تابلو عبور از سمت راست مجاز

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد تابلوی تابلو عبور از سمت راست مجاز می باشید، لطفا این مطالب که در سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

معرفی تابلو عبور از سمت راست مجاز

نام دیگری که برای این تابلو در نظر گرفته اند، تابلو از راست برانید می باشد. این تابلوی ترافیکی از گروه تابلوهای انتظامی و بازدارنده می باشد.

از این تابلو اغلب در مرکز یک سواره رو و آغاز قسمت میانی راه هایی با جداکننده ی میانی، مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این علامت به عنوان یک علامت محدود کننده می باشد که در راه ها دیده می شود.

از این تابلو نباید در میدان ها استفاده کرد، زیرا در میدان ها باید از تابلوی فقط گردش به راست بهره برد. این تابلو دارای فلش به سمت راست و روبه پایین می باشد و برای کارهای راهداری و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های ظاهری تابلو عبور از سمت راست مجاز

در مورد این که تصویر این تابلو به چه صورت می باشد، همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید به صورت دایره ی آبی رنگ است و یک فلش در این دایره آمده است که به سمت راست و کمی روبه پایین می باشد.

تبعیت کردن از این تابلو الزامی می باشد و سرپیچی از آن پیگردهای قانونی دارد. این تابلو در واقع به کاری دستور می دهد.

تابلو عبور از سمت راست مجاز

نقطه ی مقابل این تابلو، تابلو عبور از سمت چپ مجاز می باشد. همانطور که در شکل زیر می بینید، این تابلو دقیقا مشابه تابلو عبور از سمت راست مجاز می باشد با این تفاوت که جهت فلش به سمت چپ است.

و نوع دیگری از انواع این تابلو وجود دارد که تابلو عبور از هر دو طرف مجاز می باشد. این تابلو به رانندگان و عابران اجازه ی عبور از هر دوطرف را می دهد. شما تصویر این تابلو را می توانید در زیر ببینید:

یکی از هدف های تابلوهایی که در بالا به آن اشاره کردیم این است که باعث نظم در ترافیک و روان تر شدن آن ها می شود. این تابلوها مسیرهای درست را برای هدایت افراد پیش روی آن ها می گذارد که با توجه به آن از وقوع بسیاری از حوادث و سوانح جلوگیری می شود.

اکنون که در مورد تابلو عبور از سمت راست مجاز اطلاعاتی بدست آوردید، می خواهیم تعدادی از نمونه سوالات آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی را برای شما بیاوریم که مرتبط با این مبحث می باشد.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

تابلو عبور از سمت راست مجاز

 1. تابلو عبور از سمت راست مجاز
 2. تابلوی سمت راست
 3. تابلو گردش به راست
 4. تابلوی فقط عبور از سمت راست

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

 1. تابلو گردش به چپ
 2. تابلوی سمت چپ
 3. تابلوی فقط عبور از راست
 4. تابلو عبور از سمت چپ مجاز

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

سوال ۳ – تابلو عبور از سمت راست مجاز، جزو کدام گروه از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشند؟

 1. تابلوهای انتظامی یا بازدارنده
 2. تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده
 3. تابلوهای اخطاری یا هشدار دهنده
 4. تابلوهای راهنمای مسیر

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۴ – تابلو عبور از سمت راست مجاز به چه شکلی می باشد؟

 1. به شکل مثلث می باشد
 2. به شکل مربع می باشد
 3. به شکل دایره می باشد
 4. به شکل مستطیل می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

ما لینک دانلود فایل کامل و جامع این سوالات را در این مطلب برای شما قرار داده ایم که با مراجعه به آن، می توانید نسبت به خرید و مطالعه ی آن اقدام کنید.

چند نکته پیرامون آزمون آیین نامه

برای کسب نمره ی قبولی در آزمون های آیین نامه باید به تعداد سوالات بیشتری از این سوالات پاسخ درست داد. این سوالات که به صورت تستی می باشد و تعداد آن ها ۳۰ مورد است، تنها اگر به ۲۶ مورد آن پاسخ درست بدهید، نمره ی قبولی دریافت می کنید.

با توجه به این که سوالاتی که از تابلوهای راهنمایی و رانندگی طرح می شود، بسیار زیاد می باشد، پس توصیه می شود مبحث مربوط به تابلوها را به خوبی یاد بگیرید تا شانس موفقیت شما بیشتر گردد.

ما در مورد سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مطالب دیگر این سایت مفصل توضیح داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *