تابلو تلفن عمومی

5/5 - (1 امتیاز)

ما قصد داریم در این بخش از سایت مرسی تست در مورد تابلو تلفن عمومی صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی تابلو تلفن عمومی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تلفن ها همراه و استفاده ی راحت از این وسیله برای عموم مردم، دیگر کاربرد و استفاده از تلفن عمومی بسیار محدود شده است.

اما ممکن است هنوز مناطقی وجود داشته باشند که نیاز به استفاده از این ابزار عمومی دارند. یا گاهی أوقات به دلیل آنتن ندادن تلفن های همراه در بعضی از مناطق، نیاز به این وسیله بیشتر حس شود.

تابلویی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، تابلو تلفن عمومی می باشد که ممکن است در راه ها و جاده ها دیده باشید. این تابلوی راهنمایی و رانندگی جزو دسته ی تابلوهای اخباری می باشد.

استفاده از تابلو تلفن عمومی در راه ها به افرادی که از آن مسیر تردد می کنند، اطلاع می دهد که به تلفن عمومی نزدیک می شوید و در صورت لزوم می توانید از این وسیله استفاده نمایید.

همان طور گه قبلا هم گفتیم این تابلو از دسته ی تابلوهای اخباری می باشند. نام دیگر تابلوهای اخباری، آگاهی دهنده می باشد و به این معناست که از وجود اطلاعاتی به سایر افراد آگاهی و خبر می دهد.

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، از ویژگی های ظاهری این تابلو، پس زمینه ی آبی آن می باشد و شکل چهارگوش آن است که تصویر یک تلفن عمومی به عنوان نماد در این تابلو قرار گرفته است که مفهوم این موضوع را می رساند.

تابلو تلفن عمومی

تابلوهای آگاهی دهنده شامل توصیه های عمومی می باشند. این تابلوها دارای رنگ ها مختلفی از جمله سفید، سبز، قهوه ای، زرد، آبی و دارای شکل های گوناگونی از جمله مثلث، دایره، مربع، مستطیل و … هستند.

این تابلوها در مورد سایر ویژگی ها از جمله سرویس ها و امکاناتی که در مسیر قرار دارد و یا در نزدیکی آن هستید، خبر می دهد. مانند تابلو تلفن عمومی. در بیشتر کشورها نمادهایی که برای این گونه تابلوها استفاده می شود به نحوی است که برای تمام زبان ها قابل فهم باشد.

اگر چه امروزه استفاده از تابلو تلفن عمومی در راه ها متداول نیست، اما هم چنان در گوشه و کنار خیابان ها و جاده ها این تابلو مشاده می شود.

در واقع نصب این تابلوها به رانندگان و دیگر افراد این امکان را می دهد که بدون پرس و جو، به امکانات و خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و بتوانند از آن ها استفاده کنند.

اکنون که با تابلو تلفن عمومی آشنا شدید و در مورد آن اطلاعاتی بدست آورید، می خواهیم به سوال مربوط به این تابلو بپردازیم.

هم چنین می توانید برای دریافت نمونه سوالات آیین نامه ی بیشتری به لینک دانلود در همین بخش مراجعه فرمایید. می توانید این بسته طلایی را با قیمت بسیار مناسب تهیه و مطالعه کنید.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه درست می باشد؟

 1. تابلو تلفن عمومی
 2. تابلو استراحتگاه
 3. تابلو مهمانسرا
 4. تابلو هتل

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – تابلو تلفن عمومی جزو کدام دسته از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای انتظامی یا بازدارنده
 2. تابلوهای اخطاری یا هشدار دهنده
 3. تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده
 4. تابلوهای راهنمای مسیر

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۳ – شکل تابلو تلفن عمومی به چه صورت است و چه رنگی دارد؟

 1. به شکل دایره و به رنگ آبی می باشد
 2. به شکل چهارگوش و به رنگ آبی می باشد
 3. به شکل دایره و به رنگ سبز می باشد
 4. به شکل چهارگوش و به رنگ سبز می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

امیدواریم این مطلب در مورد تابلو تلفن عمومی، اطلاعات کاملی به شما داده باشد. اگر می خواهید راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی اطلاعاتی دریافت کنید، به سایر بخش های این سایت مراجعه کنید.

مبحث تابلوهای راهنمایی و رانندگی در آزمون های آیین نامه بسیار مهم می باشد. شاید بتوان گفت یک سوم سوالات این آزمون ها را، همین تابلوها تشکیل می دهد.

از این رو مطالعه و یاد گرفتن تابلوها بسیار مهم می باشد و می تواند باعث کسب نمره ی قبولی شما در آزمون شود. البته برای کسب نمره ی قبولی راه های زیادی وجود دارد که ما یکی از آن ها را اشاره کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *