تجربه امتحان ایین نامه

5/5 - (1 امتیاز)

هر کسی ممکن است یک تجربه امتحان ایین نامه داشته باشد، که برای او یک تجربه خوب یا بد باشد، ما در مطلب زیر از سایت مرسی تست یکی از این تجربه‌های جالب را برای شما بیان کرده‌ایم.

تجربه ی قبولی من در امتحان ایین نامه

تجربه قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی مربوط به یکی از افرادی است که این مطلب را برای ما فرستاده‌اند، حدود ۴ سال پیش بود که تازه امتحان کنکور داده بودم و در همان حال تصمیم گرفتم که برای اخذ گواهینامه نیز ثبت نام کنم، ولی آنقدر آن یک سال برای کنکور و درس خواندن اقدام کردم که دیگر برایم سخت بود که بخواهم حتی یک صفحه از روزنامه را مطالعه کنم.

تنها چیزی که آن لحظه احتیاج داشتم یکم استراحت بود، اما از طرف دیگری ترجیح می‌ دادم که قبل از شروع دانشگاه و ترم‌ های جدید لااقل کار های دریافت گواهینامه‌ ام را انجام داده باشم.

دو هفته از کنکور گذشته بود که به یکی از نزدیک‌ترین آموزشگاه‌های محل زندگیم مراجعه کردم، هنگامی که به آموزشگاه وارد شدم حس عجیبی مانند خوشحالی و استرس داشتم.

جهت ثبت نام به مدارکی که در تابلوی اعلانات نوشته شده بود مراجعه کردم و یک برگه و خودکار از توی کیفم بیرون آوردم و تمام آن مدارک را نوشتم. سپس آموزشگاه را ترک کردم و تمام مدارک را آماده کردم و با ریختن مبلغ مورد نظر به شماره حساب، روز بعد به آموزشگاه مراجعه کردم.

البته یک سری از آزمایش‌ها و معایناتی هم بود که آنها را نیز انجام دادم. حدوداً ۳ یا ۴ روز بعد با من تماس گرفتند که باید برای کلاس‌های تئوری به آموزشگاه می‌رفتم.

اولین کلاس آیین نامه بود که چند نفری بودیم که کتاب آیین نامه را نداشتیم، و مربی بعد از ورود به کلاس به همه تذکر داد که داشتن کتاب یک امر ضروری است. پس همان روز مجبور شدم که به یک آدرس کتاب فروشی مراجعه کنم و آن کتاب را بخرم، تا حجم کتاب را دیدم سرم سوت کشید.

حوصله ی خواندن این کتاب حجیم را نداشتم و برایم بسیار سخت بود. هفته اول کلاس‌های آیین نامه را تمام کردم و بار اول شرکت در آزمون آیین نامه رد شدم، اصلاً ناراحت نشدم که توی این آزمون قبول نشدم چون کتاب را نخوانده بودم.

خیلی‌ها هم مثل من رد شده بودند و مربی به ما گفته بود که دوباره باید امتحان دهیم.

اما متاسفانه باید مبلغی را به شماره حساب‌ها واریز می‌کردیم، در دومین آزمون آیین نامه نمره بالایی گرفتم و قبول شدم. اما می خواهید بدانید چگونه؟ بعد از امتحان اول بود که دوستم به من زنگ زد که با او بیرون بروم، با اینکه اصلاً حوصله این کار را نداشتم اما با او بیرون رفتم.

توی پارک نشستیم و در مورد کنکور صحبت کردیم و در مورد کلاس رانندگی که ثبت نام کرده بودم و مشکل خواندن کتاب آیین نامه برای او صحبت کردم.

دوستم به من گفت پسر خوب توی این دوره چه کسی این حجم زیاد کتاب را می‌خواند، امکانات و راه‌های بهتری برای کسب قبولی در آزمون آیین نامه می‌باشد، اول فکر کردم که منظورش تقلب کردن است. دوستم خندید و به من گفت نه منظورم این نیست منظور من این است که توی اینترنت و سایت‌های معتبر بگردی و نمونه سوالات آیین نامه سال‌ های قبل را با جواب‌ های درست آن پیدا کنی.

اگر آنها را با دقت بخوانی به راحتی می‌توانی نمره قبولی کسب کنی. بعد گوشی خود را درآورد و آدرس چند سایت معتبر و حتی چند نمونه سوال را برای من آورد، من به حرف او گوش دادم و آن سوالات را مطالعه کردم.

واقعاً سایت‌های خوبی بود کلی سوال با پاسخ‌های درست داخل این سایت‌ها گذاشته شده بود، هر چقدر جلو رفتم به حال خودم تاسف خوردم که چرا زودتر با این سایت‌ها آشناش نشدم به طوری که همه سوالات سری اول آزمون آیین نامه دقیقاً در داخل این نمونه سوالات آورده شده بود.

توی کمترین زمان به تمام سوالات مسلط شدم و در امتحان آیین نامه قبول شدم. خودم رو برای حضور در کلاس‌های عملی آماده کردم و از آنجایی که قبلاً رانندگی را از پدرم یاد گرفته بودم توی مرحله اول امتحان شهر نیز قبول شدم و بعد از دو هفته گواهینامه برایم صادر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *