی که در هر دوره مطرح می شود، تعداد سوالات تکراری از دوره های قبلی در آن بسیار زیاد است.

کسب آمادگی برای شرکت در آزمون های ایین نامه، از وظایف هر داوطلبی است که در این آزمون شرکت می کند. برای کسب آمادگی راه های متنوعی وجود دارد که در بخش های دیگر بسیار راجع به آن صحبت کرده ایم.

از این رو مطالعه ی نمونه سوالات آیین نامه ی سال های قبل بسیار می تواند به شما کمک کند تا در آزمون قبول شوید.

این سوالات را ما به صورت یکجا در فایلی تهیه کرده ایم و در اختیار شما قرار داده ایم. کار شما را راحت کرده ایم و تنها باید این سوالات را خریداری کرده و آن ها را مطالعه کنید.

در زیر نمونه ای از این سوالات که با تابلو خطر مرتبط است، آمده است، سوالات بیشتری را می توانید در همین فایل بخوانید:

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام یک از گزینه ها صحیح می باشد؟

تابلو خطر

  1. تابلو خطر
  2. تابلو هشدار
  3. گزینه های ۱ و ۲
  4. تابلو تعجب

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۲ – مفهوم این تابلو چه می باشد؟

  1. تابلو احتیاط
  2. تابلو خطر
  3. تابلوی رعایت حق تقدم
  4. گزینه های ۱ و ۳

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *