تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع

5/5 - (1 امتیاز)

در مورد کسب اطلاعات راجع به تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع، پیشنهاد ما به شما مطالعه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست می باشد.

معرفی تابلوی عبور با ارتفاع بیشتر از ۲،۹ متر ممنوع

این تابلو که جزو دسته ی تابلوهای انتظامی می باشد، ممنوعیتی را برای برخی از وسایل نقلیه در نظر گرفته است. به عبارت دیگری دستور به کاری می دهد یا از کاری باز می دارد.

تابلوی عبور با ارتفاع بیش از ۲،۹ متر ممنوع بیان می کند که وسایل نقلیه اگر ارتفاع بیشتر از ۲،۹ متر داشته باشند، مجاز به عبور از محلی نیستند که تابلو در آن نصب شده است.

یکی از هدف های نصب این تابلو در مناطقی می باشد که مناسب وسایل نقلیه ی با اترفاع زیاد نمی باشد. مانند کامیون ها، اتوبوس ها و تریلرها.

از این رو با نصب تابلوی عبور با ارتفاع بیش از ۲،۹ متر ممنوع در این راه ها، به رنندگان این گونه وسایل نقلیه دستور می دهند تا از ورود وسیله ی نقلیه ی خود که دارای این وژگی می باشد، جدا خودداری کنند چرا که باعث تداخل با سازه ها و تجهیزات موجود در راه ها می شود.

تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع

در واقع تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع در مکان هایی که نیاز به محدود کردن وسایل نقلیه با ارتفاع زیاد دارد، استفاده می شود تا به حفظ امنیت و عبور آسان عابران و دیگر رانندگان مکم کند.

ویژگی های این تابلو چیست؟

اگر بخواهیم از برخی از ویژگی های مهم این تابلو صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آگاهی رانندگان: یکی از اصلی ترین ویژگی این تابلو همین مورد است که به سایر رانندگان اطلاع و دستور می دهد که در مسیر پیش رو محدودیت ارتفاع وجود دارد. در این صورت رانندگان می دانند اگر وسیله ی نقلیه ی آن ها ارتفاع بیشتر از ۲،۹ متر داشت، نباید از این مسیر تردد کنند.

بهبود امنیت: تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع برای جلوگیری از ورود وسایل نقلیه با ارتفاع مورد نظر به منطقه می باشد. در این صورت رعایت کردن این قانون باعث بهبود امنیت در راه ها و محورهای حمل و نقل شده. و از برخورد این وسایل نقلیه ی بلند با برخی از تجهیزات راه ها جلوگیری می شود.

کاهش خطرات تصادف: با دستور دادن به رانندگان در مورد محدودیت های ارتفاع برای وسایل نقلیه، می توان تا حدودی خطرات تصادفات و دیگر حوادث را کاهش داد. چرا که اگر این وسایل از این گونه مناطق عبور نمایند ممکن است باعث برخورد با سازه ها، لوازم تاسیساتی، سیم های برق و دیگر موانع شوند و علاوه بر خسارات مالی، خسارات دیگری را نیز به بار آورند.

بعد از معرفی کامل تابلوی عبور با ارتفاع بیش از ۲،۹ متر ممنوع و کاربرد و ویژگی های این تابلو، نوبت این است که نمونه سوالات آیین نامه که در مورد این تابلو در آزمون های آیین نامه آمده است را با هم مرور کنیم.

این سوالات در پایان این مطلب برای شما آمده است و اگر به دنبال سوالات بیشتری هستید، بسته طلایی موجود در این سایت را خریداری کنید و این فایل کامل را مطالعه کنید.

این فایل می تواند کمک زیادی به شما کند تا نمره ی قبولی در آزمون آیین نامه کسب کنید. چرا که از پرتکرارترین و مهم ترین سوالات آزمون های دوره های قبلی می باشد و احتمال اینکه در آزمون شما هم بیاید، بسیار زیاد است.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

 1. تابلو عبور با وزن بیش از ۲٫۹ تن ممنوع
 2. تابلو عبور با بار بیش از ۲٫۹ کیلوگرم ممنوع
 3. تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع
 4. تابلو عبور با طول بیش از ۲٫۹ متر ممنوع

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۲ – تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع جزو کدام گروه از تابلوهای ترافیکی است و چه شکلی دارد؟

 1. تابلوهای بازدارنده – مثلث شکل
 2. تابلوهای اخطاری – مثلث شکل
 3. تابلوهای بازدارنده – دایره شکل
 4. تابلوهای اخطاری – دایره شکل

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

سوال ۳ – کدام گزینه در مورد تابلو عبور با ارتفاع بیش از ۲٫۹ متر ممنوع صحیح تر می باشد؟

 1. این تابلو به رانندگان هشدار انجام کاری را می دهد
 2. این تابلو به رانندگان دستور انجام کاری را می دهد
 3. این تابلو رانندگان را از انجام کاری منع می کند
 4. گزینه های ۲ و ۳

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *