تابلو ابتدای منطقه مسکونی

5/5 - (1 امتیاز)

ما می خواهیم در این مطلب در مورد تابلو ابتدای منطقه مسکونی صحبت کنیم. پس در ادامه ی این مطلب از سایت مرسی تست با ما همراه باشید.

معرفی تابلو ابتدای منطقه مسکونی

همان طور که می دانید تابلو ابتدای منطقه مسکونی به رانندگان در مورد مسیرهای پیش رو اطلاع و آگاهی می دهد. از این رو می توان آن را جزو دسته ی تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده دانست.

هر راننده ای که تابلو ابتدای منطقه مسکونی را می بیند، متوجه می شود که وارد منطقه ی مسکونی شده است و باید سرعت خود را کم و مطابق با مناطق مسکونی تنظیم کند و به محیط اطراف خود بسیار توجه داشته باشد.

تابلو ابتدای منطقه مسکونی به عنوان یکی از تابلوهای مهم در خیابان ها و جاده ها می باشد و معمولا به رنگ های آبی و سفید می باشد که عبارت «ابتدای منطقه ی مسکونی» یا «ورود به منطقه ی مسکونی» بر روی آن نوشته شده است.

گاهی اوقات ممکن است تابلو ابتدای منطقه مسکونی شامل تصاویر نمادین از مناطق مسکونی یا میزان سرعت مجاز نیز باشند، که باید بسیار به این اطلاعات توجه کرد. این تابلو در ابتدا و ورودی مناطق مسکونی نصب می شود.

ویژگی های تابلوی ابتدا منطقه‌ی مسکونی

رنگ این تابلو اکثرا سیاه و سفید می باشد. شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید. این تابلو برای رانندگان و مخصوصا مسافران بسیار کاربردی می باشد.

تابلو ابتدای منطقه مسکونی

با رعایت سرعت های مجاز در هنگام آگاهی از ورود به مناطق مسکونی، باعث آرامش خاطر رانندگان و هم چنین اهالی آن منطقه خواهد شد و امنیت و ایمنی را برای آن ها برقرار می سازد.

معرفی تابلوی پایان منطقه‌ی مسکونی

همان گونه که برای ابتدای و ورود به مناطق مسکونی، تابلوهایی نصب می شود، برای خروج از مناطق مسکونی و در پایان آن ها نیز این مورد به افراد با استفاده از تابلوهایی اطلاع داده می شود.

تابلو پایان منطقه مسکونی یکی از این تابلوهای می باشد که به افراد آگاهی می دهد از منطقه ی مسکونی خارج شده اید و باید سرعت خود را تنظیم کنید. در این صورت رانندگان می توانند سرعت خود را افزایش دهند، اما نباید از میزان مجاز آن فراتر روند.

شما تصویر این تابلو را می توانید در زیر مشاهده کنید:

تابلوی شبیه به تابلو ابتدای منطقه مسکونی

گاهی أوقات شباهت زیاد برخی از تابلوها با همدیگر، باعث گمراهی افراد می شود. به خصوص این مورد برای داوطلبان آزمون آیین نامه بیشتر مشاهده شده است که با اشتباه گرفتن این تابلوها با هم، به سوالات آزمون پاسخ اشتباه داده اند و در نتیجه در آزمون مردود شده اند.

از این رو ما سعی کرده ایم در بحث مربوط به هر تابلو، اگر تابلویی را معرفی می کنیم در صورتی که تابلوهایی مشابه آن وجود داشته باشد را نیز برای شما قرار دهیم تا شما داوطلب گرامی با آن آشنا شوید.

در مورد تابلویی که به تابلو ابتدای منطقه مسکونی شباهت دارد، تابلو ابتدای شهر است. این دو تابلو اگر چه ممکن است شبیه به هم باشند، اما مفهوم متفاوتی دارند و نباید آن ها را با هم اشتباه گرفت.

شما تصویر این تابلو را در زیر می توانید ببینید، این تابلو نیز از دسته ی تابلوهای اخباری می باشد که به معنای و ورود به شهر می باشد و به رانندگان اطلاع می دهد که باید نسبت به تنظیم سرعت خود اقدام نمایند.

در پاسخ به نمونه سوالات آین نامه در مورد تابلوها، گزینه ها را به دقت مطالعه کنید، چرا که برخی از گزینه ها برای گمراهی شما می باشد و أصلا وجود خارجی نخواهند داشت.

اگر شما مطالب تابلوهایی که ما در این سایت تهیه کرده ایم را به دقت خوانده باشید و سوالات مربوط به آن ها را در پایان هر مطلب مرور کرده باشید، پس نگران آزمون آیین نامه ی خود نباشید.

می توانید سوالات بیشتری را از لینک دانلود در همین سایت تهیه کنید و نسبت به مطالعه ی آن ها اقدام کنید. این پکیج طلایی با قیمت بسیار مناسب در اختیار شما داوطلبان قرار گرفته است.

سوال – مفهوم تابلوی زیر در کدام یک از گزینه ها صحیح می باشد؟

تابلو ابتدای منطقه مسکونی

  1. تابلو ابتدای منطقه مسکونی می باشد
  2. تابلو ابتدای شهر می باشد
  3. تابلو ورود به شهر می باشد
  4. تابلو پایان منطقه مسکونی می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *