تابلو عبور سواری ممنوع

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که اطلاعات بیشتری راجع به تابلو عبور سواری ممنوع، بدست آورید، این مطلب که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

ممکن است در هر محلی و هر زمانی، تصادفات رخ دهد. این جمله را شاید بارها شنیده باشید که «حادثه هیچ گاه خبر نمی کند». در بعضی از موقع، یادآوری خطرات با استفاده از علایم و تابلوها، تا حدی می تواند جلوی بروز تصادفات را بگیرد.

از این رو علایم ترافیکی و تابلوهای راهنمایی و رانندگی برای ایجاد امنیت و نظم در سرتاسر جهان به وجود آمده اند، که کاربردهای فراوانی هم دارند.

این علایم در همه جا کاربرد دارد، برای مثال در کارخانه ها، خیابان ها، اماکن ساختمانی، فروشگاه ها و جاده ها وجود دارند. تمام افراد باید نهایت دقت به این علایم را داشته باشند و از تمام خطرات، آگاه باشند.

تابلو عبور سواری ممنوع

تابلویی که می خواهیم در این مطلب در مورد آن صحبت کنیم، تابلو عبور سواری ممنوع می باشد. این تابلو از دسته تابلوهای بازدارنده و انتظامی می باشد. که در هر مکانی که این تابلو نصب شده بود، هر راننده ای باید از ورود به آن خیابان، جدا خودداری کند.

این تابلو دارای ویژگی هایی مشابه ویژگی های تابلوهای بازدارنده است، از جمله: به شکل دایره ای می باشد، دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ است که همین امر ممنوعیت کاری را می رساند.

به عبارت دیگر تابلوهای انتظامی، می گویند که چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید. به عبارت دیگر دستور می دهند. ممنوعیت در تابلو عبور سواری ممنوع، به وسیله ی نوار حاشیه ای قرمز مشخص شده است.

این تابلو در ایران بسیار رایج است و به این معنا می باشد که خودروهای سواری اجازه ی ورود به برخی از مکان ها یا خیابان ها را نخواهند داشت. شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر ببینید:

تابلو عبور سواری ممنوع

کاربرد تابلوی عبورسواری ممنوع چیست؟

این تابلو در برخی از خیابان ها یا گذرگاه های عابرپیاده نصب می گردد، که ورود وسایل نقلیه را منع می کند. برای مثال در محل های مخصوص عبور عابران پیاده یا دوچرخه سواران، نصب می شود.

تابلو عبور سواری ممنوع، که یکی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است، هدف تنظیم ترافیک و افزایش ایمنی را در بر دارد که توجه به آن توسط رانندگان باید بسیار مهم باشد.

تصویر این تابلو، یک خودروی سواری است و به رنگ مشکی می باشد که از این نماد برای مفهوم آن استفاده کرده اند. معمولا نماد هایی که برای بیان مفاهیم در تابلو ها استفاده می شود، باید به گونه ای باشد که به راحتی قابل فهم بوده و در همه ی زبان ها و در سرتاسر کشور، به راحتی قابل درک باشد.

در هر جایی که این تابلو نصب شد، به این معناست که خودروهای سواری اجازه ی تردد ندارند و تنها عابران، دوچرخه سواران و خودروهای خاص، اجازه ی عبور از این مکان ها را خواهند داشت.

این تابلو در جاده ها و راه هایی که نیاز به محدودیت عبور خودروهای سواری دارند، نصب می گردند تا مانع از بروز مشکلاتی شوند که این خودروهای ایجاد می کنند.

برای مثال ممکن است عبور خودروی سواری باعث ایجاد مشکلاتی از جمله: ترافیک سنگین، نقض قوانین راهنمایی و رانندگی و یا خطر برای سایر افراد داشته باشد. از این رو با نصب این تابلو از راننگان خواسته می شود تا از مسیرهای جایگزین استفاده نمایند تا خطرات احتمالی به حداقل برسد.

اگر شما داوطلب آزمون آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی به دنبال راه هایی جهت موفقیت در آزمون های آیین نامه می باشید، توصیه های ما را جدی بگیرید.

ما یک فایل نمونه سوالات آیین نامه برای شما فراهم کرده ایم و لینک دانلود آن را نیز در همین مطلب گذاشته ایم. لطفا نسبت به خرید این سوالات اقدام فرمایید و قبل از آزمون خود حداقل یکبار آن ها مرور کنید و شاهد موفقیت های خود باشید.

در زیر نیز سوالی برای شما قرار داده ایم، که مربوط به مبحث امروز یعنی تابلو عبور سواری ممنوع، می باشد و از شما می خواهیم آن را ببینید:

مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

  1. تابلوی ورود ممنوع می باشد
  2. تابلوی سبقت گرفتن ممنوع می باشد
  3. تابلوی ورود اتومبیل ممنوع می باشد
  4. تابلوی عبور سواری ممنوع می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *