تابلو عبور کامیون با طول بیش از ۱۰ متر ممنوع

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که در مورد تابلو عبور کامیون با طول بیش از ۱۰ متر ممنوع اطلاعاتی به دست آورید، پیشنهاد ما به شما مطالعه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست می باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تابلو عبور کامیون با طول بیش از ۱۰ متر ممنوع چیست؟

این تابلو یکی از تابلوهای بازدارنده یا انتظامی می باشد که ممنوعیت تردد و عبور کامیون هایی را می رساند که طول آن ها بیش تر از ۱۰ متر می باشد. در واقع این تابلو به رانندگان این گونه وسایل نقلیه ی سنگین دستور می دهد یا از کاری باز می دارد.

به عبارت دیگر نصب این تابلو در معابری به این معناست که کامیونی که طول آن بیش تر از ۱۰ متر می باشد، نباید وارد این مسیر گردد و برای تردد می تواند از مسیرهای جایگزین استفاده نماید.

تبعیت از این تابلو توسط رانندگان این گونه وسایل نقلیه ی سنگین، الزامی می باشد، به طوری که اگر رانندگان نسبت به این تابلو بی توجهی کنند و آن را نادیده بگیرند، جریمه هایی را در پی خواهد داشت.

هدف از کاربرد و نصب این تابلو در برخی از راه ها، افزایش امنیت برای سایر افراد و وسایل نقلیه و کاهش ترافیک می باشد. به طوری که این تابلو یکی از ابزارهای کنترل و مدیریت ترافیک می باشد.

در واقع محدوده ی طولی مجاز برای اینکه کامیونی بتواند در یک مسیر تردد داشته باشد، طول کمتر از ۱۰ متر می باشد. شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید:

تابلو عبور کامیون با طول بیش از ۱۰ متر ممنوع

همان طور که در این تصویر می بینید، تابلو به شکل دایره می باشد و دارای نوار حاشیه ی قرمز رنگی است و زمینه ی این تابلو سفید است. یک کامیون رسم شده است که طول آن به صورت فلش هایی مشخص شده است و بیانگر همین مفهوم می باشد.

می توان یکی از کاربردهای نصب این تابلو را جلوگیری از آسیب به مکان های عمومی دانست.

اکنون که با ویژگی ها و کاربرد تابلو عبور کامیون با طول بیش از ۱۰ متر ممنوع، آشنا شدید، در زیر تعدادی از سوالات آیین نامه که مرتبط با این تابلو می باشد، آورده ایم و از شما می خواهیم به مطالعه ی آن ها بپردازید.

اگر به دنبال نمونه سوالات آیین نامه ی بیشتری می باشید، به لینک دانلود در همین صفحه مراجعه کنید و این سوالات را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

شانس موفقیت شما در آزمون آیین نامه با مطالعه ی این بسته طلایی است که افزایش می یابد. لطفا نظرات سایر کاربران سایت که از این بسته استفاده کرده اند و موفق شده اند را ببینید.

هم چنین به جز این سوالات، یک سری آزمون های آنلاین آیین نامه و به صورت کاملا رایگان، برای شما داوطلبان گذاشته شده است که می توانید با شرکت در آن ها خود را محک بزنید.

این آزمون های مانند آزمون های واقعی می باشد، از نظر تعداد سوال، تعداد پاسخ های صحیح برای کسب نمره ی قبولی، زمان پاسخ گویی به سوالات و … پس شرکت در آن هیچ ضرری ندارد.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

 1. تابلو عبور کامیون با طول کم تر از ۱۰ متر ممنوع
 2. تابلو عبور کامیون با طول بیش تر از ۱۰ متر ممنوع
 3. تابلو عبور کامیون با عرض کم تر از ۱۰ متر ممنوع
 4. تابلو عبور کامیون با عرض بیش تر از ۱۰ متر ممنوع

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – تابلوی زیر بیانگر کدام نوع از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای انتظامی یا بازدارنده
 2. تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری
 3. تابلوهای آگاهی دهنده یا اخباری
 4. تابلوهای راهنمای مسیر

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۳ – تابلو عبور کامیون با طول بیش از ۱۰ متر ممنوع به چه شکلی می باشد؟

 1. به شکل مثلث است
 2. به شکب مربع است
 3. به شکل دایره است
 4. به شکل مستطیل است

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۴ – کدام گزینه در مورد تابلوهای انتظامی راهنمایی و رانندگی صحیح نمی باشد؟

 1. ممنوعیت کاری را می رسانند
 2. به کاری دستور می دهند
 3. از کاری باز می دارند
 4. از خطری هشدار می دهند

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

سوال ۵ – نوار حاشیه ی قرمز در تابلوهای بازدارنده، نشان چیست؟

 1. برای زیبایی می باشد
 2. برای ممنوعیت است
 3. برای هشدار خطر است
 4. هیچ کدام

پاسخ صحیح گزینه ۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *