تابلو سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع

5/5 - (3 امتیاز)

یکی دیگر از تابلوهایی که می خواهیم در این مطلب راجع به آن صحبت کنیم، تابلو سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع می باشد. در ادامه ی مرسی تست با ما همراه باشید.

رعایت کردن و آگاهی از تابلوهای محدودیت سرعت در ایران نه تنها برای قبولی در آزمون آیین نامه مناسب می باشد، بلکه برای ایمن ماندن در راه ها و رعایت قوانین و مقررات نیز ضروری است.

دلایل زیادی وجود دارد تا در راه های مختلف، محدودیت هایی برای سرعت در نظر گرفته شود. یکی از اصلی ترین دلایل آن، کاهش حوادث جاده ای می باشد. هم چنین باعث بهبود ترافیک در جاده ها نیز می گردد.

هم چنین ممکن است کارشناسان برای کاهش اثرات زیست محیطی ترافیک های جاده ای مانند صدای خودرو، لرزش، انتشار گازهای گلخانه ای و یا افزایش ایمنی عابران پیاده، دوچرخه سواران و دیگر کاربران جاده ای نیز محدودیت هایی را برای سرعت تعیین نمایند.

معرفی تابلو سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع

یکی از نشان های بازدارنده یا انتظامی، تابلوی سرعت بیش تر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع می باشد. هر راننده ای که این تابلو را مشاهده می کند باید بداند که سرعتش نباید از ۳۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر شود.

این تابلو معمولا در خیابان های فرعی و گذرگاه هایی که سرعت های زیاد برای راننده و دیگر افراد خطراتی را در پی دارد، نصب می گردد. که ممکن است بسیار آن را مشاهده کرده باشید.

از جمله ویژگی هایی که می توان برای این تابلو برشمرد، دایره ای شکل بودن و دارای نوار قرمز رنگ در حاشیه ی آن می باشد که در پس زمینه ی سفید آن، عدد ۳۰ نوشته شده است و این نشانگر این موضوع می باشد که نباید سرعت از ۳۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر شود.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر ببینید:

تابلو سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع

تابلو پایان منطقه ی محدودیت سرعت

در مقابل هر محدودیت سرعتی که در راه ها اعمال می شود، برای پایان آن محدودیت نیز از تابلوهای خاصی استفاده می کنند. یه این معنا که دیگر آن محدودیت تمام شده است و باید طبق استاندارهای جدید تعیین شده رانندگی کنید.

این تابلو دقیقا شبیه تابلو سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع می باشد با این تفاوت که یک خط موربی بر روی آن کشیده شده است و این نشان دهنده ی همین موضوع می باشد که محدودیت های در نظر گرفته شده برای سرعت، تمام شده است.

اکنون که با تابلوی سرعت بیش تر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع و تابلوی پایان محدودیت سرعت آشنا شدید، نوبت به حل نمونه سوالات آیین نامه می باشد.

ما یک فایل کامل و جامع از سوالات آیین نامه ی آزمون های قبلی برای شما داوطلبان فراهم کرده ایم. لطفا نسبت به تهیه و مطالعه ی این فایل اقدام فرمایید.

لینک دانلود این سوالات در میان همین مطلب از سایت موجود می باشد. کافی است آن ها را خریداری فرمایید و قبل از آزمون خود، به مرور آن ها بپردازید.

سوال ۱ – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

 1. تابلو سرعت بیش تر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع
 2. تابلو سرعت کم تر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع
 3. تابلو رعایت سرعت مجاز
 4. هیچ کدام

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

سوال ۲ – تابلوی زیر جزو کدام گروه از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

 1. تابلوهای راهنمای مسیر
 2. تابلوهای انتظامی
 3. تابلوهای اخباری
 4. تابلوهای اخطاری

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۳ – شکل تابلو سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع، چه می باشد؟

 1. مثلثی شکل
 2. دایره ای شکل
 3. لوزی شکل
 4. هشت گوشه

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۴ – کدام یک از گزینه های زیر در مورد تابلوی سرعت بیش تر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع صحیح نمی باشد؟

 1. این تابلو ممنوعیت سرعت در راه ها را می رساند
 2. این تابلو به رعایت سرعت مجاز دستور می دهد
 3. این تابلو به هشدار میزان سرعت در راه ها می پردازد
 4. عدم پیروی از این تابلو، جریمه در پی خواهد داشت

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

امیدواریم این مطالب درباره ی تابلو سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت ممنوع مورد قبول شما داوطلبان آزمون آیین نامه قرار گرفته باشد.

شما می توانید با مراجعه به سایر بخش های سایت، اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی بدست آورید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *