تابلوی عبور گاری ممنوع

5/5 - (2 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلوی عبور گاری ممنوع اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلوی عبور گاری ممنوع

تابلوی عبور گاری ممنوع یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

عبور اسب با گاری ممنوع از دسته تابلوهای انتظامی یا بازدارنده می باشد، در واقع این تابلوها به افراد دستور می دهند که چه کاری انجام دهند و یا نباید انجام دهند، در صورت عدم اجرای این دستور، برابر قانون رسیدگی خواهد شد.

از جمله ویژگی های ظاهری عبور گاری ممنوع عبارت است از: به شکل دایره می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است که نوع ممنوعیت را به وسیله ی علامت یا تصویر خاص نمایش می دهند. البته برخی دیگر وجود دارند که نوار حاشیه ای قرمز ندارند و زمینه ی آن ها کاملا آبی یا سفید می باشد.

هدف از به نصب و به کارگیری علائم انتظامی از جمله تابلو عبورگاری ممنوع، ایجاد نظم و جلوگیری از هرج و مرج در جاده ها و راه ها می باشد.

هر تابلوی ترافیکی از جمله عبور گاری ممنوع که در که در خیابان ها و جاده های نصب می شوند، باید به راحتی قابل رویت باشند و پیام مورد نظر را به تمام افراد برسانند. آشنایی با مفهموم این تابلوها و پیروی از آن ها، مانع از قانون شکنی و ایجاد نظم می شود.

کاربرد و ویژگی های تابلوی عبور گاری ممنوع

در مناطقی که هنوز وسایل نقلیه با اسب و گاری وجود دارد، ممکن است جاده هایی وجود داشته باشد که مناسب اسب و گاری نباشد و حضور گاری و اسب در این راه ها، خطراتی را ایجاد کند.

از این رو در ابتدای این جاده ها، این تابلو نصب می گردد تا به افرادی که قصد عبور با گاری دارند، هشدار دهد. استفاده از این تابلو ممکن است در شهرها و روستاهای توریستی، که استفاده از اسب و گاری رایج است، بیشتر باشد.

در تصویر زیر شما می توانید این تابلو را مشاهده کنید:

دلایل مهم نصب تابلوهای ترافیکی از جمله تابلوی عبور گاری ممنوع چیست؟

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. عبور گاری ممنوع به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

  • علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: عبور گاری ممنوع در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به تابلوی عبور گاری ممنوع متوجه می شوند چه مفهومی دارد.
  • راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابلوهای ترافیکی مانند عبور گاری ممنوع می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.
  • علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلو عبورگاری ممنوع، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.
  • کمک رسانی به تمام افراد: تابلوهای ترافیکی مانند عبور گاری ممنوع به تمام افراد کمک می کنند تا حرکت های درست و عبور مناسب از راه ها داشته باشند و به راحتی مسیرهای خود را شناسایی کنند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

سوال تابلو عبور گاری ممنوع در آزمون آیین نامه ی اصلی به صورت زیر مطرح شده است، لطفا به آن دقت فرمایید:

سوال – مفهوم تابلو زیر در کدام گزینه درست می باشد؟

  1. تابلو عبور گاری ممنوع می باشد
  2. تابلو عبور چرخ دستی ممنوع می باشد
  3. تابلو عبور اسب با گاری ممنوع می باشد
  4. هیچ کدام

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *