تابلو پارک سوار

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال کسب اطلاعات در زمینه ی تابلو پارک سوار هستید، لطفا این مطلب در سایت مرسی تست را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو پارک سوار

پارک سوار که نام دیگر آن پارکینگ تشویقی می باشد، نوعی از امکانات برای پارک خودرو و از زیرساخت های حمل و نقل عمومی می باشد که اجازه می دهد مسافران و مردم دیگر برای رفتن به مراکز شهر، وسایل نقلیه ی خود را در این مکان ها پارک نمایند.

در این صورت می توانند با وسایل نقلیه ی عمومی مانند اتوبوس، قطار، مترو و … به مقصد خود بروند. در این صورت خودروی شخصی در طول روز در محل پارک سوار می ماند و وقتی که صاحب آن از مقصد خود بازگشت، دوباره مورد استفاده قرار می گیرد.

پارک سوارها در حالت کلی در حومه ی شهرها یا کلانشهرها و حاشیه های شهرهای بزرگ ایجاد می شوند. پارک سوار به اختصار با علامت P+R یا P&R نشان داده می شود.

مزایای استفاده از پارک‌سوار

پارک سوار باعث کاهش ترافیک در مراکز شهرهای بزرگ و کاهش هزینه های پارک کردن خودرو در مرکز شهر می شود. هم چنین کاهش استرس، کاهش آلودگی هوا و روان تر شدن ترافیک را نیز در پی خواهد داشت.

هم چنین در بسیاری از پارک سوارها، تسهیلاتی برای مسافران قرار داده شده است، مانند سرویس های بهداشتی، کیوسک اطلاعات، فروشگاه، غذاخوری، کافه تریا، پمپ بنزین، تعمیرگاه و …

أنواع پارک سوار عبارت اند از: پارک سوار ویژه اتوبوس، پارک سوار راه آهن، پارک سوار دوچرخه، بوسه و سوار (به معنای توقف کوتاه راننده بدون ترک خودرو جهت پیاده یا سوار کردن)، هم سفری (به معنای استفاده ی مشترک از خودروها)

تابلوی پارک‌سوار چه می باشد؟

تابلو پارک سوار در دسته ی تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده قرار می گیرد. این تابلو دارای شکل مستطیل می باشد و دارای پس زمینه ی آبی است. در تصاویر زیر نمونه های آن آمده است.

تابلو پارک سوار تابلو پارک سوار تابلو پارک سوار

تابلو پارک سوار به رانندگان اعلام می کند که می توانید وسیله ی نقلیه ی خود را در این مکان ها پارک کنید و به راحتی با وسایل نقلیه ی عمومی به مقصد خود بروید.

حال ممکن است این محل پارک، یک پارکینگ بزرگ باشد، که وسایل نقلیه ی شخصی در آن جا پارک می شوند و از حمل و نقل عمومی استفاده می شود.

در اکثر مواقع برای جلوگیری از ازدحام و ترافیک های سنگین، محل پارک سوارها در خارج از نواحی شهرها ایجاد می شوند. که یک راهی برای تشویق افراد به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می باشد.

امکانات پارک سوار به مسافران این امکان را داده تا از رانندگی پر استرس در جاده های شلوغ و جستجوی پارکینگ کمیاب و گران در مرکز شهر دوری کنند. آن ها ممکن است با کمک به استفاده از حمل و نقل عمومی در مناطق شلوغ شهری، ترافیک را کاهش دهند.

امکانات پارک سوار به مسافرانی که فراتر از فاصله پیاده روی عملی از ایستگاه راه آهن یا ایستگاه اتوبوس زندگی می کنند، کمک بسیاری می کند. آن ها هم چنین ممکن است برای مسافرانی که وسایل نقلیه سوخت جایگزین دارند، که اغلب دارای برد کمتری می باشند، زمانی که تسهیلات به خانه نزدیک تر از مقصد نهایی است، مناسب بوده.

بسیاری از پارک ها و وسایل نقلیه دارای قسمت های انتظار مسافر و یا توالت هستند. اطلاعات سفر، مانند بروشورها و پوسترها، ممکن است ارائه گردد. در مراکز بزرگتر، خدمات اضافی مانند دفتر مسافرتی، فروشگاه مواد غذایی، کارواش، یا کافه تریا ممکن است ارائه شود. این ها اغلب توسط اپراتورهای شهرداری برای تشویق استفاده از پارک سوار در دسترس قرار می گیرد.

تابلوهای پارک سوار در ابتدای پارک سوارها قرار می گیرند تا رانندگان را از این امکان با خبر کنند. و این خود یک تشویق برای رانندگان است تا بیشتر از وسایل نقلی عمومی استفاده نمایند.

در زیر به معرفی نمونه سوالات آیین نامه برای این مبحث می پردازیم.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

  1. تابلو پارک سوار
  2. تابلو پارکینگ
  3. تابلو ایستگاه اتوبوس
  4. هیچ کدام

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

  1. تابلو ایستگاه مترو
  2. تابلو پارک سوار
  3. تابلو ایستگاه قطار شهری
  4. تابلو ایستگاه اتوبوس

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

امیدواریم این مطلب در مورد تابلو پارک سوار برای شما داوطلبان آزمون آیین نامه مفید باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *