برای آیین نامه کجای کتاب را بخوانیم

5/5 - (1 امتیاز)

برای آیین نامه کجای کتاب را بخوانیم سوال بیشتر داوطلبان اخذ گواهینامه می باشد که به زودی امتحان آیین نامه دارند. با توجه به حجم بالای کتاب آیین نامه که در 220 صفحه برای داوطلبان اخذ گواهینامه تالیف شده است.

همچنین مطالب زیادی که برای یادگیری در این کتاب وجود دارد و همگی قابل اهمیت هستند. زمینه چالش را ایجاد می کند و برای داوطلبان سوالی که ذکر نمودیم پیش می آید.

از این رو سایت مرسی تست تصمیم بر پاسخگویی به این سوال و ذکر نکات ضروری مرتبط با این موضوع داشته است.

برای آیین نامه کجای کتاب را بخوانیم

از آن جایی که کتاب آیین نامه در بر گیرنده تمامی قوانین و مقررات و آموزش های لازم برای رانندگی می باشد پس تمامی صفحات و فصل های آن مهم و قابل پرسش می باشد.

ضمنا آزمون آیین نامه شامل 30 تست می باشد که در بر گیرنده تمامی فصل های کتاب آیین نامه می باشد. همچنین در آزمون بالای سوالات یا به هر نحو دیگری مشخص نشده است که این سوال از کدام فصل یا بخش کتاب طراحی شده است. بنابراین شما برای موفقیت در این آزمون باید بر کل کتاب آیین نامه تسلط کافی داشته باشید.

کتاب آیین نامه شامل 6 فصل می باشد که سر فصل های آن به شرح زیر می باشد:

 1. قوانین ترافیک
 2. نحوه رانندگی ایمن
 3. حرکات و عملکرد خودرو
 4. فرهنگ رانندگی
 5. عملکرد در شرایط ویژه
 6. امداد و نجات

چه بخش هایی از کتاب آیین نامه اهمیت بیشتری دارد

آزمون آیین نامه همانطور که گفتیم از تمامی فصل های کتاب می باشد اما بعضی از فصل ها به دلیل شباهت مطالب یا تنوع و تعداد زیاد می توانند ایجاد ساده انگاری یا سردگمی به دنبال داشته باشند.

بخش هایی که داوطلبین اخذ گواهینامه بیشترین سردرگمی و میزان اشتباه را دارند از بخش تابلو ها و علائم راهنمایی رانندگی، سرعت های مجاز و بخش فنی کتاب آیین نامه می باشد.

شما باید علاوه بر تسلط و به خاطر سپاری قوانین و مقررات کتاب آیین نامه بر بخش های پر چالشی که نام بردیم از طریق تکرار بسیار و تداوم یادگیری از تسلط بر آن ها اطمنینان حاصل فرمایید.

علاوه بر این با پاسخ دادن به نمونه سوالات آیین نامه بسیار باید سوالات پر تکرار آزمون ها را شناسایی نمایید زیرا تکرار آن ها نشان از با اهمیت بودن آن ها هم در آزمون و هم در قبولی آن دارد.

روش خواندن کتاب آیین نامه

 • کتاب را به صورت روزنامه وار بخوانید و مرور کنید.
 • کتاب را چندین بار مرور کنید.
 • نکات کلیدی کتاب آیین نامه را حتما پیدا کنید و به خاطر بسپارید.
 •  به یادگیری ویدیویی و تصویری اهمیت دهید.
 • از نمودارها و جداول استفاده نمایید.
 • خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی رانندگی مطالعه کنید.
 • مطالعه کردن کارتکس های آیین نامه رانندگی
 • پاسخگویی به نمونه سوالات آیین نامه
 • دادن آزمون های آنلاین آیین نامه
 • دقت بر روی سوالات پر تکرار در نمونه سوالات آیین نامه
 • به کار بردن بخش های تئوری کتاب به صورت عملی برای تثبیت مطالب در ذهن

راه قبولی در امتحان آیین نامه

برای قبولی در آزمون آیین نامه هیچ چیز بعد از مطالعه کتاب آیین نامه به اندازه نمونه سوالات و پاسخگویی به آن ها به داوطلبان نمی تواند کمک کننده باشد. زیرا قبولی در آزمون آیین نامه تسلط کافی بر کتاب آیین نامه را می طلبد.

این تسلط از پاسخگویی به سوالات مختلف که در برگیرنده تمام نکات کتاب آیین نامه باشد حاصل می شود.

از این رو سایت مرسی تست به عنوان همراه همیشگی داوطلبان اخذ گواهینامه با تهیه بسته نمونه سوالات آیین نامه سعی در کمک شایان به داوطلبین اخذ گواهینامه برای سربلندی در این آزمون داشته است.

شما می توانید با تهیه بسته نمونه سوالات آیین نامه و پاسخ گویی به نمونه سوالات علاوه بر قبولی حتمی بعد از آزمون نیز با چک کردن جواب سوال ها نقاط قوت و ضعف خود را بیابید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *