تابلو تعمیرگاه

5/5 - (1 امتیاز)

اگر می خواهید با تابلو تعمیرگاه آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم این مطلب از سایت مرسی تست را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو تعمیرگاه

حتما تاکنون تابلو تعمیرگاه که مسئول هدایت و اطلاع رسانی رانندگان می باشند را بسیار دیده اید. این تابلو یکی از تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده در راهنمایی و رانندگی می باشد که در بزرگ راه ها، آزادراه ها و دیگر معابر نصب می شوند و رانندگان را درباره ی اطلاعات مورد نیاز راهنمایی می کنند.

همان گونه که این تابلو را در زیر مشاهده می کنید، برای افزایش سرعت رسیدن به تعمیرگاه و دیگر اطلاعات مورد نیاز راننده در مسیری که حرکت می کند، استفاده می شود. هم چنین این تابلو توانایی این را دارد که جلوی بسیاری از حوادث ناگوار را بگیرند.

اگر در حال مسافرت هستید یا در راه هایی مانند بزرگ راه ها، آزادراه ها و … در حال تردد می باشید و برای خودروی شما نقص فنی رخ داده است، می توانید به دنبال تابلو تعمیرگاه که در این راه ها نصب می گردد باشید تا نزدیک ترین تعمیرگاه به مکان خود را پیدا کنید.

تصویر این تابلو را می توانید در زیر ببینید. ممکن است بر روی این تابلو میزان فاصله ی شما تا تعمیرگاه و دیگر اطلاعات مورد نیاز شما نوشته شود تا در صورت لزوم، رانندگان بتوانند از خدمات تعمیرگاه استفاده نمایند.

تابلو تعمیرگاه

از ویژگی های ظاهری این تابلو این است که به صورت چهارگوش می باشد و دارای پس زمینه ی آبی است. در تصویر این تابلو از نمادی استفاده شده است که این مفهوم را می رساند.

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، تابلو تعمیرگاه یک نمونه از تابلوهای اطلاع رسانی و اخباری می باشد که در زیر ما به برخی از سوالات این دسته از تابلوها پرداخته ایم.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه

اگر راه های زیادی را برای موفقیت در آزمون های آیین نامه امتحان کرده اید و نتیجه نگرفته اید، ما یک پیشنهاد برای شما داریم و آن هم استفاده از سوالات آزمون های قبلی است.

حال این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه باید این سوالات را جمع آوری کنید؟ نگران نباشید ما تمام این سوالات را در یک فایل کامل تهیه کرده ایم و لینک دانلود آن را در اختیار شما گذاشته ایم.

این سوالات از آزمون های چندین دوره تهیه شده اند و از این نظر می گوییم شانس موفقیت شما را بالا می برد چون بسیار تکرار می شوند. تکرار آن ها در هر دوره آن ها را ملکه ی ذهن می کند. شاید در آزمون شما نیز تکرار شود.

پس مطالعه ی آن ها خالی از لطف نیست. ما این بسته طلایی را با قیمت بسیار مناسب به شما می دهیم که در هیچ جای دیگری با این قیمت نمی توانید پیدا کنید.

فرض کنید که بدون استفاده از این بسته طلایی، در آزمون آیین نامه مردود شده اید. چقدر باید هزینه صرف آزمون های مجدد و کلاس های جبرانی کنید؟ آیا به صرفه تر نیست که این بسته را تهیه کنید و در آزمون نمره ی قبولی دریافت کنید؟

اکنون که با تابلوهای اخباری آشنا شدید و تابلو تعمیرگاه را شناختید، نوبت به حل نمونه سوالات آیین نامه می باشد که در زیر معرفی شده است.

سوال ۱ – تابلو تعمیرگاه جزو کدام یک از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای راهنمای مسیر
 2. برچسب ها
 3. تابلوهای اخباری
 4. تابلوهای اخطاری

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

 1. تعمیرگاه
 2. استراحتگاه
 3. مهمانسرا
 4. تلفن عمومی

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۳ – کدام یک از گزینه های زیر به ترتیب رنگ و شکل تابلو تعمیرگاه را نشان می دهد؟

 1. به رنگ آبی و شکل دایره می باشد
 2. به رنگ سفید و شکل دایره می باشد
 3. به رنگ آبی و شکل چهارگوش می باشد
 4. به رنگ سفید و شکل چهارگوش می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

اکنون که با تابلو تعمیرگاه آشنا شدید، بهتر است دیگر بخش های سایت که در مورد سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد را مطالعه کنید.

این مطالب می تواند کمک زیادی به موفقیت شما در آزمون های آیین نامه داشته باشد. چرا که مبحث تابلوها بسیار پیچیده و زیاد می باشد و سوالاتی که در این زمینه می توان طرح کرد بسیار متنوع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *