کدام تابلو به معنای پایان محدوده توقف ممنوع می باشد ؟

5/5 - (1 امتیاز)

کدام تابلو به معنای پایان محدوده توقف ممنوع می باشد ؟ این یکی از نمونه سوالات آیین نامه می‌ باشد که شما می‌ توانید سوال کامل را به همراه پاسخ در ادامه مطالب زیر از سایت مرسی تست مطالعه فرمایید.

کدام تابلو به معنای پایان محدوده توقف ممنوع می باشد ؟

تابلوهای پایان محدوده توقف ممنوع

  1. تابلوی ۱
  2. تابلوی ۲
  3. تابلوی ۳
  4. تابلوی ۴

پاسخ صحیح گزینه ۴ یعنی تابلوی ۴، می‌ باشد.

تابلو ی پایان محدوده توقف ممنوع

تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع، یکی از تابلو های اخباری می‌ باشد که در جاده‌ ها و خیابان‌ های شهری بسیار مشاهده شده است.

هدف این تابلو جلوگیری از توقف خودرو ها در مکان‌ هایی می‌ باشد که به دلیل ترافیک‌ های سنگین یا دلایل دیگر تردد بیشتری دارند.

تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع، همان طور که قبلاً هم گفتیم یکی از تابلو های راهنمایی و رانندگی می‌ باشد و به معنای اتمام محدوده‌ ای است که در آن توقف خودرو ممنوع اعلام شده است.

این تابلو ها به خصوص در مکان‌ هایی که تردد بیشتری وجود دارد، جهت کنترل تردد و جلوگیری از توقف خودرو ها در این مکان‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

نصب تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع، باید به نحوی باشد که رانندگان بتوانند به راحتی آن را رویت فرمایند. از این رو این تابلو در نزدیکی انتهای منطقه محدوده توقف ممنوع، نصب می‌ گردد و برای نصب این تابلو باید از پایه‌ های مقاوم استفاده شود که تابلو را در ارتفاع مناسبی نگه دارد.

ویژگی تابلو ی پایان محدوده توقف ممنوع

تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع دارای ویژگی‌هایی می‌باشند که به راحتی آنها را قابل تشخیص می‌کنند، این ویژگی‌ها عبارتند از:

شکل تابلو: تابلوی محدوده توقف ممنوع به شکل مستطیل و زاویه‌ های گرد می‌ باشد و پس زمینه این تابلو سفید است و نوشته‌ های روی آن به رنگ مشکی می‌ باشد.

اندازه تابلو: تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع باید دارای اندازه‌ های استاندارد و مطابق تابلو های ترافیکی باشد.

قابلیت خواندن: تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع باید به نحوی باشند که رانندگان بتوانند به راحتی آنه ا را مشاهده کنند و آن ها را بخوانند.

دلایل نصب تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع

نصب تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع، دارای دلایلی است که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد:

جلوگیری از توقف خودرو ها: در مناطقی که به دلیل وجود ترافیک‌ های سنگین یا دلایل مشابه، توقف خودرو ها را ممنوع اعلام می‌ کند.

کنترل ترافیک: این تابلو به ویژه در مناطق شلوغ شهری به عنوان یکی از روش‌ هایی جهت کنترل ترافیک مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

حفظ ایمنی: نصب این تابلو باید به گونه‌ ای باشد که باعث حفظ ایمنی رانندگان و عابرین پیاده در مناطق شلوغ شهری شود.

رعایت مقررات : این تابلو به عنوان یکی از تابلو های راهنمایی و رانندگی به رعایت مقررات ترافیکی توسط رانندگان کمک بسیار زیادی می‌ کند.

از این رو نصب تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع به عنوان یکی از تابلو های ترافیکی ضروری در مناطق شلوغ شهری و جاده‌ های پر تردد بسیار کاربرد دارند.

در جاده‌ ها و خیابان‌ های شلوغ شهری تابلو های ترافیکی نقشه به سزایی را در راهنمایی رانندگان و حفظ امنیت جاده‌ ها برقرار می‌ سازند که یکی از این تابلو ها، تابلوی پایان محدوده توقف ممنوع می‌ باشد که جهت اطلاع رانندگان از محدودیت‌ های توقف در جاده‌ ها و خیابان‌ های شلوغ قرار می‌ گیرند.

ما در این سایت بسته ی طلایی دانلود فایل نمونه سوالات آزمون آیین نامه را برای شما داوطلبان قرار داده ایم تا با تهیه ی این بسته شانس موفقیت خود را در آزمون اصلی دو چندان کنید.

لینک دانلود آن در همین مطلب از سایت قرار داده شده است و کافی است به این لینک مراجعه فرمایید.

هم چنین محیط هایی شبیه محیط های آزمون های اصلی برای شما داوطلبان شبیه سازی شده است. استفاده از این آزمون های آنلاین به شما این امکان را می دهد که در محیط کاملا شبیه آزمون اصلی قرار بگیرید و خود را محک بزنید.

هم چنین با شرکت در آزمون های آنلاین از میزان استرس شما برای شرکت در آزمون های اصلی کم می شود. این آزمون های کاملا رایگان می باشد و برای آن از شما هزینه ای دریافت نمی گردد. پس شرکت در آن ها هیچ ضرری برای شما نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *