تابلو عبور دوچرخه سوار

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو عبور دوچرخه سوار اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو عبور دوچرخه سوار

تابلوی عبور دوچرخه‌سوار یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلوی عبور دوچرخه‌سوار از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلوی عبور دوچرخه‌سوار عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

کاربرد و ویژگی های تابلو عبور دوچرخه سوار

تابلوی عبور دوچرخه‌سوار، در مناطق و مكان هايي كه امكان عبور دوچرخه از خيابان وجود دارد، نصب مي گردد، تا به رانندگان هشدار دهد كه سرعت خود را كم كرده و مراقب عبور دوچرخه سوارها بوده تا هم دوچرخه سواران آسيبي نبينند و هم رانندگان امنيت كافي داشته باشند.

شما تصویر این تابلو را می توانید در زیر مشاهده کنید:

دلایل نصب تابلو عبور دوچرخه سوار چیست؟

علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: تابلو عبور دوچرخه سوار در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به تابلوی عبور دوچرخه‌سوار متوجه می شوند چه مفهومی دارد.

راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابلوهای ترافیکی مانند تابلو عبور دوچرخه سوار می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.

علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلو عبور دوچرخه سوار، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.

کمک رسانی به تمام افراد: تابلوهای ترافیکی مانند تابلوی عبور دوچرخه‌سوار به تمام افراد کمک می کنند تا حرکت های درست و عبور مناسب از راه ها داشته باشند و به راحتی مسیرهای خود را شناسایی کنند.

هشدار در مورد مکان های خطرناک: تابلو های ترافیکی از جمله تابلو عبور دوچرخه سوار، هشداری برای تمام افراد است تا آن ها را در شرایط مختلف جاده ای، از خطرات احتمالی در امان نگه دارند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

با توجه به اینکه تعداد تابلو های راهنمایی و رانندگی که یکی از آن ها تابلوی عبور دوچرخه‌سوار می باشد، بسیار زیاد است و به خاطر سپردن آن یک کار وقت گیر می باشد، هم چنین احتمال اشتباه گرفتن آن ها با یکدیگر نیز زیاد است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نمونه سوالات آیین نامه تابلوها، استفاده کنید.

جهت آشنایی با سوالات پیرامون تابلو عبور دوچرخه سوار می توانید در پایان این مطلب با ما همراه باشید:

سوال ۱ – مفهوم این تابلو در کدام گزینه صحیح می باشد؟

تابلو عبور دوچرخه سوار

  1. تابلوی عبور دوچرخه‌سوار
  2. یک تابلوی هدایت مسیر می باشد
  3. تابلوی عبور دوچرخه‌سوار ممنوع است
  4. یک تابلوی انتظامی است

پاسخ صحیح گزینه ۱

سوال ۲ – کدام یک از گزینه ها مفهوم تابلوی زیر را می رساند؟

  1. یک تابلوی خطر می باشد
  2. یک تابلوی انتظامی می باشد
  3. تابلوی ممنوعیت است
  4. هیچ کدام

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

امیدواریم این مطلب تهیه شده در سایت مرسی تست در مورد تابلو عبور دوچرخه سوار مورد استفاده ی شما داوطلبان قرار بگیرد. اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلو های راهنمایی و رانندگی در مطالب دیگر سایت قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *