تابلو کارگران مشغول کارند

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو کارگران مشغول کارند اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو کارگران مشغول کارند

تابلو کارگران مشغول کارند یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلوی کارگران مشغول کار هستند از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلوی کارگران مشغول کار اند عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

کاربرد و ویژگی های تابلو کارگران مشغول کارند

حتما در حین رانندگی در جاده ها با این تابلو روبرو شده اید و به دنبال آن کارگران و ماشین آلات راه سازی را مشاهده کرده اید.

تابلوی کارگران مشغول کار اند نشان می دهد که کارگران جاده در یا نزدیک جاده می باشند. رانندگان باید هوشیار و آماده باشند تا در صورت مواجه شدن با این تابلو سرعت خود را کم کنند یا توقف نمایند. اغلب کارگران مشغول کارند در مناطق ساخت و ساز نصب می شود که محدودیت سرعت کاهش یافته است.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر ببینید:

دلایل نصب تابلو کارگران مشغول کارند چیست؟

  • علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: تابلو کارگران مشغول کارند در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به تابلوی کارگران مشغول کار اند متوجه می شوند چه مفهومی دارد.
  • راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابلوهای ترافیکی مانند تابلو کارگران مشغول کارند می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.
  • علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلوی کارگران مشغول کار اند، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.
  • کمک رسانی به تمام افراد: تابلوهای ترافیکی مانند تابلو کارگران مشغول کارند به تمام افراد کمک می کنند تا حرکت های درست و عبور مناسب از راه ها داشته باشند و به راحتی مسیرهای خود را شناسایی کنند.
  • هشدار در مورد مکان های خطرناک: تابلوهای ترافیکی از جمله تابلوی کارگران مشغول کار اند، هشداری برای تمام افراد است تا آن ها را در شرایط مختلف جاده ای، از خطرات احتمالی در امان نگه دارند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

با توجه به اینکه تعداد تابلوهای راهنمایی و رانندگی که یکی از آن ها تابلو کارگران مشغول کارند می باشد، بسیار زیاد است و به خاطر سپردن آن یک کار وقت گیر می باشد، هم چنین احتمال اشتباه گرفتن آن ها با یکدیگر نیز زیاد است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نمونه سوالات آیین نامه تابلوها، استفاده کنید.

جهت آشنایی بیشتر با سوالات مربوط به تابلو کارگران مشغول کارند، به شما پیشنهاد می کنیم سوال زیر را مطالعه فرمایید:

مفهوم تابلوی زیر چیست؟

تابلو کارگران مشغول کارند

  1. تابلوی کارگران مشغول کار اند
  2. یک تابلوی خطر است
  3. یک تابلوی انتظامی است
  4. گزینه های ۱ و ۲ صحیح می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

امیدواریم این مطلب تهیه شده در سایت مرسی تست در مورد تابلوی کارگران مشغول کار اند مورد استفاده ی شما داوطلبان قرار بگیرد. اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مطالب دیگر سایت قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *