تابلو خطر سقوط در آب

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو خطر سقوط در آب اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو خطر سقوط در آب

خطر سقوط در آب یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلو خطر سقوط در آب از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری خطر سقوط در آب عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هدف از نصب و به کارگیری علائم اخطاری از جمله تابلو خطر سقوط در آب، هشدار خطرات پیشرو به افراد و انجام اقدامات فوری می باشد. به طوری که هر فردی با مشاهده ی این تابلو بتواند تصمیمات مناسبی را اخذ کند.

کاربرد و ویژگی های تابلو خطر سقوط در آب

در بعضی از مناطقی که نزدیک رودخانه یا دریا می باشد یا انتهای آن به آب منتهی می شود و خطر سقوط در آب وجود دارد، از این تابلو استفاده می شود.

این تابلو معمولا در کنار آب های عمیق کاربرد دارد و تصویر این تابلو را در زیر می توانید مشاهده کنید:

دلایل نصب تابلو خطر سقوط در آب چیست؟

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. تابلو خطر سقوط در آب به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

در همه ی تابلوها به خصوص خطر سقوط در آب، از تصاویر گرافیکی برای بیان مفهوم استفاده می شود، چرا که همه ی افراد با تمامی زبان ها بتوانند آن ها را درک کنند. ما در ادامه ی این مطلب، برخی از مهم ترین دلایل نصب انواع تابلوهای ترافیکی را بیان کرده ایم:

  • علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: خطر سقوط در آب در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به خطر سقوط در آب متوجه می شوند چه مفهومی دارد.
  • راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابلوهای ترافیکی مانند تابلو خطر سقوط در آب می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.
  • علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلو خطر سقوط در آب، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.
    کمک رسانی به تمام افراد: تابلوهای ترافیکی مانند خطر سقوط در آب به تمام افراد کمک می کنند تا حرکت های درست و عبور مناسب از راه ها داشته باشند و به راحتی مسیرهای خود را شناسایی کنند.
  • هشدار در مورد مکان های خطرناک: تابلوهای ترافیکی از جمله خطر سقوط در آب، هشداری برای تمام افراد است تا آن ها را در شرایط مختلف جاده ای، از خطرات احتمالی در امان نگه دارند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

سوال – تابلویی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، چه مفهومی دارد و جزو کدام دسته تابلو ها می باشد؟

  1. تابلوی خطر سقوط در آب – تابلوهای اخباری
  2. تابلوی خطر سقوط در آب – تابلوهای اخطاری
  3. تابلوی پرتاب خودرو در آب – تابلوهای اخباری
  4. تابلوی پرتاب خودرو در آب – تابلوهای اخطاری

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *