تابلو ورود به شهر

5/5 - (1 امتیاز)

ما قصد داریم در این مطلب درباره ی تابلو ورود به شهر صحبت کنیم. پس در ادامه ی این مطلب با سایت مرسی تست همراه باشید.

معرفی تابلو ورود به شهر

یکی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی مهم که در ابتدای هر شهر، روستا، شهرک یا منطقه ممکن است نصب گردد، تابلو ورود به شهر می گویند. نام دیگر این تابلو، تابلو ابتدای شهر نیز می باشد.

تابلو ورود به شهر که جزو دسته ی تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده می باشد، به منظور بهبود ترافیک، راهنمایی مسافران و گردشگران، تبلیغات و کسب و کار و دیگر اهدافی در ورودی شهرها مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید:

تابلو ورود به شهر

همان گونه که در این تصویر مشاهده می کنید، ممکن است از نام هر شهر نیز در این تابلو استفاده شود. این تابلو یکی از ابزارهای تبلیغاتی نیز به حساب می آید.

کاربرد تابلو ورود به شهر

این تابلو برای استفاده در تبلیغات شهری بسیار مناسب می باشد. هم چنین با استفاده از اطلاعاتی که در تابلو ورود به شهر می آید، رانندگان و سایر کاربران راه ها می توانند با دقت بیشتری به سمت مقصد خود حرکت کنند و در نتیجه شاهد ترافیک کمتری باشیم.

همان گونه که در ابتدا و ورودی هر شهری از تابلوهایی استفاده می شود، در پایان و خروجی شهرها نیز از تابلوهایی استفاده می گردد. که در زیر به معرفی آن پرداخته ایم.

معرفی تابلو پایان شهر

این تابلو که در انتها و خروجی شهرها نصب می گردد، به رانندگان اطلاع می دهد که باید نسبت به تنظیم سرعت خود اقدام نمایند. شما تصویر این تابلو را در زیر مشاهده می کنید.

ممکن است گاهی أوقات شباهت دو یا چند تابلو با یکدیگر، مشکلاتی را ایجاد کند. یکی از این مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود، در آزمون های آیین نامه می باشد.

داوطلبان به دلیل شباهت زیاد تابلوها با یکدیگر، به آن ها پاسخ اشتباه می دهند و در نتیجه نمره ی قبولی در آزمون کسب نمی کنند. یکی از تابلوهایی که به تابلو ورود به شهر شباهت دارد در زیر معرفی شده است.

تابلو ابتدای منطقه ی مسکونی

تصویر این تابلو را در زیر مشاهده می کنید. این تابلو در واقع بیان می کند که به منطقه ی مسکونی نزدیک شده اید و باید از سرعت خود کم کنید.

تابلو ورود به شهر

هم چنین در همان منطقه ی مسکونی از تابلوهایی برای نشان دادن پایان منطقه ی مسکونی نیز بهره برده اند که تابلو پایان منطقه مسکونی می گویند.

ما در این مطلب چند نمونه از تابلوهای مهم راهنمایی و رانندگی که در ابتدا و انتهای شهرها یا مناطق مسکونی نصب می گردد را معرفی کردیم. هر راننده ای باید با دیدن این تابلوها توجه بسیاری به اطراف خود داشته باشد.

در زیر تعدادی از نمونه سوالات آیین نامه برای شما آورده ایم تا به مطالعه ی آن ها بپردازید. این سوالات از آزمون های آیین نامه تهیه شده است.

اگر می خواهید سوالات بیشتری را مطالعه کنید، می توانید بسته طلایی که موجود در این سایت می باشد را تهیه کنید. این بسته با قیمت بسیار مناسب در اختیار شما قرار گرفته است.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو ورود به شهر

 1. تابلو ابتدا منطقه مسکونی
 2. تابلو ورود به شهر
 3. تابلو ابتدا شهر
 4. گزینه های ۲ و ۳ صحیح می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

سوال ۲ – از جمله کاربردهای تابلو ورود به شهر در کدام یک از گزینه های زیر صحیح می باشد؟

 1. بهبود ترافیک
 2. راهنمایی مسافران و گردشگران
 3. استفاده در تبلیغات شهری و کسب و کارها
 4. تمام موارد بالا صحیح می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

سوال ۳ – نام تابلوی زیر چه می باشد؟

 1. تابلو ابتدا منطقه مسکونی
 2. تابلو ورود به شهر
 3. تابلو ابتدا شهر
 4. گزینه های ۲ و ۳ صحیح می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۴ – تابلو ورود به شهر جزو کدام دسته از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای انتظامی یا بازدارنده
 2. تابلوهای اخطاری یا هشدار دهنده
 3. تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده
 4. برچسب ها

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

امیدواریم این مطلب در مورد تابلو ورود به شهر کمک زیادی به شما داوطلبان آزمون آیین نامه در قبولی در آزمون داشته باشد. می توانید اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی را در دیگر بخش ها بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *