تابلو تقاطع مسیر قطار شهری

5/5 - (2 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو تقاطع مسیر قطار شهری اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو تقاطع مسیر قطار شهری

تابلوی تقاطع مسیر قطارشهری یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلو تقاطع مسیر قطار شهری از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلوی تقاطع مسیر قطارشهری عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هدف از نصب و به کارگیری علائم اخطاری از جمله تابلو تقاطع مسیر قطار شهری، هشدار خطرات پیشرو به افراد و انجام اقدامات فوری می باشد. به طوری که هر فردی با مشاهده ی این تابلو بتواند تصمیمات مناسبی را اخذ کند.

هر تابلوی ترافیکی از جمله تابلوی تقاطع مسیر قطارشهری که در که در خیابان ها و جاده های نصب می شوند، باید به راحتی قابل رویت باشند و پیام مورد نظر را به تمام افراد برسانند. آشنایی با مفهموم این تابلوها و پیروی از آن ها، مانع از قانون شکنی و ایجاد نظم می شود.

کاربرد و ویژگی های تابلو تقاطع مسیر قطار شهری

تابلوی تقاطع مسیر قطارشهری، به معنای تقاطع راه ها و جاده ها با قطارهای شهری یا متروها می باشد. از این تابلو ها در مناطق شهری استفاده می شود که شما می توانید تصویر آن را در زیر ببنید:

تابلو تقاطع مسیر قطار شهری

هم چنین تابلویی که در زیر مشاهده می کنید، تابلو تقاطع راه آهن با راهبند می باشد.

تابلو تقاطع مسیر قطار شهری

و یک نمونه ی دیگری که در تصویر زیر مشاهده می کنید که تقاطع راه آهن با راهبند در فاصله ی ۳۰۰ متری شما قرار دارد:

این تصویر تابلو تقاطع راه آهن بدون راهبند می باشد، که اگر در فاصله ی ۳۰۰ متری باشد، مانند تصویر دوم می شود:

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. تابلو تقاطع مسیر قطار شهری به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

در همه ی تابلوها به خصوص تابلوی تقاطع مسیر قطارشهری، از تصاویر گرافیکی برای بیان مفهوم استفاده می شود، چرا که همه ی افراد با تمامی زبان ها بتوانند آن ها را درک کنند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

لینک دانلود این سوالات در مطلب همین بخش فعال می باشد، کافی است با خرید این بسته طلایی و مرور آن ها قبل از آزمون آیین نامه، شاهد موفقیت خود باشید.

علاوه بر این سوالات، آزمون های آنلاین شبیه سازی شده مطابق با آزمون های آیین نامه ی اصلی نیز برای دسترسی شما قرار داده شده است، که شما را در محیط های کاملا واقعی قرار می دهد و می توانید میزان توانایی خود برای شرکت در آزمون اصلی را بسنجید.

امیدواریم این مطلب تهیه شده در سایت مرسی تست در مورد تابلو تقاطع مسیر قطار شهری مورد استفاده ی شما داوطلبان قرار بگیرد. اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مطالب دیگر سایت قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

در زیر می توانید سوالات آیین نامه مرتبط با تابلو تقاطع مسیر قطار شهری را مشاهده فرمایید:

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو تقاطع مسیر قطار شهری

  1. تقاطع راه آهن بدون راه بند
  2. ایستگاه قطار شهری
  3. تقاطع راه آهن
  4. تقاطع مسیر قطار شهری

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر چیست؟

  1. خطر
  2. جهت هشدار
  3. رعایت حق تقدم
  4. هیچکدام

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *