تابلو جهت وزش باد شدید از چپ

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو جهت وزش باد شدید از چپ اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو جهت وزش باد شدید از چپ

تابلو جهت وزش باد شدید از چپ یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

جهت وزش باد شدید از چپ از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری جهت وزش باد شدید از چپ عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هر تابلوی ترافیکی از جمله جهت وزش باد شدید از چپ که در که در خیابان ها و جاده های نصب می شوند، باید به راحتی قابل رویت باشند و پیام مورد نظر را به تمام افراد برسانند. آشنایی با مفهموم این تابلوها و پیروی از آن ها، مانع از قانون شکنی و ایجاد نظم می شود.

کاربرد و ویژگی های تابلو جهت وزش باد شدید از چپ

این تابلو در جاده ها و محیط های باز استفاده می شود که وزش های شدید باد از سمت چپ وجود دارد. بنابراین به رانندگان و افراد کمک می کند که در شرایط سخت آب و هوایی به خصوص وزش بادهای شدید، مراقب باشند.

شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده کنید:

دلایل نصب تابلو جهت وزش باد شدید از چپ چیست؟

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. تابلو جهت وزش باد شدید از سمت چپ به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: تابلوی جهت وزش باد شدید سمت از چپ در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به تابلوی جهت وزش باد شدید سمت از چپ متوجه می شوند چه مفهومی دارد.

راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابلوهای ترافیکی مانند جهت وزش باد شدید از چپ می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.

علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلو جهت وزش باد شدید از چپ، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.

هشدار در مورد مکان های خطرناک: تابلوهای ترافیکی از جمله جهت وزش باد شدید از چپ، هشداری برای تمام افراد است تا آن ها را در شرایط مختلف جاده ای، از خطرات احتمالی در امان نگه دارند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

با توجه به اینکه تعداد تابلوهای راهنمایی و رانندگی که یکی از آن ها تابلوی جهت وزش باد شدید از سمت چپ می باشد، بسیار زیاد است و به خاطر سپردن آن یک کار وقت گیر می باشد، هم چنین احتمال اشتباه گرفتن آن ها با یکدیگر نیز زیاد است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نمونه سوالات آیین نامه تابلوها، استفاده کنید.

سوال – تابلوی وزش باد شدید از سمت چپ، جزو کدام یک از تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد؟

  1. تابلوهای اخطاری
  2. تابلوهای اخباری
  3. تابلوهای بازدارنده
  4. تابلوهای محلی

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *