نمره قبولی آزمون آیین نامه رانندگی

5/5 - (1 امتیاز)

نمره قبولی آزمون آیین نامه رانندگی، نمره ای است که شما را به گرفتن گواهینامه نزدیک تر می کند و فقط یک قدم تا کسب مجوز رانندگی برای شما باقی می گذارد، به همین سبب در این بخش به شما در خصوص نمره قبولی در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی، چگونگی کسب نمره قبولی و قوانین مربوط به آن اطلاعاتی معتبر و راهکاری مناسب ارائه می کنیم.

نمره قبولی آزمون آیین نامه رانندگی چقدر است؟

امتحان آیین نامه در یک مرحله و در قالب یک آزمون تستی برگزار خواهد شد، زمان برگزاری این آزمون چند روز در ماه است که هر هفته یکبار اجرا می شود و تعیین کننده آن آموزشگاهی می باشد که در آن ثبت نام کردید.

این آزمون را خارج از آموزشگاه و معمولاً در مجتمع راهور آن شهر برگزار می کنند. متقاضیان برای دریافت گواهینامه باید در آزمون آیین نامه قبول شوند و نمره قبولی در این آزمون را کسب کنند. نمره قبولی 26 از 30 امتیاز است که معمولا در بیست تا بیست و پنج دقیقه باید آن را کسب کنید.

در آزمون آیین نامه چند افسر مسئولیت اجرای آزمون را بر عهده دارند که بین داوطلبان دفترچه سوالات را به صورت رندوم به همراه یک برگه پاسخنامه پخش می کنند و شما باید درون پاسخنامه بدون نوشتن چیزی بر روی دفترچه سوالات پاسخ های صحیح را وارد کنید.

توجه داشته باشید تقلب و استفاده از مداد و غلط گیر باعث می شود که شما هنرجویان عزیز قادر به گرفتن نمره قبولی آزمون آیین نامه رانندگی نباشید. ممنوع بودن استفاده از غلط گیر و مداد به این معنا است که در صورت دادن پاسخ غلط به یک سوال شما دیگر نمی توانید گزینه دیگری را انتخاب و نمره آن سوال را کسب کنید.

نمره قبولی در آزمون آیین نامه چگونه محاسبه می شود؟

حداقل نمره قبولی آزمون آیین نامه 26 است و داوطلبان تنها مجاز به داشتن 4 غلط یا پاسخ اشتباه در پاسخنامه خود هستند زیرا برگه آزمون آیین نامه متشکل از 30 سوال می باشد، بارم هر سوال یک نمره است و طبق قوانین موجود شما باید نمره 26 را کسب کنید.

برای کسب نمره قبولی آزمون آیین نامه باید به 26 سوال حداقل پاسخ صحیح بدهید و با داشتن تنها پنج پاسخ اشتباه شما مردود خواهید شد. در نظر داشته باشید که با جواب دادن به 26 سوال به صورت کاملاً صحیح و مطمئن شما در آزمون قبول شدید حتی اگر به چهار سوال پاسخ اشتباه داده باشید.

چطور نمره قبولی آزمون آیین نامه رانندگی را کسب کنیم

برای گرفتن نمره قبولی شما باید به درستی مطالب مربوط به امتحان را یاد گرفته باشید و به قدری به مفاهیم کتاب منبع مسلط باشید که هیچ سوالی را اشتباه پاسخ ندهید.

اما تقریبا زمانی که شما به کتاب بسنده کنید چنین چیزی ممکن نیست، زیرا بسیاری از داوطلبان گواهینامه رانندگی با آزمون های تستی یا چهار گزینه ای آشنا نیستند و همین مسئله موجب آن می شود که در جلسه آزمون با اینکه اطلاعات کافی را دارند به خاطر نکته ای بودن برخی سوالات سخت نتوانند نمره آن بخش را کسب کنند.

همچنین برخی از مجموعه سوالات آیین نامه موجود در وب سایت مرسی تست آن دسته سوالات سخت و پر تکرار در آزمون هستند که همیشه پاسخ غلط دادن به آنها موجب شده است برخی هنرجویان نتوانند نمره قبولی را کسب کنند. با خواندن این سوالات شما ممکن است در مواجه با این دست سوالات پاسخ صحیح را به آسانی تشخیص بدهید.

برخی هم با نداشتن دقت و تمرکز کافی ممکن است پاسخ سوالات را اشتباه وارد کنند به همین سبب باید به ستون های هر سوال و شماره آن در پاسخنامه دقت کنید. هنرجویان گرامی برای آنکه بتوانید با غلبه بر استرس خود پاسخ صحیح را تشخیص دهید اول به سوالاتی که مطمئن هستند پاسخ داده و سپس به سراغ سوالاتی بروید که نسبت به آنها شک دارید.

برای آن دست از داوطلبانی که به دلیل کمبود وقت نمی توانند مطالعه نمره قبولی را کسب کنند ما بسته طلایی نمونه سوالات آیین نامه را آماده کردیم که کمک می کند در سریع ترین زمان با آمادگی صد در صدی نمره قبولی آزمون آیین نامه رانندگی را کسب کنید.

جهت دریافت بسته طلایی یا مجموعه نمونه سوالات رایگان به همراه آزمون ها به بخش سوالات سایت مراجعه کنید. با آرزوی قبولی شما عزیزان آماده هستیم تا به تمامی سوالاتتان در این خصوص پاسخ دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *