تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۳۰۰ متری

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که اطلاعاتی راجع به تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۳۰۰ متری، بدست آورید، پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا این مطلب مرسی تست را مطالعه فرمایید.

تابلوی تقاطع جاده با راه‌آهن

حتما تاکنون تابلوهای تقاطع جاده با راه آهن را مشاهده کرده اید. این تابلوهای در مکان هایی نصب می شوند که در نزدیکی تقاطع های راه آهن و جاده است تا هر راننده ای با رویت آن، اقدامات ایمنی لازم را در نظر بگیرد.

از آنجایی که تقاطع های جاده با راه آهن، یکی از بخش های خطری در سواره روها و راه ها به حساب می آید، از این رو در نظر داشتن نکات ایمنی برای آن ها بسیار مهم می باشد.

برای اعلام نکات ایمنی باید از علایم و تابلوهایی در فاصله های مناسب و ایمن، بهره برد. یکی از این تابلو ها تابلوی تقاطع جاده با راه‌آهن نصب در ۳۰۰ متر، می باشد که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

کاربرد تابلوی تقاطع جاده با راه‌آهن نصب در ۳۰۰ متر چیست؟

برای اطلاع به رانندگان وسایل نقلیه و سایر افراد، تابلوهای تقاطع با راه آهن را باید در فاصله های مناسبی نصب کرد. از بعضی از تابلوها با طراحی خاص برای همین منظور استفاده شده است که میزان فاصله تا تقاطع با راه آهن را نشان می دهد.

برای مثال تابلوی تقاطع جاده با راه‌آهن نصب در ۳۰۰ متری، بیان می کند که تا تقاطع تا راه آهن، ۳۰۰ متر دیگر فاصله دارید و باید توجه بسیار زیادی کنید و هر مورد ایمنی است را لحاظ کنید.

ویژگی های ظاهری تابلوی تقاطع جاده با راه‌آهن ۳۰۰ متر

این تابلوهی ترافیکی، جزو تابلوهای هشدار دهنده و اخطاری می باشد. اما یک تفاوت با تابلوهای این گروه دارند، اینکه از ویژگی های ظاهری آن ها تبعیت نمی کنند.

تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۳۰۰ متری، به شکل مستطیل نشسته روی ضلع کوچک تر است و دارای تعداد خطوطی مورب و به رنگ قرمز می باشد.

تعداد این خطوط، سه تا است و علت آن هم این است که هر یک خط مورب، نشان دهنده ی یک فاصله ی ۱۰۰ متری است، بنابراین استفاده از سه خط مورب، یعنی فاصله ی ۳۰۰ متری می باشد.

دو نوع دیگر از این تابلو نیز وجود دارد که تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۱۰۰ متری و تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۲۰۰ متری می باشند. در بخش های دیگر این سایت، راجع به این دو تابلو نیز توضیحاتی داده شده است که می توانید آن ها را مطالعه کنید.

شما می توانید تصویر این سه تابلو را در زیر ببینید و تفاوت آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید:

تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۱۰۰ متری

تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۲۰۰ متری

تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۳۰۰ متری

تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۳۰۰ متری

ما لینک دانلود یک فایل جامع و کاملی را برای شما داوطلبان تهیه کرده ایم که لطفا نسبت به خرید و مطالعه ی آن ها اقدام کنید. این سوالات تضمینی است و باعث قبولی صد در صد شما در آزمون های آیین نامه می گردد.

هم چنین علاوه بر این سوالات، یک سری آزمون های آنلاین نیز وجود دارد که کاملا رایگان می باشد و شما با استفاده از آن ها می توانید میزان توانایی خود برای شرکت در آزمون اصلی را بسنجید.

ما در زیر تعداد از نمونه سوالات آیین نامه را از این فایل جدا کرده ایم که مرتبط با تابلوی تقاطع جاده با راه‌آهن نصب در ۳۰۰ متر، می باشد و از شما می خواهیم که به مطالعه ی آن ها بپردازید:

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چیست؟

تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۳۰۰ متری

  1. به معنای تعیین فاصله ی ۳۰۰ متری تا راه آهن می باشد
  2. تابلو تقاطع جاده و راه آهن در ۳۰۰ متری می باشد
  3. تابلو تقاطع جاده و راه آهن با راهبند در ۳۰۰ متری می باشد
  4. تابلو تقاطع جاده و راه آهن بدون راهبند در ۳۰۰ متری می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – در پشت تقاطع جاده و راه آهن چه موقع اجازه داریم که عبور نماییم؟

  1. وقتی قطار در حال عبور می باشد
  2. وقتی چراغ محل تقاطع خاموش می باشد
  3. وقتی که چراغ محل تقاطع روشن می باشد
  4. گزینه های ۱ و ۳

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *