برای پارک دوبل کدام راهنما را باید زد

5/5 - (1 امتیاز)

آیا می دانید که برای پارک دوبل کدام راهنما را باید زد؟ برای دریافت پاسخ این سوال به سایت مرسی تست مراجعه فرمایید.

یکی از مهارت های مهم در رانندگی پارک دوبل می باشد که هر راننده ای باید آن را خوب بداند. در این نوع پارک به دلیل آن که زاویه ی چرخش فرمان با مسیر حرکت خودرو وقتی که می خواهد به عقب برود متفاوت می باشد، ممکن است راننده دچار سردگمی شود و یادگیری این تکنیک را با مشکل مواجه کند.

آموزش پارک دوبل

برای پارک دوبل بهترین نشانه، پنجره ی کوچک و مثلثی شکل عقب خودرو می باشد. ابتدا با رعایت فاصله ی نیم متری، در کنار خودرویی متوقف کنید و بعد از آن که انتهای خودروی کناری را از پنجره ی هدف مشاهده کردید باید فرمان را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به انتها برسد. و بعد از آن فرمان را به سمت چپ بچرخانید. در حین انجام این عمل باید هم زمان حرکت لاکپشتی با دنده ی عقب نیز داشته باشید.

نکته ای که بعد از پارک کردن اتومبیل در حالت دوبل باید در نظر داشته باشید، این است که خودرو به اندازه ی یک متر از خودروی عقبی و جلویی و نیز نیم متر از جدول فاصله داشته باشد و تمام این فاصله را باید در حین حرکت تنظیم کنید وگرنه در امتحان رانندگی نمره ی منفی می گیرید.

اگر می خواهید در پارک دوبل تسلط بهتری بر دنده پیدا کنید باید وقتی خودرو متوقف است، ترمز دستی را بکشید و کلاچ را تا انتها بگیرید و دنده را عوض کنید. این کار را بهتر است قبل از امتحان شهر، با خودرویی که می خواهید امتحان کنید تا با سفتی یا نرمی دنده خودروی بیشتر آشنا شوید.

یکی از نکات مهمی که باید در امتحان شهر به آن توجه کنید این است که صندلی خودرو را تنظیم کنید. از ضامنی که در سمت چپ قرار دارد کمک بگیرید. اگر ضامن را در سمت چپ پیدا نکردید از سرهنگ سوال کنید، چون ممکن است در برخی از خودرو ها این دستگیره جدا شده باشد.

برای پارک دوبل کدام راهنما را باید زد

زدن راهنما در تمام مراحل رانندگی به خصوص در پارک دوبل بسیار مهم است و نباید فراموش گردد. برای مثال برای دور دو فرمان باید سه مرتبه از راهنما استفاده کنیم. بار اول وقتی که می خواهیم در کنار خیابان توقف کنیم که راهنمای سمت راست را میزنیم، بار دوم وقتی که می خواهیم دور بزنیم که راهنمای سمت چپ را میزنیم و یکبار هم که دنده عقب می گیریم که راهنمای سمت راست زده می شود.

برای پارک دوبل همیشه قبل از توقف در کنار اتومبیل، راهنمای سمت راست را میزنیم و توقف می کنیم و بعد از پارک کردن خودرو، اگر راهنما به صورت خودکار خاموش نشده بود، آن را دستی خاموش می کنیم.

و برای وقتی که می خواهیم از حالت پارک خارج شویم، باید راهنمای سمت چپ را بزنیم. برای این کار ابتدا نیم متر وارد خیابان شده و با یک توقف کوتاه و بررسی حق تقدم وسایل نقلیه ی دیگر، کاملا از پارک خارج شده و وارد خیابان اصلی می شویم.

اگر بعد از إتمام پارک دوبل متوجه شدید که خودرو در حالت زاویه ی ساعت ۱۲ نمی باشد، پس بهتر است با استفاده از آینه های بغل سمت چپ، راستای اتومبیل خود را با کف خیابان بررسی کنید و در صورتی که خودرو به صورت کج پارک شده است، با گرفتن یک دنده عقب، نسبت به تنظیم آن اقدام کنید.

تغییر دنده در پارک دوبل

یکی از نکات مهم در پارک دوبل تغییر دنده می باشد که هر راننده ای باید آن را خیلی خوب بداند. اگر این کار را خیلی خوب بلد باشید، آنگاه می توانید حرکت یکنواخت و شتاب خودرو را کنترل کنید؛

و در زمان هایی که می خواهید سرعت را افزایش یا کاهش دهید و کنترل بیشتری روی خودرو داشته باشید، این کار را مناسب تر انجام دهید.

هم چنین توصیه می شود وقتی که می خواهید برای پارک دوبل، در کنار خودرویی متوقف شوید ابتدا سرعت خود را به نحوی کم کنید که دنده را از دو به یک تغییر دهید و سپس متوقف شوید و در نهایت دنده را خلاص کنید.

اگر به دنبال نمونه سوالات آیین نامه آزمون های قبلی هستید و نمی خواهید هزینه ی زیادی برای این سوالات بدهید، پیشنهاد ما به شما استفاده از آزمون های آنلاین سایت مرسی تست می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *