تابلو تقاطع

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو تقاطع اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو تقاطع

تابلو تقاطع یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلوی تقاطع از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلوی تقاطع عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هدف از نصب و به کارگیری علائم اخطاری از جمله تابلو تقاطع، هشدار خطرات پیشرو به افراد و انجام اقدامات فوری می باشد. به طوری که هر فردی با مشاهده ی این تابلو بتواند تصمیمات مناسبی را اخذ کند.

هر تابلوی ترافیکی از جمله تابلوی تقاطع که در که در خیابان ها و جاده های نصب می شوند، باید به راحتی قابل رویت باشند و پیام مورد نظر را به تمام افراد برسانند. آشنایی با مفهموم این تابلوها و پیروی از آن ها، مانع از قانون شکنی و ایجاد نظم می شود.

کاربرد و ویژگی های تابلو تقاطع

تابلو تقاطع، از وجود تقاطع در خیابان ها و جاده ها به رانندگان اطلاع می دهد. تقاطع ها یکی از خطرناک ترین بخش های جاده ها و خیابان ها به حساب می آیند.

هر راننده ای که به یک تقاطع نزدیک می شود باید أصول ایمنی را در نظر بگیرد و سرعت خود را تنظیم نماید. یکی از تابلوی تقاطع، تابلو تقاطع اصلی و فرعی است، که می توانید شکل آن را در زیر ببینید:

علاوه بر این تابلو، چند تابلوی دیگری وجود دارد، که أنواع حالت های تقاطع در آن نشان داده شده است و شما می توانید آن ها را در تصاویر زیر مشاهده فرمایید:

هم چنین چند تابلوی دیگری هستند که به دلیل شباهت با تابلوی تقاطع، ممکن است با آن اشتباه گرفته شوند. تصاویر این تابلو ها را با نام هر یک در زیر آورده ایم:

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. تابلو تقاطع به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

در همه ی تابلوها به خصوص تابلو تقاطع، از تصاویر گرافیکی برای بیان مفهوم استفاده می شود، چرا که همه ی افراد با تمامی زبان ها بتوانند آن ها را درک کنند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

لینک دانلود این سوالات در مطلب همین بخش فعال می باشد، کافی است با خرید این بسته طلایی و مرور آن ها قبل از آزمون آیین نامه، شاهد موفقیت خود باشید.

علاوه بر این سوالات، آزمون های آنلاین شبیه سازی شده مطابق با آزمون های آیین نامه ی اصلی نیز برای دسترسی شما قرار داده شده است، که شما را در محیط های کاملا واقعی قرار می دهد و می توانید میزان توانایی خود برای شرکت در آزمون اصلی را بسنجید.

امیدواریم این مطلب تهیه شده در سایت مرسی تست در مورد تابلو تقاطع مورد استفاده ی شما داوطلبان قرار بگیرد. اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مطالب دیگر سایت قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

شما می توانید سوالات مرتبط با تابلو تقاطع را در زیر مشاهده فرمایید:

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چیست؟

  1. تابلو تقاطع
  2. تابلو تقاطع فرعی و اصلی
  3. تابلو تقاطع با راه آهن
  4. هیچ کدام

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – کدام یک از تابلوهای زیر، تقاطع نمی باشد؟

  1. تابلوی ۱
  2. تابلوی ۲
  3. تابلوی ۳
  4. تابلوی ۴

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *