تابلو هتل

5/5 - (1 امتیاز)

ما می خواهیم در این مطلب به معرفی تابلو هتل بپردازیم. لطفا در ادامه ی این مطلب از سایت مرسی تست با ما همراه باشید.

معرفی تابلو هتل

تابلو هتل یکی از تابلوهای مهم راهنمایی و رانندگی و از دسته ی تابلوهای اخباری می باشد. این تابلو که در نزدیکی هتل ها یا اقامتگاه ها نصب می شود، به رانندگان و گردشگران اطلاع می دهد که در این نزدیکی هتل وجود دارد.

هر راننده یا مسافری که این تابلو را مشاهده کرد، به راحتی و با اطمینان بیشتر می تواند به این مکان دسترسی داشته باشد و در نتیجه باعث افزایش امنیت در رانندگی و تسهیل تردد در راه ها می شود.

همان طور که قبلا گفتیم تابلوی هتل از دسته تابلوهای آگاهی دهنده می باشد که دارای ویژگی های ظاهری است از جمله: به شکل چهارگوش است و دارای پس زمینه ی آبی می باشد. در مرکز این تابلو از یک نماد تخت که مفهوم این تابلو را برساند، بهره گرفته اند.

در واقع می تواند گفت نصب این تابلو در راه ها بسیار مهم است، چرا که مسافران با دیدن این تابلو اگر نیاز به اقامتگاه داشته باشند می توانند به این مکان مراجعه کنند و بعد از استراحت به مابقی راه خود ادامه دهند.

این تابلو نیز جنبه ی تبلیغاتی برای هتل نیز خواهد داشت. چرا که باعث حضور بیشتر گردشگران در این مکان و استفاده از خدمات هتل می شود.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید:

تابلو هتل

تابلو هتل در پیدا کردن یک اقامتگاه مناسب با خاصت و سلیقه ی مسافران و گردشگران مناسب است. تابلوی هتل در نزدیکی این گونه اقامتگاه ها نصب می شود.

کاربرد این تابلو در سطح شهرها، مخصوصا شهرهای بزرگ که هتل های فراوان دارد، بسیار زیاد است. هم چنین در راه های بین شهری و بزرگ راه ها نیز برای اطلاع از وجود اقامتگاه ها به رانندگان و مسافران، از این تابلو استفاده می شود.

اکنون که با تابلوی هتل آشنا شدید، می خواهیم در زیر تعدادی از نمونه سوالات آیین نامه را بیاوریم که مرتبط با مبحث امروز است. پس با ما همراه باشید.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

 1. تابلو مهمانسرا
 2. تابلو هتل
 3. تابلو استراحتگاه
 4. تابلو اقامتگاه

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – تابلو هتل جزو کدام دسته از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای انتظامی یا بازدارنده
 2. تابلوهای اخطاری یا هشدار دهنده
 3. تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده
 4. تابلوهای راهنمای مسیر

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۳ – کدام یک از گزینه های زیر در مورد تابلو هتل درست است؟

 1. این تابلو از نزدیک ترین اقامتگاه و هتل در راه ها به مسافران خبر می دهد
 2. این تابلو به صورت چهارگوش می باشد و دارای پس زمینه ی آبی است
 3. این تابلو جزو تابلوهای اخباری راهنمایی و رانندگی می باشد
 4. تمام موارد بالا صحیح می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

سوال ۴ – کدام یک از گزینه های زیر در مورد تابلو هتل صحیح نمی باشد؟

 1. این تابلو جنبه در تبلیغات شهری و تبلیغات برای هتل دارد
 2. جزو تابلوهای اخطاری در راهنمایی و رانندگی می باشد
 3. از گروه تابلوهای اخباری و آگاهی دهنده است
 4. در نزدیکی هتل ها نصب می شود

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

اکنون که با تابلو هتل آشنا شدید، به شما توصیه می کنیم نمونه سوالات بیشتری از تابلوهای را مرور کنید تا با این مباحث آشنا شوید. لینک دانلود این فایل در همین مطلب گذاشته شده مه با مراجعه به آن می توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید.

نکاتی پیرامون آزمون آیین نامه

کسب آمادگی در آزمون یکی از ضروریاتی است که باید توسط هر داوطلبی صورت پذیرد. در این صورت امکان موفقیت او در این آزمون فراهم نخواهد بود.

برای کسب آمادگی می توان از راه های گوناگونی بهره برد. برای مثال استفاده از کتاب آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی، حل نمونه سوالات آیین نامه از آزمون های دوره های قبلی، شرکت در آزمون های آنلاین شبیه سازی شده از آزمون های اصلی و …

هر داوطلبی با توجه به توانایی خود و میزان وقتی که در اختیار دارد می تواند از هر یک از این روش ها استفاده کند. برای مثال خواندن کتاب آیین نامه برای داوطلبانی که از کمبود وقت برخوردار هستند، توصیه نمی شود.

ما بهترین روش در میان این روش ها را تهیه ی بسته طلایی سوالات آیین نامه پیشنهاد می دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *