ورود و عبور عابرین پیاده در آزاد راه ها

ورود و عبور عابرین پیاده در آزاد راه ها … این بخشی از نمونه سوالات آیین نامه می‌ باشد، که جهت مشاهده سوال کامل به همراه پاسخ می‌ توانید به مطالب زیر از سایت مرسی تست مراجعه فرمایید.

جمله روبرو را کامل کنید: ورود و عبور عابرین پیاده در آزاد راه ها … ؟

  1. آزاد است
  2. ممنوع است
  3. تفاوتی ندارد
  4. با رعایت احتیاط کامل مجاز است

پاسخ صحیح گزینه ۲

خطرات ورود و عبور عابرین پیاده از معابر

عبور و تردد عابرین پیاده از معابر خطرات بسیار زیادی را به دنبال دارد، به خصوص اگر قوانین مربوط به عابرین را رعایت نکنید. به طوری که رانندگان ممکن است شما را نبینند و اگر شما از خط عابر پیاده استفاده نکنید و در حال پیاده‌روی در معابر باشید، حتی اگر رانندگان شما را ببینند ممکن است تسلیم شما نشوند و این ممکن است منجر به صدمات و آسیب‌ های زیادی گردد.

طبق آمار دریافت شده از ایمنی ترافیک در بزرگراه‌ ها، سالانه بیش از ۴۰۰۰ عابر پیاده در ایالت متحده به هنگام عبور از خیابان‌ ها جان خود را از دست داده‌ اند و علاوه بر این سالانه بیش از ۷۰ هزار عابر پیاده در تصادفات ناشی از ترافیک‌ ها مجروح شده‌ اند.

این آمار نشان می‌ دهد که رعایت قوانین و مقررات مربوط به عابرین پیاده جهت حفظ امنیت و سلامت آن ها بسیار مهم می‌ باشد.

برخی از مهم‌ ترین قوانین که مربوط به عابرین پیاده وجود دارد علاوه بر استفاده از خطوط عابر پیاده در صورتی که وجود داشته باشد، نگاه کردن به دو طرف قبل از عبور از عرض خیابان‌ ها می‌ باشد و رعایت همه ی علائم راهنمایی و رانندگی است. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که رانندگان باید تسلیم عابرین پیاده شوند که از خط عابر استفاده می‌ کنند. با رعایت این قانون بسیار ساده عابرین می‌ توانند در هنگام عبور از خیابان‌ ها امنیت و سلامت خود را حفظ کنند.

ما در زیر مکان‌ هایی را برای شما معرفی می‌ کنیم که عبور عابر پیاده در آن ها ممنوع اعلام شده است:

حرکت عابرین پیاده در بزرگراه‌ ها، رمپ‌ ها، لوپ‌ ها و تونل‌ ها ممنوع می‌ باشد. برای مثال در قسمتی از آیین نامه رانندگی ایالت کالیفرنیای آمریکا جمله آمده است:

عابرین پیاده اجازه عبور از روی هیچ پل عوارضی و یا بزرگراه را نخواهند داشت، مگر اینکه پیاده رو وجود داشته باشد و همچنین تابلو های راهنمایی و رانندگی که نشان دهد عابرین مجاز هستند از آن مکان‌ ها عبور کنند.

اگر پیاده رو نباشند عابرین پیاده باید در جهت عکس حرکت خودرو ها حرکت کنند مانند شکل زیر:

در قسمت‌ هایی از بزرگراه‌ ها و آزادراه‌ ها نیز تابلو هایی وجود دارد که نشان می‌ دهد عابرین پیاده حق عبور و حرکت از روی آن قسمت‌ ها را نخواهند داشت.

اگر در جای ایستگاه اتوبوس یا موارد مشابه آن در بزرگراه‌ ها وجود داشته باشد برای آن مکان عبور عابر پیاده هم باید پیش بینی شده باشد.
طبق ماده ۲۱۵ قوانین راهنمایی و رانندگی عابرین پیاده وظیفه دارند نکات زیر را رعایت کنند:

در محل‌ هایی که پیاده رو وجود دارد از سطح سواررو ها استفاده نکنند.

در محل‌ هایی که پیاده رو وجود ندارد یا در صورت وجود پیاده رو به دلایلی قابل استفاده نیستند، باید از منتها الیه سمت چپ سوار رو و عکس جهت حرکت وسایل نقلیه استفاده کند.

برای عبور کردن از عرض راه‌ ها تنها از گذرگاه‌ های عابر پیاده، پل‌ های هوایی و گذرگاه‌ های زیرزمینی مجاز هستند که عبور کنند.

از پریدن و ورود ناگهانی به سطح سواره رو ها جلوگیری کنند و مراقب حرکت وسایل نقلیه باشند.

از حصار آزادراه‌ ها نگذرند و در بزرگ راه‌ها و خیابان‌ ها از لابلای درخت‌ ها و گل‌ ها بوته ها تردد نکنند.

در تقاطع‌ ها با رویت چراغ سبز مجاز به حرکت هستند و هنگامی که چراغ عابر پیاده قرمز بود نباید عبور کند.

از موانع و خط‌کشی‌ های مخصوص وسایل امدادی، سوار روی خیابان‌ ها و میدان‌ ها تردد نکنند.

در بزرگ راه‌ ها و خیابان‌ هایی اصلی خارج از گذرگاه‌ های تعیین شده تردد نکنند.

در سوار رو های خیابان‌ ها برای سوار شدن و وسایل نقلیه و صحبت کردن یا خرید و فروش با رانندگان یا سرنشینان وسایل نقلیه متوقف نشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *