تابلو محدوده توقف ممنوع در ساعات معین

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد تابلو محدوده توقف ممنوع در ساعات معین، می باشید، ابتدا این مطلب در سایت مرسی تست را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو محدوده توقف ممنوع در ساعات معین

گاهی اوقات توقف وسیله ی نقلیه در برخی از محدوده ها و در بعضی از ساعات شبانه روز، ممنوع اعلام می شود. این ممنوعیت با استفاده از علایم و تابلوهایی به رانندگان تذکر داده می شود.

تابلوی محدوده توقف ممنوع در ساعات خاص یکی از این تابلوهایی می باشد که برای این هدف، طراحی شده است. این تابلو از دسته تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده است که برای اطلاع رسانی به رانندگان کاربرد دارد.

اگر بخواهیم از ویژگی های ظاهری این تابلو بگوییم، همان گونه که در تصویر زیر می بینید به صورت مستطیل می باشد که نماد توقف ممنوع در مرکز این مستطیل قرار گرفته است.

تابلو محدوده توقف ممنوع در ساعات معین

نوشته ی «محدوده» و محدوده ی ساعت نیز بر روی این تابلو مشخص شده است که همگی مفهوم این تابلو را می رسانند.

اگر بخواهیم در مورد موارد استفاده از این تابلو بگوییم، در هر مکانی که به دلیل تردد زیاد خودروها در ساعات خاصی از شبانه روز، مشکلاتی را برای رانندگان و عابران ایجاد می کند، این تابلو نصب می گردد.

هدف های مختلفی برای نصب این تابلو در این مکان ها وجود دارد، از جمله: کنترل و کاهش ترافیک، ایجاد نظم در راه ها، حفظ ایمنی و برقراری امنیت و … از جمله ی این موارد می باشند.

در هر مکانی که محدودیت توقف ممنوع در ساعات معین تعیین می گردد، برای اتمام و پایان دادن به این محدودیت از تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین، استفاده می شود.

این تابلو در واقع پایان این محدودیت را اعلام می کند و هر راننده ای که این تابلو را مشاهده می کند، مجاز است تا در کنار خیابان و جاده برای مدتی توقف نماید.

شما تصویر این تابلو را نیز در زیر می توانید ببینید. شکل این تابلو دقیقا مانند هم می باشد با این تفاوت که وجود خط مورب در تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین به معنای اتمام این محدوده می باشد.

هم چنین برای تابلوهای پایان و اتمام محدودیت ها سعی شده است از رنگ های سیاه و سفید استفاده کنند تا متمایز گردند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه

در مورد سوالات آزمون های ایین نامه می توان گفت که به صورت تستی می باشد و تعداد ان ها ۳۰ سوال است. شما اگر به ۲۶ مورد آن پاسخ درست دهید، نمره ی قبولی دریافت می کنید.

مبحث و تعداد تابلوهای راهنمایی و رانندگی در کتاب آیین نامه بسیار زیاد است. تقریبا نزدیک ۲۰۰ تابلو در این کتاب معرفی شده است که هر کدام دارای مفهوم خاصی هستند و اهمیت خود را دارند.

یادگیری تابلوها نه تنها باعث موفقیت شما در آزمون های آیین نامه می شود بلکه برای آزمون های واقعی رانندگی نیز بسیار به شما کمک خواهد کرد.

از این رو سعی کنید آن ها را حفظ نکنید. چون با حفظ کردن آن ها و بعد از مدتی به فراموشی سپرده می شوند. اگر از مطالبی که ما در این سایت در مورد تابلوها قرار داده ایم، استفاده کنید، این مبحث را به خوبی یاد خواهید گرفت.

هم چنین تعداد زیادی از سوالات آیین نامه نیز از این تابلوها طرح می شود و پاسخ به تمام سوالات تابلو ها می تواند باعث قبولی شما شود. ما فایل کاملی از این سوالات را در اختیار شما گذاشته ایم تا با تهیه ی ان، به مطالعه آن ها بپردازید.

در زیر تعدادی از نمونه سوالات آیین نامه برای شما معرفی می گردد.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

تابلو محدوده توقف ممنوع در ساعات معین

  1. تابلوی محدوده توقف ممنوع در ساعات معین
  2. تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین
  3. تابلوی محدوده توقف ممنوع در شبانه روز
  4. تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع در شبانه روز

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – نام تابلوی زیر چه می باشد؟

  1. تابلو محدوده توقف ممنوع در ساعات معین
  2. تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در ساعات معین
  3. تابلو محدوده توقف ممنوع در شبانه روز
  4. تابلو پایان محدوده توقف ممنوع در شبانه روز

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

امیدواریم این مطلب در مورد تابلوی محدوده توقف ممنوع در ساعات خاص مورد قبول شما داوطلبان آزمون آیین نامه واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *