تفاوت تابلو میدان و جهت عبور در میدان

5/5 - (1 امتیاز)

آیا می خواهید تفاوت تابلو میدان و جهت عبور در میدان را بدانید؟ توصیه ی ما به شما مطالعه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست می باشد.

تابلو جهت عبور در میدان چیست؟

از تابلوهای راهنمایی و رانندگی در تجهیزات ترافیکی برای راهنمایی رانندگان و خبر دادن از خطرات احتمالی و برای توجه بیشتر رانندگان به مسیر استفاده می شود.

تابلو جهت عبور در میدان بايد در نزديكي ميدان هايي نصب شود كه به طور كامل مسیر حرکت در آن مشخص نشده است.

اين تابلو نشان دهنده ی جهت عبور و گردش ترافيك در ميدان است. در صورتی که تابلو از فاصله ی مناسب برای رانندگان قابل تشخیص بوده، باید آن را در جزیره میانی میدان نصب کرد و یا این که آن را در فاصله ی ۱.۵ متری سمت راست، قبل از تقاطع نصب کنند.

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم تابلوی جهت عبور در میدان یکی از تابلو راهنمایی انتظامی می باشد که برای راهنمایی و هدایت رانندگان و عابران پیاده در میدان‌ها و تقاطع‌ های پرترافیک استفاده می گردد. با استفاده از این تابلوها، می ‌توان بهبود امنیت و راحتی ترافیکی را در این مناطق افزایش داد.

در واقع تابلوی جهت عبور در میدان یکی از مهم‌ترین تابلوهای ترافیکی در بهبود ایمنی و راحتی ترافیک در میدان ‌ها و تقاطع‌ های پرترافیک می باشد. این تابلوها برای راهنمایی رانندگان و عابران پیاده در میدان ‌های پیچیده و شلوغ طراحی شده است.

با استفاده از تابلوهای جهت عبور در میدان، می ‌توان جهت ‌بندی صحیح ترافیک را راحت کرد و احتمال وقوع تصادفات را به حداقل رساند. استفاده از تابلوهای جهت عبور در میدان با این ویژگی‌ها باعث بهبود امنیت و راحتی ترافیکی در میدان‌ ها و تقاطع ‌های پرترافیک می شود.

تفاوت تابلو میدان و جهت عبور در میدان

کاربرد تابلو جهت عبور در میدان چیست؟

تابلوهای جهت عبور در میدان نقش مهمی در بهبود ترافیک و ایجاد امنیت در محیط‌ های پر ترافیک دارند. این تابلوها به رانندگان و عابران پیاده اعلام می‌ کنند که در چه جهتی باید حرکت کنند و کدام مسیر را باید دنبال کنند.

با استفاده از تابلوهای جهت عبور در میدان، احتمال وقوع تصادفات و دسته‌ بندی ناگواری‌ های ترافیکی به شدت کاهش یافته. علاوه بر این، تسهیل ترافیک و کاهش زمان سفر در این مناطق نیز از مزایای استفاده از این تابلوها بوده.

تابلو میدان چیست؟

تابلو میدان، یکی از انواع تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد که از سری تابلوهای گروه هشداردهنده به حساب می أیند و برای اطلاع‌ رسانی به رانندگان و پیاده‌ روها در میدان ‌ها، تقاطع ‌ها و نقاط حساس شهری و بزرگراهی استفاده می‌شود.

همان طور که در قبل گفتیم، تابلو میدان، یکی از انواع تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که از سری تابلوهای هشداردهنده محسوب شده و برای اطلاع ‌رسانی به رانندگان و پیاده ‌روها در میدان ‌ها، تقاطع‌ ها و نقاط حساس شهری و بزرگراهی استفاده می گردد.

این تابلوها معمولاً اطلاعاتی مانند نام خیابان ‌ها، محل بیمارستان ‌ها، ایستگاه‌ های اتوبوس و مترو، محل تردد دوچرخه‌ سواران و پیاده ‌روها را نمایش داده و به رانندگان کمک می‌کنند تا به راحتی به مقصد خود برسند.

تابلوی میدان

کاربرد تابلو میدان چیست؟

تابلوهای میدان دارای کاربردهای گوناگونی می باشند. این تابلوها در محل های عمومی مانند میدان ها، پارک ها، مراکز خرید و فضاهای باز توسط مسئولان ترافیک نصب می گردد تا به عنوان تابلوهای راهنمایی و رانندگی عمل کنند.

از دیگر کاربردهای تابلوهای میدان می‌ توان به نشان دادن مسیرهای پیاده ‌روی، ایستگاه‌ های اتوبوس و مراکز اطفای حریق اشاره کرد. هم چنین، تابلوهای میدان می ‌توانند برای تبلیغات و تبلیغات شهری نیز استفاده گردند. با توجه به کاربرد متنوع تابلوهای میدان، انتخاب و نصب تابلو مناسب در مکان‌ های مختلف بسیار مهم می باشد.

ما در بالا تعاریف هر یک از تابلو های میدان و تابلوی جهت عبور در میدان را ارایه کرده ایم و شما با تفاوت هر یک از آن ها آشنا شدید. اکنون جهت آشنایی با نمونه سوالات آیین نامه پیرامون مباحث بالا به شما پیشنهاد می کنیم فایل کامل و جامع موجود در این سایت را تهیه و مطالعه فرمایید.

این سوالات کمک بسیاری برای کسب نمره ی قبولی در آزمون اصلی به شما می کند. مبلغی که برای این سوالات در نظر گفته شده است نسبت به تعداد این سوالات بسیار ناچیز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *