تابلو پایان محدوده توقف ممنوع

5/5 - (5 امتیاز)

جهت آشنایی با تابلو پایان محدوده توقف ممنوع پیشنهاد ما به شما مطالعه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست می باشد.

تابلو پایان محدوده توقف ممنوع

تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع به رانندگان اطلاع می دهد که دیگر در محدوده ی توقف ممنوع قرار ندارند و می توانند در صورت لزوم، با خیال راحت خودروی خود را چند دقیقه ای متوقف کنند.

برخی از رانندگان به این تابلوها توجهی ندارند و نمی دانند کی و کجا توقف کنند تا مشمول جریمه نشوند. تمام رانندگان با تابلوهای توقف مطلقا ممنوع یا ایستادن ممنوع و تابلوی توقف ممنوع، برخورد کرده اند. اما به خاطر اشتباه گرفتن آن دو با یکدیگر در بسیاری از مواقع جریمه شده اند.

اگر بخواهیم تفاوت میان ایستادن و توقف را بیان کنیم باید بگوییم که، ایستادن به معنای توقف وسیله ی نقلیه با راننده یا بدون آن می باشد که مدت زمان کوتاهی دارد. برای مثال توقف هایی که پشت چراغ های قرمز یا در ترافیک ها انجام می شود.

اما توقف به معنای، توقف وسیله ی نقلیه با راننده یا بدون آن برای مدت زمان طولانی می باشد. ما در شکل زیر تفاوت این دو تابلو را با استفاده از تصویر برای شما آورده ایم:

فرق ایستادن ممنوع و توقف ممنوع

تابلوی توقف ممنوع، ممنوعیت توقف در جاده را می رساند. ممکن است شما تابلوهای توقف ممنوع در روزهای زوج هفته و توقف ممنوع در روزهای فرد هفته را نیز دیده باشید. این تابلوها توقف در روزهای خاصی از هفته را منع می کنند و قوانین آن مانند توقف ممنوع است.

با مشاهده ی این تابلوها، حق توقف تا فاصله ی ۱۵ متری اطراف این تابلوها را ندارید، مگر اینکه تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع را مشاهده کرده باشید. در این صورت اگر این تابلو را دیدید می توانید با خیال راحت اتومبیل خود را پارک کرده و از آن خارج شوید.

تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع به شکل مستطیل شکل و دارای زمینه ی سفید است و حاشیه ی مشکی دارد. نوشته ی توقف ممنوع به رنگ خاکستری بر روی آن نوشته شده است و سه خط به صورت مورب بر روی آن کشیده شده است و به رنگ مشکی می باشد.

این خطوط برای این است که به ما نشان دهد محدوده ی توقف ممنوع به پایان رسیده است و می توانید در کنار خیابان توقف کنید. مگر در مکان هایی که در کل توقف ممنوع می باشد، چه تابلو در آن جا نصب شده باشد چه نه.

مانند: ۱۵ متر قبل و بعد از تقاطع ها و میدان ها و تقاطع های راه آهن، از ابتدا تا انتهای پیچ ها، در فاصله ی ۱۵ متری چراغ های راهنمایی و گذرگاه های عابر پیاده، روی پل ها، درون تونل ها و …

شکل این تابلو در تصویر زیر نشان داده شده است.

تابلو پایان محدوده توقف ممنوع

گاهی أوقات ممکن است بر روی تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع، یک محدوده ی ساعتی نیز درج شده باشد که در این صورت به آن تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین می گویند.

تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین، یکی از تابلوهای اخباری ترافیکی می باشد که در جاده‌ ها و خیابان‌ های شهری دیده می شود. هدف اصلی از نصب این گونه تابلوها، جلوگیری از توقف خودروها در مناطقی می باشد که در ساعات خاصی، به دلیل ترافیک سنگین یا دیگر دلایل، تردد بیشتری وجود داشته باشد.

معرفی تابلوی اتمام توقف ممنوع در ساعات معین

تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین، یکی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد که نشانگر پایان محدوده‌ ای است که در آن توقف خودرو ممنوع اعلام شده است. این تابلو، به‌ ویژه در مناطقی که در ساعات خاصی تردد بیشتری وجود داشته باشد، برای کنترل تردد و پیشگیری از توقف خودروها در این مکان ها، نصب شده است.

نحوه نصب نصب تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین، باید به ‌گونه‌ ای باشد که رانندگان بتوانند به ‌راحتی آن را رویت کنند. به همین دلیل، این تابلو در نزدیکی انتهای منطقه محدوده توقف ممنوع، نصب می گردد. در تصویر زیر این تابلو ها می بینید.

شکل تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین، به شکل مستطیل و زمینه ی سفید است و نوشته های آن مشکی می باشد.

جهت دریافت نمونه سوالات آیین نامه پیرامون مبحث گفته شده به لینک دانلود در همین بخش مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *