تابلو عبور حیوانات اهلی

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو عبور حیوانات اهلی اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو عبور حیوانات اهلی

تابلو عبور حیوانات اهلی یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلوی عبور حیوانات‌اهلی از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلوی عبور حیوانات‌اهلی عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هدف از نصب و به کارگیری علائم اخطاری از جمله تابلوی عبور حیوانات‌اهلی، هشدار خطرات پیشرو به افراد و انجام اقدامات فوری می باشد. به طوری که هر فردی با مشاهده ی این تابلو بتواند تصمیمات مناسبی را اخذ کند.

کاربرد و ویژگی های تابلو عبور حیوانات اهلی

تابلو عبور حیوانات اهلی، در مناطق روستایی و راه هایی که از کناره ی کوه و چراگاه ها می گذرد، نصب می گردد و هشدار از عبور حیوانات اهلی می دهد.

رانندگان با دیدن تابلوی عبور حیوانات‌اهلی باید از سرعت خود کم کنند و با دقت به اطراف خود و احتیاط کامل عبور نمایند. در شکل این تابلو، تصویر یک گاو آورده شده که به معنای حیوان اهلی می باشد.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید:

دلایل نصب تابلو عبور حیوانات اهلی چیست؟

 • علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: تابلوی عبور حیوانات‌اهلی در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به تابلوی عبور حیوانات‌اهلی متوجه می شوند چه مفهومی دارد.
 • راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابلوهای ترافیکی مانند تابلوی عبور حیوانات‌اهلی می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.
 • علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلوی عبور حیوانات‌اهلی، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.
 • کمک رسانی به تمام افراد: تابلوهای ترافیکی مانند تابلوی عبور حیوانات‌اهلی به تمام افراد کمک می کنند تا حرکت های درست و عبور مناسب از راه ها داشته باشند و به راحتی مسیرهای خود را شناسایی کنند.
 • هشدار در مورد مکان های خطرناک: تابلوهای ترافیکی از جمله تابلوی عبور حیوانات‌اهلی، هشداری برای تمام افراد است تا آن ها را در شرایط مختلف جاده ای، از خطرات احتمالی در امان نگه دارند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

با توجه به اینکه تعداد تابلوهای راهنمایی و رانندگی که یکی از آن ها تابلوی عبور حیوانات‌اهلی می باشد، بسیار زیاد است و به خاطر سپردن آن یک کار وقت گیر می باشد، هم چنین احتمال اشتباه گرفتن آن ها با یکدیگر نیز زیاد است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نمونه سوالات آیین نامه تابلوها، استفاده کنید.

لینک دانلود این سوالات در مطلب همین بخش فعال می باشد، کافی است با خرید این بسته طلایی و مرور آن ها قبل از آزمون آیین نامه، شاهد موفقیت خود باشید.

می توانید در زیر بخشی از سوالات آیین نامه که مرتبط با این پست است را مطالعه کنید:

سوال ۱ – مفهوم این تابلو چه می باشد؟

تابلو عبور حیوانات اهلی

 1. تابلوی عبور حیوانات‌وحشی
 2. تابلوی عبور حیوانات‌اهلی
 3. تابلو عبور حیوانات
 4. یک تابلوی انتظامی است

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه درست است؟

 1. تابلوی عبور حیوانات‌اهلی
 2. تابلوی عبور حیوانات‌وحشی
 3. یک تابلوی خطر می باشد
 4. تابلو عبور حیوانات

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

امیدواریم این مطلب تهیه شده در سایت مرسی تست در مورد تابلو عبور حیوانات اهلی مورد استفاده ی شما داوطلبان قرار بگیرد. اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مطالب دیگر سایت قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *