نکات مهم کتاب آیین نامه رانندگی پایه سوم

اگر بخواهید مهم کتاب آیین نامه رانندگی پایه سوم را داشته باشید، مرسی تست این نکات مهم را به صورت یک جا برای شما گردآوری کرده است، کافی است شما آن ها را مطالعه کنید و در آزمون اصلی قبول شوید.

نکات مهم کتاب آیین نامه رانندگی پایه سوم

یکی از مهم‌ ترین و پر اهمیت‌ ترین نکاتی که در آزمون‌ های آیین نامه به آن پرداخته می‌ شود درباره بوق خودرو ها است که باید به صورت استاندارد باشد.

به عبارتی دیگر صدای بوق خودرو نباید باعث ایجاد آلودگی صوتی باشد و باید صدای ملایم و یکنواختی را داشته باشد تا هنگام استفاده از آن سایر رانندگان آگاه شوند نه اینکه باعث آزار و ناراحتی آن ها شود.

نکات دیگر مربوط به مکان‌ هایی است که سبقت در آن ممنوع می‌ باشد، به عبارت دیگر می‌ توان گفت هر مکانی که راننده در آن دید کافی نداشته باشد سبقت گرفتن در آن ممنوع است، علاوه بر آن موارد دیگری نیز وجود دارند که ما آن ها را در زیر برای شما آورده‌ایم:

مکان‌ هایی هم چون سر پیچ‌ ها چون راننده در آن ها بسیار دید کم دارد.

در ۱۰۰ متری ورودی تونل‌ ها نیز سبقت گرفتن ممنوع است حتی وقتی که روی پل قرار دارید نباید سبقت بگیرید.

وقتی که نزدیک پیچ‌ ها می‌ شوید یعنی ۵۰ متر قبل از آن و بعد از آن نباید سبقت بگیرید.

نکته مهم دیگر در مورد گردش به چپ است که این کار در وسط خیابان سریعا نباید انجام شود، به طوری که هرگاه قصد گردش به چپ را داشتید باید از ۵۰۰ متر مانده به محل گردش راهنمای راست بزنید، سپس به سمت راست خیابان بروید و متوقف شوید و بعد از اینکه مطمئن شدید از اینکه هیچ وسیله نقلیه‌ ای نمی‌ آید و با رعایت احتیاط کامل راهنمای سمت چپ بزنید و سپس گردش کنید.

مورد بعدی که می‌ خواهیم از آن صحبت کنیم هنگام رانندگی در شب می‌باشد، همان طور که می‌ دانید رانندگی کردن در شب به خاطر وجود دید کم و تاریکی بسیار مشکل‌ تر از رانندگی در روز می‌ باشد، به همین دلیل آیین نامه راهنمایی و رانندگی قوانینی را برای این کار وضع کرده است.

به طوری که اگر راننده‌ ای در یک جاده دو طرفه در شب در حال رانندگی می‌ باشد و در مسیر مخالف از روبروی آن خودرویی به سمت وی حرکت می‌ کند، اگر راننده از چراغ نور بالا استفاده کرده است، آن را باید در فاصله ۱۵ متری به چراغ نور پایین تغییر دهد تا در دید راننده اختلالی ایجاد نکند و باعث حواس پرتی آن نشود.

نکات مهم دیگری که می‌ خواهیم در مورد آن صحبت کنیم رانندگی در سرما و گرما می‌ باشد، هنگام رانندگی در فصل سرما با لیز شدن جاده‌ ها زمان ترمز گرفتن جهت توقف کامل ماشین، مسافت بیشتری را طی می‌کند و این معمولاً از حالت طبیعی ۱۰ برابر بیشتر می‌ باشد.

اگر شرایط عادی باشد قوانین آیین نامه راهنمایی و رانندگی به شما می‌ گوید که با خودروی جلوی خود باید به اندازه طول یک اتومبیلی فاصله را رعایت کنید اما اگر جاده لغزنده و برفی یا بارانی باشد این فاصله بیشتر می‌شود.

رانندگی کردن در هوای گرم نیز یک سری قوانین مربوط به خود را دارد، هنگام پیچ‌ ها در هوای گرم مراقب لاستیک‌ های خودروی خود و ترمزهای خودرو باشید. چون هوای گرم باعث پایین آمدن سطح اصطکاک لاستیک خودرو خواهد شد پس در نتیجه کنترل خودرو بسیار سخت‌ تر می‌ شود و پس باید مراقب ترمز ها باشیم.

این بخشی از نکات مهم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی می باشد، که از دید افرادی که قبلا در آزمون آیین نامه قبول شده اند، فراهم شده است. برای یادگیری نکات بیشتر به شما توصیه می کنیم که از منبع اصلی کتاب آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی غافل نشوید.

هم چنین استفاده و مطالعه از نمونه سوالات آیین نامه خالی از لطف نیست. چون می تواند کمک زیادی به شما کند تا در آزمون اصلی نمره ی قبولی کسب کنید.

شما می توانید با استفاده از لینک دانلود که در ابتدای همین صفحه قرار داده شده است نسبت به تهیه ی این سوالات اقدام فرمایید. و با مطالعه ی آن ها شانس قبولی خود در آزمون اصلی آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی را بالا ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *