تابلو پیچ به چپ ممنوع

5/5 - (1 امتیاز)

اگر می خواهید اطلاعاتی راجع به تابلو پیچ به چپ ممنوع کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطالب از سایت مرسی تست با ما همراه باشید.

تابلو پیچ به چپ ممنوع چیست؟

تابلو گردش به چپ ممنوع، یکی از تابلوهای ترافیکی مهم می باشد و از گروه تابلوهای بازدارنده یا انتظامی است. این تابلو، نوع ممنوعیت را به وسیله ی علامت و تصویری که دارند، نشان می دهند.

تابلو پیچ به چپ ممنوع، را با نام تابلو گردش به چپ ممنوع نیز می شناسند که به این معناست که نباید به سمت چپ گردش انجام داد.

در سرتاسر جهان، در تابلوهای ترافیکی از نمادها به جای کلمات، برای انتقال پیام استفاده می کنند. در واقع، نمادها، ارتباط کلی را با کاربران جاده برقرار می کنند و بر موانع زبان غلبه می کنند.

آشنایی با این گونه نماد ها برای ایجاد امنیت و حفظ بهره وری بسیار لازم می باشد. هم چنین باعث کاهش حوادث و تصادفات جاده ای می گردد.

تابلو گردش به چپ ممنوع، معمولا بر سر چهاراه ها نصب می شود و نقش به سزایی در کاهش تصادفات جاده ای دارد. تبعیت از این تابلوها الزامی بوده و در صورت عدام پیروی از آن ها، با متخلفان، طبق قانون برخورد می شود و مشمول جریمه می گردند.

ویژگی های تابلو پیچ به چپ ممنوع چیست؟

اگر بخواهیم از جمله ویژگی های ظاهری تابلو پیچ به چپ ممنوع را بیان کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همانگونه که قبلا هم گفتیم، تابلو گردش به چپ ممنوع از جمله تابلوهای بازدارنده یا انتظامی می باشد.
 • تابلو پیچ به چپ ممنوع، به شکل دایره ای با نوار حاشیه ای قرمز می باشد، که از کاری منع می کند.
 • تابلو گردش به چپ ممنوع، زمینه ی سفید دارد و یک تصویر مشکی که نشان دهنده ی گردش به چپ است در مرکز آن آمده است و یک خط مورب قرمز بر روی آن کشیده شده است.
 • تابلو پیچ به چپ ممنوع، بر سر چهاراه ها نصب می شود و به این معناست که رانندگان نباید به سمت چپ، گردش کنند.
 • تابلو گردش به چپ ممنوع، یکی از پرکاربرد ترین تابلوهای ترافیکی می باشد و باعث افزایش ایمنی می گردد.
 • در واقع عدم گردش به چپ در مفهوم این تابلو، به رانندگان هشدار داده می شود و عدم پیروی از آن، جریمه در پی خواهد داشت.

تصویر تابلو گردش به چپ ممنوع، در زیر آورده شده است. هم چنین نقطه ی مقابل این تابلو، تابلو پیچ به راست ممنوع می باشد که از نظر تمام ویژگی ها، شبیه به تابلو پیچ به چپ ممنوع می باشد، با این تفاوت که گردش به راست در این تابلو ممنوع اعلام شده است.

تابلو پیچ به چپ ممنوع

تابلو پیچ به چپ ممنوع

تابلو پیچ به راست ممنوع

مزیت های استفاده از تابلوهای ترافیکی چیست؟

 • کمک به راننده در انتخاب مسیر درست
 • اعلام داشتن سرعت مجاز
 • هشدار دادن در رابطه با محل عبور حیوانات، کودکان، وسایل نقلیه سنگین و …
 • اعلام نام خیابان‌ها، معابر، مکان‌های عمومی و مقدار مسافت رسیدن به مقصد
 • هشدار وجود خطر در شب
 • کاهش گم شدن و زمان رسیدن به مقصد

ما در سایت مرسی تست، یک فایل جامع و کامل از نمونه سوالات آیین نامه ی سال های قبل تهیه کرده ایم، و در اختیار شما داوطلبان قرار داده ایم.

شما با خرید این سوالات و مرور آن ها قبل از آزمون آیین نامه ی خود، شانس موفقیت خود را در این آزمون بالا می برید. این سوالات از پرتکرار ترین و مهم ترین سوالات می باشند.

قیمتی که برای این بسته در نظر گرفته شده است، بسیار ناچیز می باشد. اما بخش دیگری نیز در سایت قرار داده شده است، به نام آزمون های آنلاین.

این بخش، محیط واقعی آزمون آیین نامه را برای شما شبیه سازی می کند، با همان تعداد سوال و مدت زمان. این آزمون کاملا رایگان می باشد و بابت آن هیچ مبلغی دریافت نمی شود.

شما با شرکت در این آزمون در یک محیط واقعی قرار می گیرید و خود را محک می زنید. در پایان نیز می توانید پاسخی که به سوالات دادید را با پاسخ های صحیح، مقایسه کنید و نقاط ضعف خود را برطرف سازید.

سوال – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

 1. تابلو پیچ به چپ ممنوع
 2. تابلو پیچ به راست ممنوع
 3. تابلو دور زدن از چپ ممنوع
 4. تابلو دور زدن از راست ممنوع

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *