تابلو عبور با بار بیش از ۲٫۴ تن ممنوع

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که در مورد تابلو عبور با بار بیش از ۲٫۴ تن ممنوع اطلاعاتی بدست آورید، لطفا این مطلب از سایت مرسی تست را مطالعه فرمایید. این مطلب می تواند اطلاعاتی کاملی راجع به این تابلو به شما بدهد.

تابلوی عبور با بار بیش تر از ۲،۴ تن ممنوع چیست؟

این تابلو برای محدود کردن و جلوگیری از عبور وسایل نقلیه با وزن بیشتر از ۲.۴ تن از خیابان ها و برخی از راه ها خبر می دهد. در واقع از این تابلو در برخی از راه هایی که نیاز به اعمال این محدودیت دارد خبر می دهد.

این تابلو جزو گروه تابلوهای انتظامی و بازدارنده می باشد. که می تواند ویژگی هایی داشته باشد از جمله: به شکل دایره است، نوار قرمز رنگی به دور دایره ی آن می باشد، دارای زمینه ی سفید است و تصویر آن به رنگ مشکی در زمینه ی سفید قرار گرفته است.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر ببینید. در این تصویر نوشته ی ۲.۴ تن نوشته شده است که نشان دهنده ی همین موضوع می باشد.

تابلو عبور با بار بیش از ۲٫۴ تن ممنوع

این تابلو با هدف حفظ امنیت و سلامتی عابران و رانندگان در راه ها و محورهای حمل و نقل ایجاد شده است و بسیار حایز اهمیت است.

در واقع هدف از نصب تابلوی عبور با بار بیش تر از ۲٫۴ تن ممنوع این می باشد که از ورود وسایل نقلیه ای که دارای وزن بیشتر از ۲.۴ تن هستند و تردد آن ها در این مکان ها جلوگیری کند.

این تابلوی انتظامی نوعی ممنوعیت را می رساند و در واقع به کاری دستور می دهد و یا از کاری باز می دارد تا وسایل نقلیه ای که دارای بار سنگین هستند از برخی از معابر عبور نکنند.

از جمله کاربرد های این تابلو چیست؟

استفاده از تابلو عبور با بار بیش از ۲٫۴ تن ممنوع دارای کاربردهای مختلفی می باشد. از این رو با نصب این تابلو به صورت مستقیم در کنار جاده ها از رانندگان می خواهد که اگر باری بیشتر از ۲.۴ تن دارند نمی توانند از این مکان ها عبور نمایند.

از این رو رعایت کردن این قانون از دو نظر مهم می باشد. که عبارت اند از:

کنترل ترافیک: اگر وسیله ی نقلیه ای که دارای بار های سنگین هستند از معابر عبور نمایند، ترافیک را بسیار تحت تاثیر قرار می دهند و باعث ایجاد شلوغی و توقف در راه ها می شوند.

از این رو با نصب تابلوی عبور با بار بیش تر از ۲٫۴ تن ممنوع از ورود این گونه وسایل نقلیه به این راه ها جلوگیری می شود تا ترافیک ها روان تر گردند و هم چنین احتمال وقوع تصادفات کمتر شود.

حفظ سلامتی و ایمنی: وزن بالای بسیاری از وسایل نقلیه ای که دارای بار هستند، ممکن است مشکلات زیادی را از نظر فنی و خرابی در وسایل نقلیه دیگر ایجاد کند. ایجاد این مشکلات نیز باعث به خطر انداختن امنیت رانندگان و عابران می شود.

هم چنین ممکن است عبور وسایل نقلیه ی سنگین باعث خرابی برخی از زیر ساخت های جاده ای و آثار تاریخی شود. از این رو با اعمال محدودیت برای این وسایل، از ورود آن ها به برخی از معابر جلوگیری به عمل می آید.

اکنون می خواهیم در پابان این مطلب چند نمونه سوالات آیین نامه که درباره ی تابلوی عبور با بار بیش تر از ۲٫۴ تن ممنوع می باشد را برای شما معرفی کنیم.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه درست می باشد؟

 1. تابلو عبور با طول بیش از ۲٫۴ متر ممنوع
 2. تابلو عبور با بار بیش از ۲٫۴ تن ممنوع
 3. تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۴ متر ممنوع
 4. تابلو عبور با عرض بیش از ۲٫۴ متر ممنوع

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – در مورد هدف های نصب تابلو عبور با بار بیش از ۲٫۴ تن ممنوع کدام گزینه درست می باشد؟

 1. باعث کاهش مشکلات فنی در راه ها می شود
 2. باعث حفظ امنیت عابران و رانندگان سایر وسایل نقلیه می شود
 3. باعث روان تر شدن ترافیک ها در معابر می گردد
 4. تمام موارد بالا صحیح است

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

سوال ۳ – شکل تابلوی عبور با بار بیش تر از ۲٫۴ تن ممنوع چیست؟

 1. دایره ای شکل
 2. مثلث شکل
 3. مربع شکل
 4. مستطیل شکل

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *